Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki PCOS beteg, annak akkor...

Aki PCOS beteg, annak akkor derült ki, amikor elment a vizsgálatra és megmondta rögtön az orvos neki, vagy miután a doki elküldte vérvételre?

Figyelt kérdés
Voltam nődokinál,mert 3-4 havonta jön meg a mensesem, de a nőgyógyász semmit sem mondott, csak elküldött vérvételre. Ez gondolom normális ugye??? Szóval arra lennék kiváncsi, hogy ha PCOS lennék,akkor rögtön mondta volna, vagy ezt ő csak a vérvételből látja?
2009. dec. 22. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez nem ilyen egyszerű. nekem gimis korom óta magas a prolaktinom, endokrinológus kezelt bromoval. Elhalt a terhességem 9 hetesen (bromo mellett), így tovább nyomoztunk. az endokrinológus 1 laborból hozzámvágta, hogy pco, de ezt CSAK 3 VÉRVÉTELLEL LEHET IGAZOLNI. Kaptam clostyt a nőgyógyászomtól és elküldött egy endokrinológus nőgyógyászhoz, aki megcsináltatta a vércukorterhelést és az inzulinrezisztenciát, ami a PCO-val jár, de negatív lett, így leszavaztuk a PCO-t. ELküldött MRI-re, ahol a keresett agyalapi mirigy daganat nem volt kimutatható (ez okozhatná a magas prolaktint), tehát PCO. Januárban kezdjük a laborokat előlről, de még mindig semmi nem biztos!!!!
2009. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Uuuu sajnálom nagyon...Akkor ez tényleg nem egyszerű. Egyenlőre ott tartok,hogy ma voltam orvosnál,január 4.-én meg megyek vérvételre... Hormont néznek. :S
2009. dec. 22. 11:04
 3/15 anonim ***** válasza:
nekem egyből megmondta a dokim,hogy PCO miután hüvelyi uh-n megnézett,persze vérvételre azért nekem is kellett menni.
2009. dec. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyből megmondta a 3. orvos. Az első kettő nem látta az uh-n hogy mi a gond, akkor azért mentem mert azt hittem talán terhes lehetek. A 3. doki akinél aztán szültem is egyből mondta az ultrahang alatt hogy mi van. Utána elküldött vérvételre, de az tökéletes lett, az alapján azt mondta nem mondaná meg hogy PCOS-em van. Szóval nálam csak az uh-n látszott. Nekem sem jött meg rendesen, csak barnázgatva 45 napra.


Clostit kaptam és most 3 hónapos a kislányom.


Minden jót kívánok és Kellemes Ünnepeket!

2009. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De nekem nem is csinált uh-t...:(

Miért nem?:(

2009. dec. 22. 21:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem az uh-n látszott a sok kis ciszta a petefészkeimen. Mindig ott vannak, ezért volt valószínű a pcos, de kellett vérvétel, mert egyszer összejött a baba spontán. Viszont nem mindenkinél van állítólag sok kicsi ciszta, illetve a sok ciszta nem egyértelműen jelent pcos-t. Szóval tényleg nem ilyen egyszerű...
2009. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az első két dokim semmit nem mondott, aztán elmentem egy szülés-nőgy. endokrinológushoz, aki az első UH után mondta h PCO,mert tankönyvszerűen policisztásak a petefészkeim, de azért csináltunk hormonvizsgálatokat. (ami igazolta) Aztán metformin és már egy 9,5 hós kisfiú boldog anyukája vagyok. Sztem a vérvétel után a Tied is fog UH-t csinálni.
2009. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is rendszertelen volt a ciklusom, így az orvosom gyanakodott pcos-re. Elküldött vérvételre, megnézett uh-gal, felvett egy anamnézist és ezek alapján állapította meg, hogy nem ez a bajom. Azt mondta a vérképen és az uh-on látszódnia kell, mert egyik sem ér semmit a másik nélkül. Tesztoszteron és vércukor rendben volt + uh sem igazolta a sok kis cisztát és ekkor mondta ki, hogy nem ez a bajom.

Azóta már megszületett a babám, igaza volt :)

2009. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Az lemaradt, hogy elötte a korábbi olvosom az uh alapján kijelentette, hogy pcos, pedig csak pont peteéréskor uh-ozott.


Azóta utánajártam sokmindennek, ennek is, megjártam a Kaáli Intézetet is, lassan amatőr szülész-nőgyógyász leszek..., csak uh alapján nem lehet kijelenteni, hogy vkinek pcos-e van, illetve csak vérkép alapján sem.

2009. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves Harmadik válaszoló! Miből gondoltad, hogy terhes vagy, + volt a teszted is, vagy tüneteid voltak esetleg?
2009. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!