Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnénk babát a...

Nagyon szeretnénk babát a párommal, de nincs megfelelő anyagi hátterünk. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem lesz elég kettőnk jövedelme ahhoz, hogy vállaljunk egy babát (mindketten beosztottak vagyunk). Egyébként is annyira bizonytalan ez a mai világ, hogy akármikor mélypontra kerülhetünk. Nem akarom, hogy a gyermekem nélkülözzön. Viszont későn sem szeretnék szülni. Mernétek vállalni így? (22/L)
2011. dec. 1. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem! Én várnék! Ha 30 éves lennél azt mondanám,hogy talán. De 22 évesen én azért megnézném,hogy javul-e a helyzetem!
2011. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Én is várnék!Azért még van pár évetek,hogy összeszedjétek magatokat! Nem vagytok lekésve semmiről!
2011. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Én igazából nem értem,hogy mik ezek a Nem-es válaszok.

örüljetek neki,hogy van mindkettőtöknek melóhelye,nem?

Miért ne lehet ne így bevállalná egy babát?

2011. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

De jó lenne,ha pusztán az,hogy valakinek van munkahelye már elég lenne egy gyerekhez.

Nem mindegy,hogy minimálbért keresnek vagy 150 ezret fejenként.

Más kérdés,hogy kinek mik az igényei. Én egy minimumra nem vállalnék. Nekem ne kelljen hó végén számolgatni,hogy ha beteg a gyerek és megveszem a gyógyszert neki, akkor marad-e mondjuk kajára!

De biztos van,akinek ez is jó!

2011. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A kérdező is írta, nem akarja,hogy a gyermekük nélkülözzön!

Az meg csak úgy működik ha van rávaló!

Vagy tévedek??? :o

És azt is írta,hogy bármikor mélypontra kerülhetnek!

Akkor?

Igen is felelősségteljes,hogy még nem vállalta be akármennyire is szeretné.

2011. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alinaaa ***** válasza:
43%

És ha várnál is 30 évesen honnan fogod tudni, hogy 1 év múlva is minden ok lesz?

Ugyanúgy bizonytalan a holnap, mit 10 év múlva.

Ha most van munka, miért ne? Ha megéltek ketten-kicsit visszafogtok és meglesztek hárman is:)

Ha tele lennétek adóssággal az más lenne.

2011. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) szerencsére nincs borzasztó sok adósság,de azért az a kicsi is elég... és talán szülők is tudnának valamennyit segíteni, mivel egyik oldalon sem vetik meg az unokát szerencsére:) páromat ismét visszavennék a katonaságba, és talán előrehaladnánk. ezért gondoltam arra hogy jöhetne már a baba. Nagyon vágyunk rá.
2011. dec. 1. 12:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jöjjön az a baba! Lesz ami lesz, igazatok van!
2011. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Én 21 vagyok a párom dolgozik gyesen vagyok egy éves babámmal(terveztük)

van lakásunk hitel nélkül ,autónk.Babám mindenből a legjobbat kapja.De nem tudhatom mi lesz 1 hónap múlva vagy utána :-( De 30évesen se fogok a jövőbe látni.Tartalék?Hiába van tartalékod 10 havi fizu vagy valami mert a mai világba az emberek csak evek alatt találnak munkát(hvg kutatás).

Én nem akartam későn babót mert testileg lelkileg is ez a kor a megfelelő!

Azért van ennyi lombik mert az emberek egésségtelenül élnek és 30-35 évesen kezdik el a baba projektet.

Hogy vállalj vagy ne te döntsd el, de lesz aki megszól érte fiatalon,de lesz aki majd 30 évesen szól meg.Nem az a lényeg mások mit gondolnak!

2011. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 wartburg353s ***** válasza:
Nézzetek körül a rokonságban vagy ismerősök között, hátha tudna valaki kölcsön adni vagy ajándékba használt babakocsit, járókát, kiságyat. Ha jó állapotút kapsz, a kisgyerek nem nélkülözik, ti meg rengeteget spóroltok. Mi babaruhákat is kaptunk az egyik unokatesómtól, akinek már kinőtte a babája. Egy éves a fiam, de eddig szinte csak pelenkára költöttünk.
2011. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!