Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hallottam már olyat, h valaki...

Hallottam már olyat, h valaki fog. Gátló mellett esett teherbe! Ez hogy lehet? Befolyásolható tényező lehet a stressz pl?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időkben gyakran kavarog a gyomrom,de ezt az idegeskedésnek tudom be.Cypromix tablettát szedek 3 éve és igaz,sokat stresszelek és egy éve volt egy LLETZ műtétem,de nem gondolnám,hogy ezek a dolgok befolyásolják a gyógyszer hatását!Csak már mindenen parázok,és kérnék véleményt,hogy szerintetek valóban csak a stressz az oka az émelygésnek?
2011. nov. 23. 21:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

off

Kedves Kérdező!


Tudod az a abj, hogy nagyon soka így gondolkodnak (sajnos érthető okokból),Így rengeteg párnak csak 1 gyermeke születik, ezért öregedő a társadalmunk.:( hozzáteszem én biztosan egészen más ember lennék, sajnos nemn pozitívan, ha nem lenne testvérem...

A 2. gyerek önmagában nem sokkla nagyobb költség, de azt sosem említi senki, hogy mennyivel nagyobb hely/élettér kell. Remélem később azért megváltozik a véleményed, helyesbítek, remélem lesz rá okotok, hogy megváltozzon a véleményetek:)


Amúgy én is minidig azt hiszem, hogy terhes vagyok, pedig szedem rendesen a tablettát, de nálam ez szerintem azért van, mert nagyon szeretnék már, de a párom még nem igazán kész rá, vagyis a helyzet nem adja, hogy készen merjen lenni rá:P, amiokor úgy alakulna, akkor pedig kiderült, hogy nem biztos a munkahelyem..bááár manapság kinek biztos????

Szerintem nem vagy terhes, de csinálj tesztet, ha ennyire félsz, ha attól émelyegsz, akkor már kimutatja...

2011. nov. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
én is amellett lettem.
2011. nov. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
9%

Nem ide tartozik, de egyet értek a kérdezővel. Nekem sokszor herótom van " ha arra várnánk,hogy jobb legyen sose lenne gyerekünk" című mondattól. Az a baj vele,hogy már mindenki rámondja mindre. Ha tele van hitellel, 22 éves, az is ezzel jön.

Nem lehet persze luxusra várni, de remegni,hogy hó végén marad-e 2 ezer forint, hát szerintem az sem jó!

2011. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Én most töltöttem be a 23-at, a férjem januárban lesz 24, és képzeld nekünk is van autóhitelünk, szeptemberben született meg a kislányunk! Minket sem vet fel a pénz, mire kellene várni? Hogy majd egyszer jobb lesz? Mikor?!

Kérdezőnek: Az anyósom is fogamzásgátló mellett esett teherbe a férjemmel. És még rajta kívül rengetegen akik ezt a fajta gyógyszert szedték. Csak az utcájukban rajta kívül 3-an. Ez pedig úgy lehet, hogy kihagyták a gyógyiból az egyik hatóanyagát. Ha nagyon idegesít a dolog, keresd fel a nőgyógyászodat, ő biztosan tud segíteni.

2011. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én akkoris azt vallom,hogy amíg az ember albérletben kuporog,és keres havi 80ezret /ez csak pl/ addig butaság szülni! Én most egy kávézóban dolgozom közepes fizetést kapok,párom egy kft.-nél és nem keres rosszul,de mivel a kapcsolatunk bár nagyon jó,de nagyon friss is,így ha most jönne a baba,biztos nem tartanám meg! Hova,mire szülnék?Nem azért akarok összeköltözni valakivel,mert hoppsz terhes lettem,hanem mert szeretem! És lehet,h elöregedett a társadalom,de azt gondolom sajnos kevesen gondolkodnak még mindig úgy mint én! Aki meg vállalja,hogy gyereket szül,az ne az államtól várja a segítséget!
2011. nov. 24. 13:56
 16/26 A kérdező kommentje:
De eltértem a tárgytól :)! Szóval ennyi ember gyógyszer mellett esik teherbe? Az parádés! Akkor most mégjobban félek.Bár már 2 évig szedtem ezt a gyógyszert aztán jött egy év kihagyás és most 3 éve szedem és még nem vot gondom.Talán ezután sem lesz.
2011. nov. 24. 13:58
 17/26 A kérdező kommentje:
Ja és azzal kapcsolatban is határozott véleményem van,hogy mért egy gyereket akarok majd,és ez,mint ahogy sok dolog az életemben eldöntött ény,ami nem fog változni!
2011. nov. 24. 13:59
 18/26 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem, semmim nem volt, csak egy átlagos bejelentett munkaviszonyom és egy 5 éves párkapcsolatom. Otthon laktam, párom hozzánk költözött. A baba 3 hónapos korában albérletbe költöztünk. Boldogan élünk, nem vet fel a pénz egyáltalán, de ha választhattam volna életet, ugyanezt választanám. És eszembe nem jutna megölni a babámat, csak mert most még úgy gondolnám nincs itt az ideje!!!!! Tudnál élni azzal a lelkiismerettel? Arról nem is beszélve, hogy minél többet vár valaki a gyermekvállalással, egyre nehezebb a teherbe esés esélye és a genetikai betegségek esélye is. Rengeteg ismerősöm, szenved évek óta, hogy nem jön össze a baba, 5-10 évvel előtte meg elvetettek egy gyereket, amit a mai napig bánnak. :(
2011. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem rontanám el a gyerekem életét azzal,hogy nélkülöznie kelljen! a Semmire mint mondtam,nem szülnék gyereket.Ha most terhes lennék,igen,sajnos elvetetném,mert bizonyára iszonyatosan szörnyű érzés lehet,de ő akkor azt még nem érzi,viszont ha megszületik,akkor semmit nem tudnék neki adni! Ítélkezni lehet,de számoljuk meg,hányan gondolkodnak felelősségteljesen! Ezért szedek gyógyszert,hogy ne essek még teherbe mert nincs alap,hogy jólétet biztosítsak a gyermekemnek!
2011. nov. 24. 15:52
 20/26 anonim ***** válasza:

"elvetetném,mert bizonyára iszonyatosan szörnyű érzés lehet,de ő akkor azt még nem érzi" - Nem érzi??? A fogantatástól számított 4 hét után ver a szíve a babának! A terhesség 12. hetére kialakul minden szerve!

Örülök, hogy legalább te felelősségteljesen gyógyszert szedsz a nem kívánt terhesség elkerülésére és kívánom, hogy csak akkor ess teherbe, amikor te szeretnél! Amúgy nem azt írtad, hogy jól kerestek a pároddal és nagyon jó a kapcsolatotok? Akkor nem értem miben szenvedne hiányt?? De persze a te döntésed, a te életed! :)

2011. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!