Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád ebben a helyzetben...

Megtartanád ebben a helyzetben a gyermekedet?

Figyelt kérdés

4 évig próbálkoztunk a férjemmel, hogy megfoganjon szerelmünk gyümölcse. A végére olyannyira belefásultunk a dologba, hogy teljesen tönkrement a házasságunk. Elváltunk. Öt év után összefutottunk egy kávézóban és leültünk beszélgetni, nem volt hozzá kedvem, de udvariasságból elfogadtam a meghívást. Mivel nagyon sivárnak éreztem az életem abba is belementem, hogy este elmegyek vele kikapcsolódni egy szórakozóhelyre, mert csak a munkámnak éltem. Tisztán emlékszem mindenre, hiszen csak egy koktélt ittam, egészen addig míg megittam. Utána már semmire. Mikor felébredtem egy lakásban voltam ( volt férjemében) tök meztelenül. Ő lement a boltba reggeliért. Mikor visszajött megkérdeztem, hogy mi történt mire közölte, hogy olyan szorongó voltam, hogy beletett valamit az italomba amitől nagyon jó kedvem lett, de nem emlékszem semmire. összevesztem vele és hazamentem.

Aztán elmaradt a menstruációm és egy terhességi tesztem pozitív lett. Nem is hittem el. Nem szeretem már ezt a férfit és nagyon aljasnak gondolom, de várandós lettem tőle. Szégyen nem szégyen, egy percig nem gondolkodtam el, hogy mit fogok tenni. Megtartom.

Elmondtam neki, ő is örült, de ettől függetlenül nem kötöm vele össze az életem újra.


Ti mit tennétek a helyemben? Most vagyok 22 hetes.


2011. szept. 2. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, megtartanám, mert a sors ezek szerint így akarta, de a volt férjedtől ez egy gusztustalan húzás volt..ezek szerint ő is használ ilyen cuccokat amit neked is belekevert az italodba, egy gerinctelen féregnek tartom.
2011. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám, és jól pofán b.asznám a volt férjemet!!!
2011. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Minden helyzetben megtartanám a gyermekemet, ha már megfogant.


A te esetedben ráadásul attól a férfitől fogantál meg, akit te választottál a gyereked apjának. Hiszen, ha pár éve sikerült volna a baba, akkor is jöhettek volna problémák a pároddal - hiszen egy kisbabával sem könnyű az élet az első hónapokban - és lehet, hogy azóta már ugyanígy szétmentetek volna, csak épp más okból, mint így. A gyerek akkor is ott lenne.


Úgy tűnik, neked ez a pasi volt kiválasztva apának, de más van kiválasztva társnak. Ettől függetlenül örüljetek a picinek, mert bármilyen furán érkezett is, de végül mégis titeket választott szüleinek.


(Utóirat: Ettől a "belekevert valamit az italodba" dologtól azért kicsit levert a víz. Én minimum jól pofon vágtam volna utána...)

2011. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Tudod sajnállak is és boldog is vagyok.Tudod olyan csúnyán lehordanám a párod,és ez erőszak volt amit ellened elkövetett,fel kellett volna jelentened.De viszont teljes mértékben egyet értek veled,hogy a babádat megtartottad,de tudod attól függetlenül,hogy szüksége van a gyermeknek anyára,apára,én nem engedném hogy lássa is a gyerekemet.Szörnyű amit veled tett.Sajnállak,de gratulálok a babához.Boldog babavárást kívánok.
2011. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden helyzetben megtartanám a gyermekemet. Egyébként 22 hetesen már nem lehet elvetetni, szóval nincs is más opciód.

A volt férjet viszont beperelném kártérítését, és a gatyáját is leperelném róla.

2011. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
pontosan!!!!!!!!!!!!
2011. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát úgy látszik neked ezt így dobta a sors. Valamit valamiért én ugyanígy cselekedtem volna a helyedben. Olyan mint egy film, és ki tudja lehet hogy ez a kisbaba majd összehoz benneteket újra, nem tudhatod....
2011. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést. Múlt időben kellett volna. Szóval megtartottátok volna? És látom mindenki meg.


Nagyon mérges vagyok rá ez tény, ütni nem ütöttem és nem is jelentettem fel. Valahogy nem ment pedig gondoltam rá. El akar kísérni a vizsgálatokra, de én nem engedem. Persze a gyereket láthatja majd. Egyébként ő nem tartja olyan tragikus cselekedetnek az italkeverős dolgot, nem érzi át a súlyát. De megmondom őszintén valahogy már nem is érdekel annyira...

2011. szept. 2. 11:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy ő nem érzi a súlyát. Mivel valószínű ő is használ ilyen szereket. Nem akarom drogosnak hívni, de a drogosok nem érzik a súlyát a függőségüknek és ezeknek a szereknek, akár könnyűt, akár keményebbet használnak. Szóval ez "érthető".

22 hetesen már nem is lenne olyan könnyű elvetetni, de jó kis summával még megoldható lenne. De örülök, hogy nem így döntöttél :) Hiszen a baba nem tehet semmiről, akármilyen fajankó az apja. Természetes, hogy megtartottam volna én is.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem ti még együtt lesztek, akármennyire is negatívan és elutasítóan állsz még most az apukához. Valahogy egyértelmű ez a dolog számomra az írásodból, nem tudom miért, megérzés.

2011. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen utolsó én is ezt vettem észre. Úgy néz ki a sors ezt írta meg nektek. Lehet, hogy most még negatívan írsz a volt férjedről, de úgy vettem észre, hogy egyre pozitívabban akarod látni. És ha majd a baba megszületik, szükség is lesz egy apára.
2011. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!