Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék kisbabát de...

Nagyon szeretnék kisbabát de akadályai vannak! Türelmesebbnek kell lennem?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék már babát,de a párom sajnos még várna vele kb.2 évet,de mivel már 2 időpontot is tolt,ezért bizonytalan vagyok,mi lesz,ha 2 év múlva se akarja majd,és csak az én nyugtatásomra mondja.Viszont én egyre türelmetlenebb vagyok,most töltöttem a 30-ik életévemet,és már borzasztóan szeretnék anyuka lenni!

Szerintetek,legyek türelmesebb?


2011. okt. 20. 14:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen férfinak nincs joga dönteni, mert csak halogat mindent ha nem vennéd észre! Itt a nőnek kell talpra állnia mindenképpen, és kezébe venni a dolgokat, persze csak akkor merjen belekezdeni a gyerekdologba ha a párja is szereti,tehát ha becsúszna a baba sem hagyná el... De ezekszerint még házasok se vagytok? Akkor pedig a legjobb lenne ha elhagynád,aztán gondolkozzon! Biztos ilyen férfi mellett akarod leélni az életed?
2011. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a helyzet nem ilyen tragikus.

De azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy a sarkadra kell állnod. Tudod, mindenben a nő dönt, de ebben biztos, hogy így is van. Az én párom is bizonytalankodott évekig, aztán leültem vele egyszer (csak egyszer), komolyan beszélni arról, hogy én 35 vagyok és nem várhatok tovább. Kap fél évet, hogy döntsön, s ha nem tud a gyerek mellett dönteni, akkor én részemről leléptem. higgadtan mondtam, komolyan, és közben megértő voltam vele, hogy tudom, nem könnyű döntés, stb. Ő a baba mellett döntött, már 3 éves a fiunk. Ő a legjobb apuka a világon, és már alig várja, hogy jöjjön a második.

A fiúknak gyakran fogalmuk sincs arról, milyen egy gyerekkel, hogy mennyi öröm, boldogság ez az egész. Rá kell őket vezetni.

Esetleg még egy ötlet! Ha van kisbabás ismerősöd, menjetek el hozzájuk és add a kezébe a kis csecsemőt. Lássuk, meglágyul-e tőle. Direktbe ne vezesd elő sokszor a témát, de kisgyerekekbe, vagy gyerekvállalással kapcsolatos témákba beleütközhettek véletlenül időnként.

Anyósod pedig persze, hogy a fia pártját fogja. Tőle ne várj mást.

2011. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!