Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van aki mar el vegezte ezeket...

Van aki mar el vegezte ezeket a hormon vizsgalatokat?

Figyelt kérdés
szoval holnap megyek hormon vervizsgalatra es nagyon sok mindent nezznek majd meg,pl FSH,LH,PROGRESZTERON,PROLACTIN,TESZTOSZTERON,TSH,ESTRODIAL! nekem van petefeszek cisztam,es erra lennek kivancsi,hogy ezekbol a vervizsgalatokbol melyik fogja ki mutatni a cisztat? amugy az LH EN A 11-DIK NAPON FOGOM CSINALNI,EZ NEM TUL KORAI?
2011. nov. 28. 15:40
 1/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A cisztát az ultrahang mutatja ki. .-)


Általában 3-ik és 21-ik ciklusnapokon szokták nézni a hormonokat, a 11-iken nem tudom, milyen következtetést tudnak levonni az eredményből. Az LH/FSH arányból lehet következtetni PCO-ra. Ha ez nem 1 körüli érték, akkor az alátámasztja a PCO-t. De ezt ciklus első hetében kellene megcsinálni. De gyakori az emelkedett tesztoszteron és prolaktin szint is. A progeszteron érték pedig ciklus második felében számít, minimum 15, de inkább 20 körüli érték a jó, és a peteérést igazolja. Ha a progiszint alacsony, akkor nem volt peteérés. A TSH a pajzsmirigy működésedet jelzi, ha babára vágysz, 2 alatt kell lennie, de az 1 körüli érték az ideális.

Én rákérdeznék a dokinál, hogy jó-e a 11-ik napi vérvétel, hogy ne szúrasd meg magad fölöslegesen.

2011. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a valaszodat
2011. nov. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!