Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az inszem elött hány hónapig...

Az inszem elött hány hónapig vannak a kezelések? Tehát closty szedése, injekció stb. meg egyáltalán hogy kezdődik az egész?

Figyelt kérdés
a párom most megy másodszor spermavizsgálatra.tavaly nem volt tul jó az eredménye.a minőséggel volt probléma.nekem is volt petevezető átjárhatóságim,átjárható,de az egyik petefészkem nincs kifejlődve.meg tavaly vért is vettek.most nem tudom hogy megint vesznek-e vért,minden vizsgálatot elölröl kezdenek,vagy nem tudom.én szeretnék inszemre menni,mivel 3 éve probálkozunk a babával,de nem jön össze.de gondolom az orvos mondja meg hogy szükséges-e.nem tudok semmit erröl.de már nagyon elegem van hogy nem akar összejönni a baba.
2011. okt. 22. 11:53
1 2
 1/14 sumergo ***** válasza:

A párod spermavizsgálatát, és a vérvételeket is meg fogják ismételni, de ez belefér 1 hónapba. A párod majd kap-e kezelést, és mennyi ideig, arról nem tudok nyilatkozni, de a te kezelésed kb. 1 hétig tart csak inszem előtt. Mensi 2.-4.(általában a 3. naptól, de ez egyénenként változhat) napjától 5 napig Closty, rá 1-2 napra tüszőrepesztő szuri, aztán 36 óra múlva inszemináció. Úgyhogy egyáltalán nem hosszadalmas. Esetleg inszem után még kaphatsz progeszteronpótlást is, gyógyszer, hüvelykapszula, vagy gél formájában. Aztán már csak a pozitív teszt kell!! :-)

Sok sikert!

2011. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)2 nap mulva van időpontja páromnak sperma vizsgálatra.jó lenne az nap megmondanák h én mikor menjek vérvételre,minél elöbb tul akarok lenni a vizsgálatokon.hogy még az idén elkezdjék az inszemet.de jó lenne ha elsőre sikerülne,bár ahogy olvastam,elég ritka az:(de van olyan.remélem mégegyszer nem küldik vissza páromat kontrollra.és h az inszemhez jó lesz a spermája.a mennyiséggel nincs probléma,az 20m/ml,de a minőség az 10% ami jó:(
2011. okt. 22. 14:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleokoskodni, de sumergo kihagyta, hogy a closty mellett általában az 5. naptól tüszöérlelö injekciót is adnak, változó, hogy milyen mennyiségben. A 11. napon uh, ez alapján mondja majd meg a doki, h mikor lesz az inszem, akkor megnézik, mennyi és milyen tüszöd lett, megmondják, h mikor kell a tüszörepesztöt beadni. Aztán megcsinálják az inszemet.

Amugy szerintem ha letelt az egy év, kérnek mindenféle vizsgálatot újra. Meg ugy tudom, hogy a férjed megtisztított mintájának legalább 5m nak kell lenni. Ez alatt hamarabb fel szokták ajánlani a lombikot.

A második inszeminációmnál egy növel kerültem közös szobába, nekik már az 5.inszem volt, de ha ez se sikerül, mennek lombikra.

2011. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a párom sperma mennyiségével nincs gond,az 20m/ml.a minőséggel volt gond.és aznap amikor az inszem lesz,akkor bekell jönni a páromnak velem?gondolom aznap kell leadni a spermát.
2011. okt. 22. 15:13
 5/14 sumergo ***** válasza:
Nyugodtan okoskodj bele, én sem tudhatok mindent, azonban az nem igaz, hogy ÁLTALÁBAN adnak pluszban tüszőérlelő szurit a Closty mellé. Én egyszer sem kaptam mellé semmit, sőt, nem is hallottam még ilyet, de ettől biztosan van, akinek adnak mellé. Tapolcára jártam évekig, de tényleg nem hallottam még ilyenről. Hát kedves kérdező, majd meglátod kapsz-e mellé szurit, vagy sem. Az viszont igaz, hogy megnézik milyenek a tüszők, és az alapján mondják meg, mikor kell kapnod a tüszőrepesztőt, és mikor lesz az inszem.
2011. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sumergo ***** válasza:
Igen, aznap kell friss "anyagot" adni a párodnak, amit tisztítanak, csak a legjobb fickókat küldik "harcba"! :-)
2011. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sumergo: Ugy gondoltam, véletlen hagytad ki, mert ha összeadom a napokat, amiket leírtál, akkor a 12. nap már van inszemináció? Az elég korán lenne. Én Szegedre járok, rengeteg ismerösöm van, aki oda jár és még senkivel nem találkoztam, aki ne kapott volna tüszöérlelö szurit (merional, puregon), föleg, ha a házaspár nöi tagjának van problémája.

Kedves kérdezö! Igen, a férjednek aznap kell leadni a mintát, amit megtisztítanak és a megtisztított mintában kell lenni min 5 milliónak.

2011. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)hát szerintem biztos irnak fel szurit is,tavaly szedtem 2 hónapig a clostit szuri nélkül,de nem volt ugy eredménye.az gondolom azért kell h biztos h legyen tüszőrepedés.akkor féltem a szuritol,én nem akartam h irjon fel.mert az orvos mondta h az is kéne.biztos hülyeséget csináltam akkor.bár most is félek a szuritol,de ha kell akkor kell.
2011. okt. 23. 09:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne félj a szuritól. Én sem mertem magamnak bedni elöször, a háziorvos vagy asszisztense biztosan beadja. Ha nálad nem hatott a closty, és a doki ír fel tüszöérlelö injekciót, akkor nagyobb eséllyel indulsz neki az inszeminációnak. A tüszörepesztö meg azért kell, hogy tuti megrepedjenek és idöben csinálják az inszemet.

Majd írd meg, mit mondott a dokid!

2011. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ.tavaly megvoltak a vérvételeim.de azóta eltelt 1 év.ugyhogy biztos megint megcsinálják a vérvételeket,tehát 1 hónap eltelik csak a vérvétellel.meg hát oda is időpontot kell kérnem.jó lenne ha novemberbe kész lennének a vérvételek.és decemberbe megtudnák csinálni az inszemet gondolom.mindenképp megirom mit mondott a doki.
2011. okt. 23. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!