Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megtartanád a gyereket, ha...

Megtartanád a gyereket, ha úgy fogant, hogy megerőszakoltak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 18:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
nem
2009. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Az abortusz sokak szerint gyilkosság,de én elvetetném mindenképpen..
2009. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy tartanám, eszembe se jutna. Szerencsétlen kis bűnjel.
2009. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
89%

NEM!!! Hisz...az nem úgy jött,hogy akartad...

Ha nem lenne miből eltartani,vagy még lakás is kicsi lenne neki,vagy még lakás sincs?! Rossz élete lenne...

És nekedis a tudat,hogy egy olyan embertől van,akitől már undorodsz...

2009. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
57%

Én azthiszem igen, hiszen az már az én gyermekem is lenne.

Segítségnek nem nevezhetjük azt ha megöljük a gyermekét...

Egy erőszakos cselekedet nem old meg egy másikat.

2009. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon nehéz döntés lenne. De az az igazság, hogy akiket megerőszakolnak, és még idejében (rögtön) kiderül és ellátásban részesülnek, azoknak azonnal adnak 72 órás tablettát. Én- bár még sosem voltam ilyen helyzetben és remélem nem is leszek -, azt hiszem akármennyire is össze lennék törve, először azonnal gyógyszert íratnék. Persze nem tudhatom, hogy valójában mit tennék, de most így gondolom, képes lennék erre a lépésre, persze ki tudja, mennyire lennék sokkolva, tudnék-e időben ésszerűen gondolkodni.

Ha ez nem történne meg, én azt hiszem nem tartanám meg. A kisfiam sem tervezett gyerek, egyedül is maradtam vele, de nem erőszakkal fogant, és az első perctől örültem neki. De egy nemi erőszak után azt hiszem nem lennék képes kihordani egy babát és mindig erre a szörnyűségre emlékeztetne, nem tudnám úgy szeretni, ahogy megérdemelné.

2009. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
nem
2009. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2009. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
96%
Igaz szerencsétlen nem tehet róla, de semmiképpen sem! Később mit mondanék neki az apjáról és a fogantatásáról? Nem tudna együtt élni ő sem az igazsággal, azzal a tudattal, hogy az apja egy gazember, anyja nem is ismeri, gyűlölettel, fájdalommal fogant, rossz emléket ébreszt anyjában! Utálná magát! Hazudni meg nem hazudnám neki azt, hogy az apja lelépett, de gyönyörű szerelemben fogant! Ez hazugság lenne, és nem fer! Szóval ezeket végig gondolva így józanul (mert akkor nyilván sokk alatt lennék!) semmiképpen nem tartanám meg!!!
2009. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%

Volt régen egy műsor az MTV-n (Magyar Televízió), a címe: Ön dönt.

Arról szólt, hogy volt egy film, amit látott a néző (úgy emlékszem, volt egy játékos is), és mindig ilyen döntéshelyzetek elé került, ahol neki kellett kitalálnia, hogy mi fog történni.

Abban volt egyszer az a történet, hogy egy lányt megerőszakolt egy taxisofőr, és hogy vajon megtartja -e a gyereket.

Ez a műsor gondolkodtatott el engem is.

Arra már nem emlékszem, hogy ott mi történt, de én azóta gondolom úgy, hogy akkor is megtartanám a babát.

Persze nem tudhatom, hogy éppen milyen állapotban lennék egy ilyen esetben, és azt sem, hogy akkor élesben hogyan gondolnám... És nem is kívánom, hogy megtudjam.

De úgy gondolom, hogy az a kisbaba is egy élet, amit nincs jogom kioltani.

Ha nem akarnám felnevelni, örökbe adhatnám. Az örökbefogadó családnak meg nem kell mindenáron tudnia, hogy hogyan fogant, és miért nem akarom megtartani.

Tehát

én megtartanám. (23/L)

2009. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!