Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hallottam már olyat, h valaki...

Hallottam már olyat, h valaki fog. Gátló mellett esett teherbe! Ez hogy lehet? Befolyásolható tényező lehet a stressz pl?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időkben gyakran kavarog a gyomrom,de ezt az idegeskedésnek tudom be.Cypromix tablettát szedek 3 éve és igaz,sokat stresszelek és egy éve volt egy LLETZ műtétem,de nem gondolnám,hogy ezek a dolgok befolyásolják a gyógyszer hatását!Csak már mindenen parázok,és kérnék véleményt,hogy szerintetek valóban csak a stressz az oka az émelygésnek?
2011. nov. 23. 21:17
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
2 hónapja vagyunk együtt.Szerinted ennyi idő után nem lenne felelőtlenség teherbe esni???
2011. nov. 24. 16:27
 22/26 anonim ***** válasza:
Teherbe esni felelőtlenség lenne, ezért szedsz gyógyszert! De ha becsúszna a baba szerintem rossz döntés lenne az abortusz.
2011. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Szerinted lehet! Szerintem meg az lenne rossz,ha nem tudnék neki mindent megadni!De nem magyarázkodom,mert nem ez volt az eredeti kérdésem!
2011. nov. 24. 16:46
 24/26 anonim válasza:

A stressz csak akkor befolyásolja a teherbeesést, ha arra orbáncfű kivonatot (hipericum perforaatum) szedsz, mert az bizonyítottan fokozza a fogamzásgátló (és más gyógyszerek) lebontását a szervezetben, így hamarabb kiürül, kisebb a hatása. Sajnos ezt sokan nem tudják, és mivel vény nélkül kiadható, ezért az orvos sem tudja, hogy ezt szeded a fogamzásgátló mellé.

Vagy ha a stressz miatt azt sem tudod, hol áll a fejed, ezért nem szeded rendszeresen a tabit.

Egyébként nem valószínű.

2011. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%

Vannak más gyógyszerek is, főként antibiotikumok, ezeknél is érdemes kiegészítő fogamzásgátlást alkalmazni még egy héttel a beszedésük után is.

A széntabletta, bolus adstingens pedig megkötheti a fogamzásgátlót (ha nincs pár óra a bevételük között), ezért az fel sem szívódik.

Meg persze vannak további gyógyszerek, amik ezt befolyásolhatják, ezért mindig érdemes rákérdezni, mikor az orvos felír valamit, hogy ennek van-e rá hatása!


De ha rendesen szeded, akkor nem kell parázni, valószínűleg más miatt kavarog a gyomrod.


Az viszont nem tetszik, ha vki fogamzásgátlásról kérdez, akkor átmegy az egész egy etikai vitába a fogamzásgátlásról. Örüljön mindenki, hogy vannak felelősségteljes nők, akik megtervezik előre a családvállalást, ez még magában nem jelenti azt, hogy sosem lesz gyerekük. A baj ott van, ha még 30 fölött sem tartják megfelelőnek az életkilátásaikat a gyerekvállaláshoz, de itt azért még nem erről van szó.

2011. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm az értelmes választ! Hát igen,még a 30-tól messze vagyok:).Sokan ész nélkül ítélkeznek...
2011. dec. 9. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!