Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az ovulációs tesztem +,...

Grófházy kérdése:

Ha az ovulációs tesztem +, akkor biztosan lesz/van ovuláció?

Figyelt kérdés

A 16.napon volt tojcsis folyásom,+ ovu tesztem,szex...szépen ment is fel a hőm,de a nemvárt előtt 3 nappal nagyon lezuhant.30 naposak a ciklusaim.

Azt mondták,hogy ez a korai zuhanás sárgatestelégtelenségre utal.Igaz ez?

Lehet ezt kezelni?


2009. máj. 13. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az ovu teszt az LH hormont mutatja ki. Ha a hőd megemelkedett akkor biztosan volt peteérésed is. Ha 14 napig magasan van a hő az a jó. Ha 14 napnál rövidebb a ciklus második fele az utal sárgatestelégtelenségre. És igen lehet kezelni, gyógyszert irnak fel rá.
2009. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát,az ovulációtól számítva 14.napra jött meg pontosan,csak ahogy írtam e nemvárt előtt 4 nappal 37-ről 36,5-re lezuhant.

Tahát csak 10 napig volt magasan a hőm.Az is fokozatosan emelkedett 37-re.nem volt egyik napról a másikra magas.Akkor attól függetlenül,hogy az ovulációtól számítva 14 nap telik el,nem biztos,hogy minden redben van?

2009. máj. 13. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha leesik a hőmérséklet akkor csökken a progeszteron szint. Nálam nézték a ciklusom 18 napján és a 22 napján is. A 22. napon csak 2,5 volt az értékem.

Idén elkezdtem talpmasszázsra járni.

A múlt hónapban igy alakult a görbém.

[link]

Ezt pedig tavaly mértem amikor kiderült az elégtelenség

[link]

2009. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérj vérvizsgálatot (hormon) Ha jól emlékszem a 3. és 21. napon nézik. A 21. ciklusnapi értékek megmutatják, hogy rendben van-e a peteérés, és a sárgatesthormon szintje. Ha nincs, akkor is lehet kezelni persze, ne izgulj. Sokszor érzelmiek is befolyásolják az ilyesmit, stressz, stb. Tehát lehet, hogy egyik hónapban ilyen, másikban meg mint a nagykönyvben... Lehet kezelni hormonpótlással, és peteérést stimuláló gyógyszerrel is, ha kell. Ha babát szeretnél, jobb előre rendbehozni a hormonháztartást, hogy ne a babával együtt kelljen. Léteznek gyógyteák is (cickafark, palástfű) erre.
2009. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és a kérdésre is válaszolva, ha + az ovuteszt, akkor nagy valószínűséggel elég hormon termelődött, hogy kiszabadulhasson a petesejt, de ez nem mindig történik meg ekkor sem. Ha a hőd megugrik a következő napokban, akkor volt. Uhangon pedig esetleg megnézhetik ilyenkor, hogy van-e sárgatest képlet a petefészekben.
2009. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!