Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan zajlik a névváltoztatás...

Hogyan zajlik a névváltoztatás? Milyen akadályai vannak?

Figyelt kérdés
Föl szeretném venni a nagyanyám nevét, az érdekelne, h mi ennek a menete, ill. h milyen akadályok nehézségek merülhetnek föl? Milyen esetben nem engedélyezik a névváltoztatást?
2010. jan. 8. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nagymuterét fölveheted. Kérvényt kell írni, belügyminisztérium. Csatolni kell a megfeleő bizonyítékokat, dokumentumokat, hogy tényleg így hívták a nagyit, és indokolni a kérelmet. Eljárási díj azt hiszem 20 ezer.

Googliban nézd meg, én is ott kerestem egyszer. Meg fogod találni.

Régi saját családi nevet mindig engedélyezik.

Ha simán csak kitalálja az ember, hogy nevet változtat, akkor híres családneveket nem vehet fel, cz, y, w, stb. nemesi, vagy külföldi hangzású, írású nevet szintén nem lehet. Például azt, hogy kazinci, azt lehet, de kazinczy-t nem. Keczely -t sem lehet, de keceli-t igen.

2010. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én másfél éve írattam át


Elmentem a városházára, anyakönyvi kivonat, személyi, lakcímkártya szükséges, ott megindokolod, hogy miért szeretnéd a névváltozást, majd veszel egy illeték bélyeget(kb. 10ezer Ft) Utána várni kell kb 2hónapot(ott többet fognak mondani, nekem viszont ennyi volt), majd átíratsz mindent, a TB kártyától kezdve minden ami a neveden van, szerencsére ezek már 1500ból kifognak jönni, mert nagy részük ingyenes.

2010. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Híres nevet is felvehetsz, ha tudod igazolni, hogy felmenőd viselte. (Én pl. felvehetném a Rákóczi nevet, pont így, ahogy a nagy Rákócziak hordták, anyai nagyapai dédmamám Rákóczi lány volt, és így használta.)
2010. jan. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Érdekelne, mit szólnak a szülők, ha a gyerek "leteszi" a nevüket és másét veszi fel helyette??
2010. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
08:24 - A szülőknek semmi köze hozzá. És ha házasság miatt változtat valaki nevet? Vagy ha olyan a neve, ami ciki, de a szülei erre nem gondoltak, hogy a gyerek talán nem fogja szívesen viselni akkor se, ha minden felmenője viselte?
2010. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Épp ezért kérdeztem, mert volt ilyen a környezetemben, akinek nem tetszett az apja neve és megváltoztatta. Az apa kis híján idegöszeroppanást kapott...
2010. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
09:45 - Hát, ha az én apámat érintené így, nem érdekelne, mert őt se érdekelte, mit éreztem, amikor bántott, és megutáltam a nevét, nem szívesen viselem, csak nincs ötletem, és pénzem változtatni.
2010. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tutujka ***** válasza:

Egy időben Én is voltam úgy, hogy alkoholista Apámat megtagadva szerettem volna nem X nevű lenni.

Csak annyit változtattam volna, hogy nem Apám vezeték nevét, hanem Anyámét használtam volna. A keresztnevemmel nincs bajom, az tetszik:)

2010. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem valami konfliktus miatt változtatom meg, hanem mert úgymond ciki, ahogy már valaki írta is :D Apám részéről is rendben van.


Amúgy köszönöm a válaszokat!! :)

2010. jan. 16. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!