Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Korrepetálni szeretnék diákoka...

Korrepetálni szeretnék diákokat, pénzért. Milyen jogi akadályai vannak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, s angolul szeretnék tanítani (középfokig) embereket. Kinyomtattam néhány plakátot, hogy hirdessem a városban ezt a dolgot, de a szüleim azt mondták, hogy ne tegyem ki őket, mert az APEH megbüntet. Hogyan tehetném legálissá a célomat? Jól jönne suli mellé zsebpénz-kiegészítésnek...


Mivel a mai Magyarországon a fekete-üzlet 150x jobban megéri, mint a legális dolgok, ezért esetleg adhatnátok néhány tanácsot, hogy hogyan csináljam úgy, hogy ne fogjanak meg...


Köszönöm előre is!


Üdv,

Dávid 18/f


2010. szept. 25. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Erre válthatsz ki 7-es adószámot. Ha sok diákod van, néhánynak írsz számlát, vagy nyugtát.
2010. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Egyszerű huszonéves válasza:
68%
Kérdezz rá az APEH-nél!
2010. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
27%
Ez engem is érdekelne... Ha jutottál valamire akkor légy szíves írd meg. :)
2010. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Nemrég hoztak erre egy jogszabályt. Az a lényege, hogy ha te kimész a diák lakására tanítani, akkor az háztartásban végzett munkának számít, regisztrálnod kell magad, de 100%ig adómentes.

Nyugodtan rakd ki a hirdetéseket, ha rád szállna az apeh (aminek az esélye inkább negatív, mint nulla), akkor megmondod, hogy akkor regisztrálod magad, ha már legalább egy tanítvány jelentkezett.

De inkább menj be a munkaügyi központba vagy nem tudom hova, ahol ilyen dolgokkal foglalkoznak, ott elmondják az ügy pontos menetét.

Egy dologban vagyok biztos, hogy ez a fajta tevékenység teljesen adómentes, így pont neked jobban megéri legálisan csinálni :)

2010. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! Szerintem hétfőn benézek a munkaügyi központba, úgyis útba esik. Üdv!
2010. szept. 25. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát az környéktől, ill. embertől függő, hogy számla mennyire fontos neki.


Egyébként én úgy tudom, hogy van olyan megoldás, hogy bejelented magad (ha van) saját (vagy szüleid, rokonaid) cégébe megfelelő kritériumokkal.


Amúgy meg NE az APEH-hoz menj, hanem egy könyvelő (könyvelőtök, könyvelő ismerősötök) tud ebben segíteni.


Üdv.

2010. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!