Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem életképes? 8....

Miért nem életképes? 8. hétben vagyok. Ma váratlanul elkezdtem reggel vérezni. Holnap este mentem volna ultrahangra, így azonban egy nappal előrébb lett hozva a dolog.

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a petezsák nem nőtt semmit 2 hét óta és a babuka sem olyan szép kerek mint amilyennek lennie kellene. Pénteken megnéznik mégegyszer ha nincs szívhang, abortálni kell, mert ugye nem életképes. Azt mondták addig még van 4 nap de én igazából teljesen összetörtem,, hogy vége van. Miért történik ilyesmi? Ha valamelyikőtökkel történt ilyesmi, hogyan dolgoztátok fel? sikerült-e újra siman teherbe esni és kihordani egy egészséges babát?

Köszönöm.


2009. ápr. 27. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami veled történik. :(

Tudom, milyen érzés, velem ugyanez volt. 6. héten jó méret, 2 hét múlva kontroll UH, akkor csak 2 mm-t nőtt a petezsák...Még 2 hetet vártunk, több UH is volt, és a műtét előtti napon otthon elvetéltem, így a sürgősségin műtöttek meg végül, hogy biztosan minden kitisztuljon....

Keserves 1 évet vártunk rá, amikor is alig volt peteérésem, az orvos sem hitte, hogy teherbeeshetek, a meddőségi központ gondolatához próbált szoktatni, amikor megtörtént mégis a csoda...

De csak rövid ideig tartott. :(

Úgy gondolom, az előtte való napok, hetek, amikor már tudja az ember, hogy nincs rendben valami, ... azok a legrosszabb napok, aztán a műtétnél az ember alig "várja", hogy túl legyen rajta..., és utána marad az üresség. Egy üres pocak, amiben már nem laknak...

Nagyon sokat sírtam, végülis 1 hónapom telt el úgy, hogy gyakorlatilag semmit nem csináltam, csak gyászoltam. De erre meg kell adni az időt.

2 hét után ( a műtéttől) már összebújhattunk a párommal, és legszívesebben azonnal babát szerettünk volna, de valami miatt azóta sincs peteérésem. Ennek most 2 hónapja. Az orvos szerint 3 hónapo pihenő javasolt az újabb próbálkozásig.

Nem is bánom, hogy eddig nem jött meg a mensim még, mert eddig csak pótolni szerettem volna az elvesztett babát, de most, a napokban kezdtem érezni, hogy újabb babát akarok, egy kistesót, egy másik babát...

Az elsőhöz még azóta is sokat beszélek, minden nap gondolok rá, vannak jobb napok, amikor ennyi elég is, de vannak rosszabbak, amikor fél napokat végigsírok és ömlenek a könnyeim, hogy miért, miért, mennyi idős lenne most, mennyire vártuk, mennyire boldog volt az a 2 hónap, amíg velünk volt...

Igazán magyarázat nincs rá. Nekem kideült, hogy nem működik jól a pajzsmirigyem, és ez okozhatta a vetélést. De ez nem vígasz! Mert progeszteronhiánnyal is, alulműködő pajzsmiriggyel is hordtak ki már babát, és szültek egészséges gyermeket. Mindig vannak kivételek, de én, te, mi valami miatt nem lehetünk azok. Erre a választ talán sosem értjük meg, vagy csak évek múlva...

Az idő, hidd el, meggyógyít lelkileg, és érezni fogod, ha készen vagy egy újabb babára.

Bocs, hogy ilyen hosszan írtam...

Sok erőt kívánok Neked!

2009. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sajnos ugyan így jártam annyi külömbséggel hogy én egy hétig vérezgettem és magától ment el a babó de a végét már a kórházban fejezték be. Nekem 7. hétig fejlődött és a 8. héten ment el. Feldolgozni nagyon nehéz volt, sőtt még most is sokszor eszembe jut. De sikerült simán teherbe esnem igaz hogy nem ment gyorsan. És gyógyszert szedtem a 12. hétig hogy ne legyen semmi gond. Mostmár 6 hónapos a kisfiam és kárpotól minden rosszér ami ért.

Remélem neked megmarad a kisbabád és minden rendben lesz. Kitartás és sok sikert!

2009. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál és őszintén szorítok, hogy legyen kistesó. Én nagyon odavagyok. Olyan könnyen ment minden. Szinte hihetetlen. Alig vártam, hogy halljam a szivhangot. Én nem is tudom mit csinaljak. Nagyon félek a péntektol.

Nállam nem várnak még 2 hetet...azt mondta a szülésznő, hogy ha nem látnak változást pénteken, akkor pirula amitől abortál a pici.

2009. ápr. 27. 22:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom... :(

Nekem is nagyon szépen indult minden. Ahogy elterveztük már köv. hóban terhes lettem. Gyönyörű szabályos kis petezsák, embrió volt, a szívecskéje is elkezdett dobogni. Kb. 8-10 hetes voltam, mikor egyik este görcsöltem, másnap elmentem tanácsadásra, azt mondták, mivel vérzés nincs, ez normális, szedjek magnéziumot. Másnap mentünk UH-ra, hogy pontosítsák a terhesség idejét, mert nem tudtam mikor jött meg utoljára. Ott már nem látták dobogni, így köv. napra befektettek a kórházba. Nem is nézték utána, hogy történt-e változás, hiába kértem. Azt mondták ennyi idősen kizárt a tévedés. Pokoli fájdalmas volt a méhszájtágítás, az 5. orvosnak sikerült felrakni a pálcikát, azt is mondták, hogy kisebb fertőzésem is van. A párom szerint annyira ragaszkodtam a babámhoz, hogy a testem nem akarta elengedni. Nagyon magam alatt voltam napokig zokogtam megállás nélkül. Aztán ahogy lehetett (6 hét), egyből újra terhes lettem, holnap lesz 8 hós a kisfiam. Az elsőt sosem felejtem el, mai napig eszembe jut, májusban lett volna 1 éves. Nem tudom mi volt a baj, miért történt és a párom is azt mondja, már ne is gondoljak rá. De én nem tudok nem gondolni rá, a következő terhességre is rányomta a bélyegét az aggódás, minden UH-ra remegő térdekkel mentem, hogy mit fognak mondani.

Fel a fejjel, neked is sikerülhet újra teherbe esni 2 hónapon belül!

2009. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Sajnos én is átéltem ezt a szörnyűséget,én 6hetesen vetéltem el és sajna kaparás lett a vége.2hónap kihagyás után ami nagyon nehéz volt(lelkileg),újra terhes lettem és a 6.héten újra vérezni kezdtem,irány a doki megnézett és mondta,hogy vszinű,hogy ikrek lettek volna(a petezsák mérete nagyobb volt),és az egyik baba elment onnan jött a vérzés,de a másik megvan.Szedtem Duphastont a 12.hétig,sok pihi,semmi meló és már 8hónapos a kisfiam most éppen a földön kommandózik:DSok erőt kívánok,és igen szerintem könnyebb teherbe esni az Eü.kaparás után.Nálunk az első baba 11hónap után jött össze,a kisfiam meg a 2.hónapra.Szorítok,hogy minden rendben legyen a babóval.

Üdv.8hós manó anyuja

2009. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én megcáfolnám a könnyebb teherbe esést mert nekem el telt a mütét óta 9 hónap es semmi!
2009. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom. :( Tudom mit erzel, en is atestem ezen de sajnos az utolso valaszadohoz tudok csatlakozni. Nekem most lesz lassan 6 honapja, hogy elveteltem es meg mindig nem sikerult teherbe esnem. A ciklusom olyan ossze-vissza lett, hogy van ugy, hogy 43 napra jon meg de van olyan is, hogy 17 napos. en is remenykedem, hogy mar vegere sikerulni fog. Kivanok neked is minden jot.
2009. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
NAgyon sajnálom, ami veled történt. Velem is megtörtént, és nagyon összetört. NAgyon szépen elterveztük, első hónapban megfogant, férjem születésnapján, névnapjára született volna meg. A 8 heti UH-n minden rendben volt, vert a pici szíve. Lelkesen mentünk vissza a 12. hetire, én hülye még fotót is kértem. Akkor látta a doki, hogy nem él. Mikor kijöttünk, nem bírtunk elmenni a kocsiig, az utcán kezdtünk el sírni mindketten. A párom két napig utána csak sírt, utána álomba sírta magát, mikor pedig felébredt, ismét sírt, mint egy gyermek. Szörnyű volt. Érdekes módon én egész jól viseltem. Rá két-három hétre kezdtem elhagyni magam, akkor kezdtem folyton bőgni. Kellett három hónap, hogy összeszedjem magam. Most ér véget a menzim, lehet, hogy ma este már elkapom az uramat, hogy döngessen meg rendesen :) Bízom benne, hogy ezúttal minden ok lesz. Neked is ezt kell tenned, de azért hagyd, hogy a fájdalom kijöjjön belőled. Gondolj arra, hogy más is túlélte ezt is.
2009. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Végigsírtam az összes hozzászólást. Annyira sajnállak téged és a többieket. El nem tudom képzelni, hogy én hogy bírnám ki ugyanezt.
2009. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ma már biztos vagyok abban, hogy nem marad meg. A mellem 2-3 napja már koránt sem olyan érzékeny tapintásra mint volt. Tegnap este a férjemmel megbeszéltük racionálisan, hogy mi van. Pénteken reggel jön velem a dokihoz és ha valóban nem életképes, akkor elengedjük. Elmondta, hogy mennyire büszke rám én mégis csak keresem, hogy hol rontottam el? Jó, hogy adták nekem ezt a 4 napot és tudom, hogy végig fogom bőgni a pénteket mégis megnyugszom és képes vagyok könnyebben elfogadni a tényeket.

Kedves hozzászólók, köszönöm, hogy segítettetek. Különösen azok akiknek sikerült a babka. Köszönöm nektek is akik nem voltak eddig olyan szerencsések és bízom benne, fordul a kocka.

2009. ápr. 28. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!