Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség! Ma voltam a nőgyógyá...

Segítség! Ma voltam a nőgyógyásznál, hogy a gyerekvállalásról beszéljek vele, és sajnos nagyon elszomorított. Mivel gyógyszert szedtem, így várni kell 3 hónapot azt mondta. Szerintetek? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 15:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ja, várjon csak!
2011. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló 48 óra alatt ürül ki a szervezetből. Azért szokták ajánlani a 3 hónap türelmi időt, hogy beálljon az ember saját, gyógyszer nélküli ciklusa.

De ha Te ezt nem akarod kivárni, akkor nyugodtan próbálkozzatok. A babának semmi baja nem lesz attól, ha az 1. hónapban fogan.

Még az is előfordulhat, hogy védekezés nélkül is csak a 4. hónapban leszel terhes, mert azt sem fogod tudni, mikor lesz peteérésed:)

Sok sikert!

2011. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A mai gyógyszerekkel nem kell várni semennyit, 1 nap alatt kiürülnek a szervezetből, ezért is kell minden nap szedni.

Igaza van annak, aki írta, hogy a gyógyszer utáni hónapokban nagyobb az esély a teherbeesésre. Sok ismerősöm járt úgy, hogy várni akart, az első pár hónapban még rendszeres volt a ciklusa, aztán mire elkezdtek volna dolgozni a babán felborult az egész, és nem jött össze.

Én sem vártam, hamar összejött a baba és minden rendben van vele és velem is.

2011. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én azokkal értek egyet akik azt mondják hogy nem kell várni, bár az én orvosom is azt tanácsolta hogy várjunk, pedig én ráadásul PCOS-s vagyok.Nem vártunk.Az eredményt még nem tudom napokon belül derül ki.De azt tudom hogy vannak lombikosok akiknek írnak fel egy hónapra fogigátlót.Ha várni kellene akkor pont a lombikosoknak nem adnának nem?Szóval én nem várnék.
2011. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Ha ennyire nem adsz az orvosod szavára akkor menjél inkább másikhoz! Én azért járok a saját dokimhoz, mert 100 %-ig megbízom benne és elfogadom amit mond!Ő ismer téged és a szervezetedet! Nem bántásként és rosszindulatból írtam, de ez a véleményem!

A másik fele, meg, miért olyan sürgős a dolog? Ha gyógyszert szedtél akkor eddig nem akartatok babát, ha most eldöntöttétek miért nem tudtotok még várna 3 hónapot? Az szinte semmi, és legalább biztos ami biztos kiürül a gyógyszer és elkezdheted tudatosabban készíteni a szervezeted a gyerkőcre, pl. táplálkozás, vitaminok stb. Ez nem lóverseny, én hallgatnék a dokira és várnék, de ez privi vélemény!

2011. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Amikor fiammal terhes lettem csak annyi történt, hogy az adott hónapban elfelejtettem szedni a bogyókat, mivel mindeki azt hajtogatta, hogy 3 hónap míg kiürül, úgy voltam vele, hogy akkor úgysem lehetek terhes....majdnem 12 éve a fiam:-))))
2011. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
19:18 erre csak annyit mondok Neked,hogy a gyógyszert mindkét esetben,csak ránézéssel írta fel,nem vizsgálat alapján.Máshol hallottam hogy labor,vizsgálat stb.stb.Azt akarom ebből kihozni,hogy egyáltalán nem ismeri a szervezetemet,Hál'Istennek még csak 4 szer vizsgált,1-1 percig.Most is csak mondta.Amúgy meg ő csak mondja,de akik itt vannak ők tapasztalatból beszélnek.Az orvosnak nincs tapasztalata.
2011. okt. 14. 08:53
 18/21 anonim ***** válasza:
Az orvosom szerint, javasolt megvárni a 3 hónapot, de semmi sem kötelező! én nem hagytam szünetet, 3. hónapja próbálkozunk, és semmi! Tehát ha akar úgyis jön!
2011. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ürül 1 nap alatt, de még pár hét alatt sem :) Sajnállak titeket, ha beveszitek ezt a kamu-dumát. Még egy mezei antibiotikum sem tűnik el nyomok nélkül a szervezetből a szedést követő másnap vagy harmadnap. Nemhogy egy hormongyógyszer, amit évekig szed esetleg valaki, és teljesen átformálja a természetes hormonháztartást - mert ezek azt csinálják.
2011. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Érdeklődni szeretnék, hogy Te esetleg biológus, biogenetikus vagy? Rettentően kíváncsi lennék az érveidre, hogy miért marad hónapokig a szervezetben bármilyen gyógyszer (nem a nehézfémtartalmúakra gondolok:)).

2011. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!