Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki PCOS beteg, mivel tudja...

Aki PCOS beteg, mivel tudja növelni az esélyét, hogy teherbe essen? Mennyi az esélye hogy terhes lesz?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek néhány napja mondta az orvos, hogy PCOS-e van. Nagyon szeretnének már babát, de nem esik teherbe. Nem kapott semmi gyógyszert, azt mondta neki az orvos, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt egyen.

Tudnátok ebben segíteni? Esetleg van valaki, aki hasonló cipőben járt, és sikerült nekik a baba?


2011. dec. 5. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A barátnőd tanulmányozza ki a www.pco-szindroma.hu weboldalt. Hármas kezelés szükséges a javuláshoz: diéta, gyógyszer, mozgás. Úgyhogy endokrinológust keressen aki kiírja a gyógyszert és dietetikust, aki a diétát elmagyarázza.

A sok gyógyszer, zöldság nem jó diéta.

Ha más problémája nincs,a férjének se, pár hónap múlva jönni fog a baba.

2011. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia! én nem diétáztam meg semmi extra, februárban diagnosztizálták a PCOS-t, kaptam metformin nevű gyógyszert, szeptemberben kezdtünk el próbálkozni a babával, októberben össze is jött.

Sok sikert!

8hetes kismama:)

2011. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én még azelőtt kaptam metformint, hogy egyáltalán babát szerettünk volna, három hónapja szedtem, mikor összejött, egy hónap próba után, hála Istennek egyszerűen. Most 17 hetes vagyok. Ne aggódjatok, simán összejöhet, de a metforminnak járjatok utána, és intézzetek egy inzulinterhelést is!!! (Nálam csak az inzulinrezisztancia volt igazolt, cisztáim nem nagyon voltak. Meg súlyfeleslegem sem. De rengeteg lányt ismerek, aki sok cisztával állt hozzá, nekik is összejött.) Sok sikert, szép babát nektek! :))


Ja még valami: én abban a hónapban, amikor összejött, Premens tablettát szedtem, recept nélkül kapható. Az orvosom ajánlotta.

2011. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Mielőtt gyógyszerezné magát a barátnőd, olvasson utána a dolgoknak. A 1. jól leírta a lényeget.

2011. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a szendi gábor ipar is megérdemli azért az erős kritikai szemléletet.
2011. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én nem hallgatnék Szendi Gáborra, mivel nem vagyok túlsúlyos, mégis van Inzulin Rezisztenciám. :D

Hogy mitől? a pajzsmirigyem a nagylányom születésekor ugyanúgy, mint sok nőnek, elkezdett alulműködni. Sokaknak idővel ez helyreáll, de vagyunk éppen elegen, akinek nem. Ennek következtében lelassult az anyagcserém, kialakult az IR. Cisztáim ugyan nem voltak, de ez nem azt jelenti, hogy rendben vagyok.

Sokféle oka lehet annak, hogy kialakul az IR, és ennek következtében a PCOS.

Lehet, hogy ma még sokan másképp gondolják, de szerintem nem az elhízás miatt alakul ki az IR, hanem fordítva : a hibás anyagcsere működés következtében hízik meg az ember.

155cm vagyok, és 47kg. Nem hinném, hogy a fogyókúra segítene rajtam. :-)

Mellesleg akinek inzulin rezisztenciája van, az nagyon nehezen tud fogyni, és nem azért, mert sokat eszik.

Másfél éve diétázom, tartom a súlyomat, szedem a gyógyszert, mozgok. És csak most kezdek javulni!

Nekem ne mondja senki, hogy az elhízás a meddőségem oka!


Bocs Kedves Kérdező, de nagyon kiakadtam az előbbi linken talált irományon.

Szóval : az előttem szólók jól írták, tényleg a hármas kezelés hat, és nagyon meg kell nézni mit eszik az ember diéta címszóval. A gyümölcs ugyan sok vitamint tartalmaz, ugyanakkor egy szénhidrát bomba, ami a PCO-sok ellensége.

A zöldségek közül is van sok, amit csak nagyon módjával szabad enni, mert szintén sok bennük a szénhidrát : krumpli, hüvelyesek, rizs, kukorica. A lisztes dolgokkal is óvatosan : ez is cukorrá bomlik.

Amit korlátlanul lehet enni : hús, tojás, salátafélék, és a tejtermékek egy része. (Nekem már a könyökömön jön ki a csirkemell + görög sali kombó)

Talán tényleg jobb, ha elmegy dietetikushoz. :-)

Az endokrinológus pedig felírja a metformint.


Nagyon sokaknak sikerült már a baba a hármas kezeléssel, nekünk még várat magára.

Remélem, nektek hamar sikerülni fog!

2011. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot! Bár néhányan kicsit félreértettek, én is lány vagyok, és a legjobb barátnőm PCOS-es. A párjával szeretnének babát, de nem sikerül nekik sajnos.

A barátnőm egyébként vékony, egy gramm felesleg nincs rajta. Majd elolvasok mindent, amit belinkeltetek. Úgy szeretnék neki segíteni, nekem már van egy pici babám, és ők is annyira vágynak rá!

Köszönöm mindenkinek a választ!

2011. dec. 5. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. szerintem mindenki esete más, pl nekem túlsúlyom is van, nem diétáztam, csak a metformint szedtem, és nagyon sok cisztám volt, mégis összejött 2. próbára a bébi, lehet, hogy nektek nem fog, nem tudom, ezért tényleg az lenne a legjobb, ha az orvos kivizsgálná, kapna gyógyszert és lényegében arra figyelne, amit már az előttem szólók is leírtak. sok sikert
2011. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is PCO-s vagyok.Mikor az utolsó hónapot adtam magamnak, hogy ha megjön megyek dokihoz, hogy hozzon helyre, folyamatosan csak vártam. Most már lassan 9 hetes terhes vagyok és semmilyen gyógyszert nem szedtem, még csak nem is diétáztam és a mozgás se volt nagyon az életemben. Amit én csináltam: 1)ha akar jön a gyerek, ha nem nem

2) együttlétek után nem rohantam tusolni helyette 1/4 órát gyertyáztam majd sokszor felkelés nélkül aludtam el.

Azért mert valaki PCO-s nem kell megijedni és egyből a legrosszabbra gondolni. Türelem és akkor a gólya hozzátok is bekopogtat majd. Sok sikert a bébihez.

2011. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!