Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az átjárhatósági HSG-nél...

Az átjárhatósági HSG-nél használt kontrasztanyag mit tartalmaz? Ártalmas lehet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A ciklus legelején csinálják, szóval akkor még nem lehetsz terhes, babára nem ártalmas.

Amugy meg ha ártalmas lenne, nem csinálnák. Vagy laparoszkópos mütétet szeretnél, altatással, vágással, hogy megállapítsák, el van-e záródva a petevezetéked?

2011. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átjárhatósági volt, megcsinálták már, csak a jód miatt kérdezem. Hogy nem ártalmas-e mondjuk a pajzsmirigy miatt?
2011. dec. 2. 12:39
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem egy egyszeri jódbefecskendezés nem hat hosszútávon, a pajzsmirigy pedig úgy dolgozik.

A jódot talán raktározza a szervezetünk (bár ebben nem vagyok biztos), de a pajzsmirigy akkor használja csak fel, ha az agyalapi mirigy erre utasítást ad TSH formájában.

Biztosan nem árt, rengeteg olyat hallottam, hogy közvetlenül a HSG után teherbe esett az anyuka, még abban a ciklusban, és egészséges babát szült.

2011. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :))))
2011. dec. 3. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!