Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Femoden tablettát szedek (az...

Femoden tablettát szedek (az orvosom szerint ez nagyon alacsony hormontartalmú), és nagyon szeretnénk már kisbabát. Ha abbahagyom a gyógyszer szedését, valóban szükséges 3 hónapig tovább védekezni másképp?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy beteg is lehet a baba, ha nem várjuk ki a 3 hónapot, hanem mondjuk rögtön próbálkozunk? Az orvosommal már beszéltem erről, de szerinte nem kell félnem, nyugodtan próbálkozzunk rögtön, a Femoden abbahagyását követően. De annyi helyen olvastam már, hogy baja lehet az ilyenkor fogant babáknak, hogy aggódok. A másik problémám, hogy allergiás vagyok az óvszerre és sok mindent próbáltam már ki (pl. krém, kúp), de kiütéseim lettek (ekcémám van, több mindenre súlyosan allergiás a bőröm), ezért is szedek gyógyszert. Szóval azzal nem is lenne gond, hogy a gyógyszer abbahagyását követően még 3 hónapig védekezzünk, na, de mivel? Hiszen már minden létezőt kipróbáltam, de allergiás vagyok rájuk.
2007. aug. 22. 08:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Én több orvost is megkérdeztem és a többség azt mondta, hogy nem kell szünetet tartani a gyógyszer után, mert az az az abbahagyás után egyből kiürül a szervezetből. Sőt ha közvetlenül az abbahagyás után próbálkoztok állítólag háromszor nagyobb az esélyetek a bébire. :) Sok sikert hozzá!
2007. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!