Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas FSH értékkel (12,4)...

Magas FSH értékkel (12,4) teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
A többi milyen lett?
2011. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha érik petesejt akkor igen. Nekem is magas az fsh-m,de még nem sikerült :( Lombikra járunk,de nálunk a párommal is van egy kis gond.
2011. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kétszer sikerült egy éven belül a lombik, ennél magasabb fsh-val nálam. Egyszer egyetlen beültetett embrióból,egyszer pedig 4 beültetettből. Lehetnek csodák igen..Nálunk férjemmel semmi gond, csak nálam.Magas fsh,és méhenkívüli miatt nincs jobb oldali petevezetékem.
2011. okt. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most töltöttem a 39. életévemet. Babát szeretnék, pár hónapja voltam hormonvizsgálaton, a 3. napi FSH 12,4, LH 11,6, ösztrogén 89, a többi is határértéken belüli. Ovulációm van, ultrahangon nézték, ovutesztet is csináltam, hőmérőzöm is, a baba mégsem jön össze. Lehet hogy lelki probléma van a háttérben.

2011. okt. 25. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó , magas fsh-s válaszoló vok. Nem tudom,van e már gyermeked. Nekem nincs, még csupán 35 vagyok, és már évekkel ezelőtt magas fsh-m volt. Pedig sosem szedtem fogigátlót sem pl. Lehetnek a sikertelenségnek okai a lelki dolgok,ám én amondó vagyok, előbb ki kell zárni minden egyebet. Pl. átjárhatóak e a petevezetékeid...nekem 2007-ben volt laparoszkópiám, minden ok volt, mégis 2010-ben a méhenkívülinél kiderült,hogy a jobb oldali tele volt csomókkal.sosem volt fertőzésem,vagy gyulladásom életemben. azonkívül a magas fsh oka lehet,ha magas a prolaktinod is, mert az is nyomja felfele akkor az értéket. vagy ha gond van a pajzsmiriggyel, tsh-val. és IR is okozhat magas fsh-t. Nekem a nálad magasabb értékkel szintén spontán is van tankönyvbe illő peteérésem minden hónapban, kotta pontos vérzésem stb. Mi már a sokadik lombiknál tartunk, és ez idő alatt már kiokosodtam. a magas fsh-val nem jó minőségű petesejtek érlelődnek, tehát hiába van ovud. ezt előbb rendbe kell tenni, megtalálni az okát. Persze ettől függetlenül, ahogy nálam is, lehet egy - egy olyan ciklus, amikor jó minőségű lesz a petesejt, és van esély a terhességre. Csak gondoltam leírom, lehet ezekkel ugyan te is tisztában vagy. sok sikert!
2011. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Van egy gyermekem, őt 20 évesen szültem.

Ultrahangon átvizsgáltak, rendben van minden. Az FSH értékem magas, a progeszteronom alacsony, menstruáció előtt egy héttel már barnázok, de az orvos szerint nem kell rá gyógyszer, ha teherbe esek, a szervezetem magától reagálna rá.

Neked mennyi az FSH értéked?

2011. okt. 26. 10:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy a prolaktin szintem is jó, nagy vérvizsgálaton is voltam, ott is rendben van minden, azért gondolom hogy lelki okok miatt nem jön össze a baba, szorongok a késői gyerekvállalás miatt, esetleg korai változókorban vagyok.
2011. okt. 26. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 13 feletti fsh-im vannak. Nem a dokidat akarom felülbírálni, de ha a progeszteronod alacsony, esély sincs,hogy babás maradj!!!! amikor megtörténik az ovuláció, sárgatest alakul ki a megrepedt tüsző helyén,ami ugye termelni kezdi a progeszteront, ami pedig felkészíti a méhnyálkahártyát a beágyazódáshoz. Nos ha neked a ciklus második felében nézték és alacsony, akkor valszínű nincs peteérésed, hisz ultrahangon csak a tüszőt látni, és , hogy abban van e petesejt....Nézzd én a lombiknál megtanultam,volt,hogy 7 tüsző látszott, mind 22 mm körüliek voltak, leszíváskor pedig háromban volt petesejt! ezt ultrahangon nem látni,hogy van e benne . szóval ha alacsony a progid,akkor nincs peteérés. és ha pedig lenne peteérésed akkor ovuláció után kaphatnál sárgatest pótlást, Utrogestant, és akkor megmarad a baba. így esély sincs rá,hogy alacsony és mensi előtt barnázol. Tényleg csak jótanácsként írom, sima nődokik ehhez nem értenek, meddőségi szakemberek területe ez. Ultrahang sajnos nem mutatja ki,ha gubanc van a petevezetőiddel. azt csak hsg, vagy laparoszkópia tudja megítélni. Nekem egy ismerős pár, szintén van gyermekük szeretnének most még egyet,teltek a hónapok nem jött a baba. Mensi sehol, kapott Clostylbegitet, peteérés serkentőt, tüszőrepesztőt, terminált együttlét, baba sehol. Korábban már szült, spontán lett terhes. Szeptemberben volt laparoszkópiája, kiderült mindkét petevezeték átjárhatatlan, az egyiket sikerült átjárhatóvá tenni. és ennek semmi tünete nem volt, és nincs is! Érdemes ennek utánajárnod, ha mindenképp szeretnél még egy babát, de meddőségi szakembernél. Tényleg csak segítség képpen írtam le ezeket, remélem nem veszed zokon!
2011. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Ultrahangon nézték a peteérésemet a 11. napon, és a 15. napon. Ekkor mutatta az orvos a monitoron, hogy megtörtént az ovuláció, a leletre rá is írta h. ovuláció utáni állapot, a méhnyálkahártya vastagsága 15 mm. Szerinte a szervezet magától reagálna a terhességre (hormonok), nem kell gyógyszer. Jövő héten felkeresek egy másik orvost, a hormoneredményeimmel kapcsolatban kérek tájékoztatást, esetleg újra egy vérvételt, az FSH hátha változott, ugyanis még márciusban nézték, azóta sokat úsztam, kerékpároztam, szedtem méhpempőt, állítólag ezek jók a hormonokra. Te nem próbáltál ilyen "alternatív" gyógymódokat? Állítólag az akupunktúra csökkenti az FSH értéket.

Az én esetemben lehet hogy ez a magas FSH miatt nem jön össze a baba, vagy azért mert nagyon görcsölök az esetleges terhesség kihordása és a jövő miatt, szeretném, de tudat alatt félek is tőle, gátolnak ezek a "beidegződések".

2011. okt. 27. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes újranézetni a hormonokat, sőt az én orvosom mindig mondja, egy lelet nem lelet, három egymást követő ciklusban ha ugyanazok az értékek vannak, és eltérések,akkor lehet igazán felállítani diagnózist. Hisz a hormonrendszer oly érzékeny, a legkisebb stressz,betegség már felboríthat bent dolgokat. eddig nem próbálkoztunk alternatív gyógymódokkal, most gondolkozom a talpmasszázs, ill.ve jógán. aztán futunk neki a következő lombiknak decemberben, küzdünk tovább!
2011. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!