Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülni vagy sem ilyen esetben?

Szülni vagy sem ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Párom kiment külföldre dolgozni, nem akarja, hogy kiköltözzünk mi is, mert nem szeretné, ha oda telepednénk le. Van egy 3 éves lányunk, de szeretnék neki még kistesót, de nem őt is egyedül nevelni, mint 2 éve már a lányom is, mert nem akarok két kisgyermekkel egyedül kínlódni, mire a párom döntés elé állított: Vagy vállalunk gyermeket, de akkor kinn marad, hogy meg tudjunk élni vagy hazajön, de akkor menjek el dolgozni, és nincs gyermek. Olyan igazságtalannak érzem ezt az egész helyzetet.. Úgy lehetünk család, hogy csak külön kell lennünk hozzá, hogy megélhessünk?!
2011. okt. 11. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Azt hiszem 4 napja olvastam azt a cikket, hogy minden termék, ami a gyermekvállaláshoz - pelenkától az utolsó gyógyszerig - kell drágulni fog nem is kicsit...

Ráadásul a CSP-t növelni nem hajlandók, munkahelyed az új törvények szerint - ha bevezetik -, valószínűleg abban a pillanatban 'megszünik', ahogy teherbe esel, mert nem lesznek kötelesek visszavenni a letelt 3 év után.. és stb...


Tudod, a párod jól gondolkozik. Legalábbis én egyet értek vele. Olyan változásokat akarnak bevezetni MO-n, ami nem hogy a gyermekteleneknek lesz nehéz, de a gyermekeseknek duplán, ha nem triplán!

Lassan arra is adóznod kell, hogy levegőt vegyél, nem hogy gyereket szüljél. Gondolom te is tisztességben akarod felnevelni a gyermeked/gyermekeidet (ha lesz még egy!).. de ez ebben az országban nem sokára elég nehéz 'vállalkozás' lesz.


Ezzel szemben pedig folyamatosan sulykolják, hogy fogy a magyar...de ez már egy más téma :)))


Akárhogy is döntesz/döntötök... először gondold át, hogy feltudod/feltudjátok-e nevelni a 2 gyereket (anyagilag)! Ne az legyen a 'cél', hogy minden hónapban koppra kijöttök ... :/

2011. okt. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Hát én nem tudom mit csinálnék ha ilyen kijelentést tenne a párom.

Mi párommal most kezdtük el a baba csinálást és felhoztam neki hogy mi lesz ha ikrek lesz mert hogy azza duplán számít pénzileg (kiadás) meg mindenben.

És ő erre azt válaszolta ahol egy gyerek is el fér ott kettő is ugyan úgy fel tudjuk nevelni ugyan annyi pénzből is!

És mi úgy vállaljuk a gyereket, hogy én nem dolgozom.

Én ahogy olvastam amit írtál nekem ugy jön le hogy nem a pénz miatt van ott gond már mint ne értsd félre...csak elég durva kijelentés ez a párodtól!

2011. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos főleg az anyagiak a gondok, mert én tanulok még, szeptembertől tudnék (talán) dolgozni, a lányom akkor már menne oviba, és két fizetésből már megélnénk itthon is, de ha csak a gyest kapnám továbbra is+ő a magyar fizut, az jelentős különbség lenne így is a mostanihoz képest. Valahol persze megértem az ő nézetét is, de kicsit az is frusztrál, hogy nem akarja, hogy kimenjünk, holott a kollégái sorban viszik ki a családjukat. Szerinte ez macera, nem akarja..
2011. okt. 11. 08:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező te hány éves vagy?
2011. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért nem találtok középutat?

Jöjjön haza, te meg menj el dolgozni, legalább egy évig, hogy kapj normális juttatásokat, és tegyetek félre is egy keveset mindig, és majd utána vállaljatok tesót.

2011. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én legalább egyszer kimennék a páromhoz, megnézni, hol dolgozik, megismerni a kollégáit. Hogy miért? Azért, hogy lássam, nincs-e kint is egy külön családja...

Édesapám évekig dolgozott kint, és bár nekünk szerencsére egyben maradt a család, de nagyon durva dolgokat mesélt. Azok közül, akikkel kijárt dolgozni, szinte csak a mi családunk maradt egybe, volt, hogy az itthon maradt nő költötte el a pénzt és szerzett új férfit magának (közben a kint güriző pasinak nem szólva semmit, aki szépen küldte hazafelé a zsetont), és olyan is volt, hogy karácsonykor hazavitte az ottani barátnőjét...


A pénzre persze szükség van, de szerintem abban is nagy különbséget kell tenni, hogy plusz dolgokhoz (pl. nyaralás, autó, stb.) kell az a pénz vagy kenyérre.

2011. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyire külföldön dolgozik a párod?

Pl. az is megoldás lehetne, ha a nyugai határszélre költznétek, a férjed átjárna dolgozni, pénzt ugyanúgy jól kapna, de mégis itthon laknátok.

Ha Te költöznél szívesen, akkor ez is egy megoldás lehetne, és mégsem egyedül kellene a gyerekeidet nevelni, és mégis Magyarországon maradnátok.

Erre nem gondoltatok?

2011. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9:13 as nak igaza van lehet hogy azért nem akarja anyira hogy ki menjetek mert ott is van egy kis élete!
2011. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj szerintem azért nem kellene a bogarat elülteni a másik fülébe. Az biztos hogy az bunkóság hogy válaszút elé állított, de nem feltétlen igaz az hogy azért hogy nehogy kiderüljön a kinti élete. Én biztos hogy azt ajánlanám hogy jöjjön haza, keressen itt munkát, és legfeljebb te is dolgozol 1 évet valahol. és meglátjátok,h ogy akkor is akarsz e még egy gyerkőcöt. mert ez a távkapcsolat nem igazán "családbarát". A gyerkőcöknek sem jó apuka nélkül felnőni. Ha ő nem akarja hogy kimenjetek, jöjjön ő haza!
2011. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hat ez eleg erdekes helyzet.Nem nagyon ertem,h miert nem akar kivinni titeket.Kint sokkal jobban tamogatjak a gyerekes csaladokat,meg akkor is ha bevandorlo.Nem beszelve arrol,h ha 2 eve kint van,akkor o mar tisztaban van a ket orszag kozotti kulonbseggel.Tudja a napi rutinokat,h mennyibol tudja kihozni a havi koltsegvetest,estb.Nekunk tobb olyan ismerosunk van ahol 2 gyerekkel jottek ki vagy itt szulte meg mindket gyermeket. Az en ferjem az ellenkezoje.Amint megszuletik a baba,kifele!ezt szokta mondani.A csaladnak egyutt kell maradnia!O el nem tudna kepzelni kulon a csaladot.Nehez lehet neked es nem csak neked,hanem a gyermeketeknek is,hiszen biztosra veszem,h hianyolja az apukajat.Nem tudom mit tennek a helyedben,de ez nagyon furcsa nekem.Es mit tenne,h veletlen "becsuszna".Nem kavarasrol beszelek,(h a tudta nelkul vagy ilyesmi)hanem tenyleg becsuszna.Elvetetne?Vagy mit tenne?Elvalna?Vagy pl.az nem is erdekes,h esetleg Te hogy erzel?Hogy esetleg,Te is kimennel,akar dolgozni vagy csak szetnezni?Ez szoba sem johet?Pl.mi sem akarunk itt letelepedni,de addig haza sem menni,amig csoppet nem valtozik otthon a helyzet.

Viszont addig is egyutt kell maradnunk,mert 1 csalad vagyunk.Voltunk fel evig mi is kulon,amikor kijott,hat az maga volt a pokol.Nem kivanom senkinek.Nagyon-nagyon sok erot kivanok neked,es kitartast.Nehez dontes lesz ez reszedrol.

2011. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!