Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a progreszteron szintem...

Ha a progreszteron szintem kissé alacsony akkor az a teherbeesést is nehezíti vagy a terhesség megmaradását nehezíti?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt. Nehezebben tapad meg a méhben a megtermékenyült petesejt. Illetve a megtapadt embrió jobb beágyazódásában és fejlődésében okozhat gondot, így az alacsony progeszteron szint okozhat vetélést. Nagyon jó készítmények vannak már ennek kezelésére (Utrogestan, Duphaston stb.).
2009. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nekem az orvos azt mondta, hogy ha 4-5 napot késik teszteljek, ha pozitív azonnal menjek és ad Utrogestant. De akkor nem kéne előbb elkezdeni szedni, mert akkor lehet, hogy sose lesz pozitív. Amúgy a határértéken belül vagyok, 12 az értékem és 3 és 56 között normális, de a doki szerint ez egy kicsit alacsony.

Ha elkezdem inni a palástfű teát az nem segít?

2009. ápr. 29. 16:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezek a gyógyteák tényleg segítenek-e, elképzelhető-e, hogy helyettesítik a gyógyszereket? Az biztos, hogy sokan írtak már ide, akik sokáig próbálkoztak hiába, a teák fogyasztása után sikerült nekik szinte azonnal a terhesség. Én bízom benne, hogy nekem is beválik, még csak 2 hete iszogatom.

Bízz az orvosodban. Ha nem tudsz, keress egy másikat. Ezt tapasztalatból írom.

Sok sikert kívánok! :-)

2009. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Volt 5 terhességem, sajnos mind az öt a 8. hét előtt elhalt. Tavaly derült ki, hogy alacsony a progeszteron szintem. Az én dokim szóról szóra ugyanazt mondta mint a Tied, ha pozitiv a teszt rögtön hivjam fel.
2009. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3.tól kérdezném: Te nem kaptál tüszőrepesztő szurit. Mert én azt is kapok, mert a doki szerint az alacsony progreszteron miatt lehet, hogy nem is reped meg a tüsző. Még egy kérdésem lenne. Az 5 terhességed gyorsan sikerült? Nekem is volt egy 6 hetesen elhalt babám, a következőnél kaptam Utrogestant, a kislányom 2,5 éves, most tesót szeretnénk, de nem sikerül.
2009. ápr. 29. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az 5 terhesség 6 év alatt volt. Az utolsó a vetélésem után a 3. hónapra sikerült. Ezután derült ki hogy a progi szintem alacsony. Mindegyik terhesség spontán jött össze, nem történt semmilyen beavatkozás.
2009. ápr. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hú, mintha a saját kérdésemet olvasnám...

Úgyanígy vagyok. 5 napos késés után teszt, utána Utrogestan.

Bennem is felemerült ez a kérdés, mert nekem már volt 3 vetélésem.

Kicsit még a prolaktinom is magas.

Én úgy védtem ki ezt a dolgot, hogy a háziorvosommal felíratam az Utrogestant, és az első pozi teszt után, elkezdem majd használni, úgy ahogy javasolják. Nekem ma kellett volna megjöjjön, holnap még tesztelek, mert a mai negatív lett.

Drukkolok neked!

A palástot ihatod, de nekem nem használt.

2009. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezem: Teszteltél? Mi az eredmény?
2009. ápr. 30. 17:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Bocsi, hogy csak most válaszolok, azóta nem jöttem fel.

Eredmény: 2 halvány pozítiv tesztem van, de örülök, hogy magamra hallgattam, elkezdtem az Utrot, és még amellett is volt egy kis barnázásom, azóta abbamaradt. Kopp-kopp

Holnap még egy teszt, és azonnal hívom a dokimat, mert az 5 nap késés holnap lesz.

2009. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!! És nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen! Majd írj, ha már láttad uh-n a manódat!
2009. máj. 4. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!