Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ferfiak is olvassak ezt az...

Ferfiak is olvassak ezt az oldalt? Ha igen, megmagyarazna nekem vki, h ha egy ffi nem akar meg gyereket, es term tudja, h a parja nem szedi a fogam. Gatlot, akkor miert nem huz ovszert, vagy legalabb figyel oda jobban, h kihuzza idoben?

Figyelt kérdés
en nagyon szeretnek mar babat, de soha nem trukkoznem meg paromat, viszont aggodom, h ha hiba csuszna a rendszerbe, akkor vajon hogyan reagalna. mert akkor en biztos, h meg akarnam tartani.
2009. máj. 16. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tisztában van mindennel. Tudja, hogy ez nem megfelelő védekezés, tudja, hogy baba lehet, tudja, hogy megtartanád.

Felkaptam a fejem a kérdésedre, mert nálunk szóról szóra ugyanez volt a helyzet. Az én férjem is tisztában volt mindennel, biztos vagyok benne, hogy Ő is szeretett volna már egy babát, de Ő olyan ember, aki képtelen kimondani, hogy igen,szeretném, mert akkor az felelősséggel jár. Azt pedig világ életében mindig szerette áttolni és a gondokat, problémákat áthárítani.

Ettől én még Őt nagyon szeretem, elfogadom Őt így ahogy van és ő is engem az én hibáimmal.

Nálunk össze is jött a baba. Először kétségbeesett, hogy most mi lesz. Elment dolgozni és mikor hazajött már tény volt, hogy várandós vagyok és az is maradok, mivel kimondtam, hogy megtartom, ezzel a felelősség lekerült róla és megnyugodott.

De ezt a felelősségletolást ne úgy értsd, hogy a babával nem foglakozik stb...hanem inkább egyfajta védelem önmagának, hogy ha valami nem jól sül el, akkor mondhassa, hogy én nem akartam, én megmondtam stb...

Tudom, hülye egy viselkedés...

Most ismét babát várunk, immár a harmadikat. Egy gyermeknél sem élhettem át, hogy azt mondja: szeretlek és gyermeket szeretnék tőled. Nekem ez nem adatott meg, mindegyiknél úgy történt a fogamzás, ahogy azt a kérdésedben leírtad. A várandósságaim alatt a tenyerén hordozott/hordoz és a gyermekei a világ legdrágább kincsei számára, minden nap elkényezteti Őket, hancúrozik velük, bármennyire is fáradt.

Tehát szerintem a Te párod is hasonló természetű lehet, szeretne már egy babát, de inkább rizikózik minthogy kimondja és azáltal teljesen felvállalja a felelősséget. Nem áll meg az élet attól, hogy ilyen rossz helyzetben vagyunk a hazánkban, gazdasági válság stb, de úgy gondolom minden olyan szülőpár bátor, aki most ebben a helyzetben kimondja, hogy babát szeretnék. Ha pedig egy olyan férfi van az oldalunkon mint mondjuk az enyém, akkor az kész egetrengető csoda lenne, ha ő most mondaná ki.

2009. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

en is gondoltam erre is, de ebben az estben viszont eleg ellentmondasos ember. de mi meg hazasok sem vagyunk, es meg azzal is varni akar egy par evet, pedig azt mondta, h biztos benne, h velem akarja leelni az eletet, meg, h MAJD lesznek gyerekeink, ha eljott az ideje. de en nem fogom raeroltetni a gumit, mert mindketten felelosek vagyunk szerintem a donteseinkert, es ha o is benne van kockaztatasban, akkor nem varhatja tolem, h elvetessem, mert meg nem keszult fel, nem igaz?

habar nem is tenne ilyet szerintem...

2009. máj. 16. 14:42
 3/13 anonim ***** válasza:

..Érthető a gondolatmeneted, de miért nem kérdezed meg tőle? Hogy ah akar gyereket, akkor örülnél. Ha nem akar,akkor miért nem gondol a védekezésre ő is? Ha meg mindegy neki, akkor az számodra igent jelent...


Érdekes lehet, hogy mit válaszolna erre- egy gyerek fontos kérdés, és ha nem ismeritek egymást régóta és nagyon-nagyon jól, akkor én inkább ilyesféle egyenes kérdésekkel állítanám őt falhoz, mint azzal, hogy "gyereket várok"- lesz, ami lesz...

2009. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ket eve vagyunk egyutt, eleg jol ismerjuk mar egymast, kozel ugyanennyi ideje egyutt is elunk. beszeltunk mar gyerektemarol, de nagyon elzarkozik tole, meg mas babajarol sem akar hallani, ezert nem ertem.
2009. máj. 16. 16:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, ami engem illet, nem vállalnék be egy gyereket egy olyan férfival, aki még nem akarja elkötelezni magát mellettem (a házasság ugyanis ezt jelenti), mert szerinte nincs itt az ideje. Tudom, hogy nem a papír az, ami összetartja a feleket, de ha szerinte nincs itt az ideje annak, hogy felvállaljon mások előtt, hivatalosan is, akkor bizony nem kötelezte el magát melletted, bármit mondjon is.


"es ha o is benne van kockaztatasban, akkor nem varhatja tolem, h elvetessem, mert meg nem keszult fel, nem igaz?" Ezt tőle kellene megkérdezned. Ne próbálkozz gondolatolvasással, nem szokott működni.


Nem akarlak elkeseríteni, de egy gyerek nem fogja összetartani a kapcsolatotokat, épp ellenkezőleg: megterheli. A párod azt is érezheti, hogy csőbe húzták, vagy a falhoz állították. Beszélj a pároddal, és csak akkor vállaljatok gyereket, ha mindketten biztosak vagytok a kapcsolatotok felől is, meg a gyerek felől is. Ne várj addig, amíg bebabázódsz, hogy akkor mit fog szólni.

2009. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ertem, amit mondasz, viszont lehet, h felreertetted, de nem abban bizom, h igy teherbe esek, es akkor tuti velem marad, mert "csapdaba ejtettem"! tudom, h velem akar maradni, fuggetlenul attol, h az eskuvot, meg a csaladalapitast meg korainak tartja.

szedtem a fog gatlot, de migrenjeim voltak tole, ezert az ovszer ott van a fiokban mellette, de nem huzza fel. es a kerdesem az volt, h vajon miert kockaztat egy ferfi, h meg nem keszult fel? holott ha hasznalnank az ovszert, akkor szinte biztos lenne a vedettseg.

en sem szeretem a gumit, de tudnek meg varni par evet, o is oruljon a hirnek. viszont en nem panikolnek be, ha esetleg teherbe esnek elobb. szoval ezert nem ertem.

2009. máj. 16. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Mikor a legelső babánkkal várandós lettem, előtte 3 hónappal ismerkedtünk meg. Mi sem voltunk férj és feleség. A kislányunk 3 éves korában kötöttük össze hivatalosan is az életünket. Fiatalok is voltunk nagyon, 20 évesek mikor jelentkezett a picúr, akkor költöztünk össze. Ennek már 12 éve...:)
2009. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ó de jó volt az első hozzászólót olvasni:) Én pont így vagyok hogy nálunk se hangzott el a hú de szeretnék gyerkőcöt, inkább olyan természetesen ott volt a felszín alatt hogy együtt élünk tudja jól h ÉN nem védekezek, ő meg szintén nem veszi elő a gumit.

Szóval ez innentől az ő felelőssége volt hisz én nem voltam gumi ellenes..

Mi se voltunk összeházasodva, mióta megvan a fiunk, imádja, szereti néha már úgy érzem jobban mint engem:)) ami persze nem feltétlenül baj:)

Most várjuk a kistesót, én előtte annyit tisztáztam vele (mert az én férjem se az a beszédes típus) hogy nem tudok szedni gyógyszert ezt ő is tudja, de ott az óvszer, használjuk, ha ő úgy gondolja, de ÉN elvetetni gyerkőcöt nem fogok!!! Pláne igy h már megvan a kisfiam és látom milyen édes, aranyos, okos nagyfiú lett egy kis pöttyből:)

Annyit mondott hogy oké, és ebben maradtunk:)

Novemberre várjuk a másodikat:)

2009. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok. :-)


Nekem se mondta a férjem, hogy "gyereket akarok tőled". :-) De a kezdetektől egyértelmű volt, hogy akar. Nekünk az a nagy szerencsénk, hogy mindent meg tudunk beszélni egymással, lelki dolgokat éppúgy, mint a szexet vagy a fogamzásgátlást.


Azt tanácsolom, hogy beszélj vele! Tanuljátok meg, hogyan lehet közösen kommunikálni, megbeszélni a dolgokat, kimondani a dolgokat - persze anélkül, hogy a másikat megbántanánk vele. A kapcsolat nagy hasznát látja majd, meglátod. Növekszik egymás ismerete, elfogadása, a kettőtök közötti bizalom, egyre jobban meg tudjátok oldani a problémáitokat. New próbálkozz gondolatolvasással.


Gumióvszer helyett lehet nőgyógyásszal pesszáriumot íratni, az többször használatos, és spermicid zselével kombinálva ugyanolyan hatásfokú, mint a gumi, de egyikőtök sem érzi aktus közben.

2009. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismét az első vagyok. :)

A harmadik véálaszoló ötlete nagyon jó a pesszáriumról. De nem azért mert feltetetném a helyedben, hanem mert felvetném a páromnak.

mondd el Neki, hogy Te már szeretnél babát, de ha Ő nem és nem akarja a kondomot használni, akkor van más módszer is. tetetsz fel spirált dokival vagy használsz pesszáriumot. Ha erre egyből rábólint, hogy micsoda egy nagyszerű ötlet, mennyibe kerül és ez eddig miért nem jutott az eszetekbe, akkor valóban nem akar még gyereket.

De ha felhoz kifogást, pl Ő érzi-e majd vagy nem akarja, hogy ilyen idegen dolgok legyenek Benned vagy bármilyen más ellenérve van, akkor egyértelmű, hogy Ő is szeretne már, de nem elég bátor hozzá, hogy kimondja és ezáltal bevállalja.

Ezzel akár le is tesztelheted.

Nálunk most az utolsó baba előtt merült fel a spirál és egyből mondta, hogy nem akarja, hogy ilyen micsoda legyen bennem. akkor már tudtam, hogy ismét gyermekáldás elé nézünk. :)

De több már nem lesz, elköttetem magam szülés után, elég a 3 gyerek. :)

Tehát a kommentjeidből is úgy érzem, hogy dettó olyan mint az én férjem a Te párod. Szeretne babát, de sosem fogja kimondani. Attól pedig, hogy nincs papírotok az együttélésről még nem jelenti azt, hogy nem vállal fel téged. Manapság egyre kevesebb pár hitelesíti az együttélését házasságlevél útján és bevallom, ha nem féltünk volna 12 évvel ezelőtt, hogy a gyermekünk amiatt mert nem vagyunk összeházasodva megkülönböztetés éri az oviban, a mai napig nem házasodtunk volna össze.

Attól még eszébe sem jutna se Neki se nekem, hogy ne vállaljuk föl egymást és a gyermekeinket.

2009. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!