Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen tünetei lehetnek a...

Milyen tünetei lehetnek a terhességnek?

Figyelt kérdés

Nyilván tisztában vagyok vele, hogy a legalapvetőbb tünet a menses kimaradása, illetve megduzzadt mellbimbók, de előfordulhat, hogy fáj valami, méh, petefészek, felfázáshoz hasonló tünet, stb? Nekem néhány hete jobb oldalon a derekam kezdett fájni, majd az alhasam, pontosan, mint amikor meg akar jönni. De nagyon nehezen jött meg, és csak három napig tartott, azóta is ,valami furát érzek, néha tompán fáj a jobb oldali petefészeknél, néha bele szúr a méhemnél, főleg éjszaka érzem.

Időset ápolok és gyakran kell emelgetnem, ez okozhat problémát, ne adj Isten vetélést, ha nem veszem észre a terhességet és úgy emelgetek?


2011. nov. 8. 15:34
 1/5 anonim válasza:
általába hány napig szokott tartani?mert nekem mindig 3 napig.lehet nekem van kevés ideig?
2011. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha 3napos mensit kevésnek tartod, lehet közti vérzés is, vagy terhes vagy és most ágyazódott be a pici (olyankor is szokott vérzés lenni)

Az első 12hét a 'legveszélyesebb'. Szóval tesztelj és ha pozítiv, akkor próbáld az emelgetést kerülni.

2011. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen petefészek, méh körüli szurkálásaim voltak (főleg hirtelen mozdulatoknál) mindhárom terhességemnél. Ebből tudtam hogy babát várok, mert máskor soha nem éreztem ilyet.
2011. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Általában nem tart sokáig, négy napig, hirtelen jön, de mindig úgy, hogy el kezd fájni a derekam, hasam ez eltart pár órát majd kitör, mint a láva, majd fokozatosan elmúlik, néha még napokig barna folyással, most viszont napokig fájt, majd egy napig rózsaszínes volt, a következő nap erős, mint amilyennek lenni kell, majd a harmadik nap lezárta egy kis pecsételő vérzéssel. Tudom, ez még alapból nem feltétlenül olyan tünet, amitől terhességre kéne gyanakodnom. Nem tudom, hogy járhat -e fájdalommal, nem erős fájdalom, csak úgyszólván érzem a hasam.
2011. nov. 8. 16:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, előbb az elsőre válaszoltam, de most látom, kaptam közben még választ. Igen, pont ilyenekre gondoltam ,hogy lehet szurkálás is. Nekem volt 20 évesen egy méhen kívüli terhességem ami elég rossz emlék volt, ezért akartam tudni, hogy normális terhességnél is érezhet -e az ember fájdalmat, kissé kellemetlen tüneteket, mert van aki azt mondja, a terhesség nem fáj. És igen, próbálom az emelgetést kerülni, szeretném valahogy a családdal tudatni, megértetni, hogy az én esetemben ez már nem játék. 35 éves vagyok. Csütörtökre kaptam időpontot a nőgyógyásztól, már nem veszek tesztet.
2011. nov. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!