Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdjem az ovulációs...

Mikor kezdjem az ovulációs tesztet elvégezni?

Figyelt kérdés

Sajnos rendszertelen a vérzésem így nem tudom mikor van peteérésem. Gyógyszert írtak fel, hogy beálljon normálisan a menzesz, ma meg is jött. Tudnátok nekem ötleteket adni mikortól kezdjem az ovulációs tesztet?


KÖSZI!


2011. dec. 18. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Általában félidőben van peteérés. Ez azt jelenti, hogyha 28 naposak a ciklusaid akkor a 14. nap környékén. Ilyenkor érdemes már legalább a 12. naptól csinálni az ovu teszteket mindennap lehetőleg ugyanabban az időpontban. Fogod látni hogy milyen erősek lesznek a csíkok. Érdemes megtartani őket, így egymáshoz is tudod nézni őket, de amikor "pozitív" lesz az összetéveszthetetlen. Olyan erős a csík mint a kontrollcsík vagy még erősebb. Ilyenkor a következő pár napban érdemes együtt lennetek, mert akkor a legvalószínűbb a teherbeesés. Mivel írtad, hogy elég rapszodikus a ciklusod én azt mondom, hogy legalább 11-12. naptól tesztelgess amíg nem lesz pozitív.

Szerintem nagyon jók az ovutesztek.

Sok sikert. Remélem érthetően írtam le, ha valami nem tiszta akkor kérdezz még nyugodtan.

2011. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Érthető volt a számomra minden. Akkor kb. karácsony után elkezdek majd tesztelgetni. Elég, ha kétnaponta tesztelek, vagy inkább minden nap? Gondolom peteérés előtt 1 nappal és utána is pozitívat fog mutatni.
2011. dec. 19. 05:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy csináltam a neten egy ovulációs kalkulátort aminek a termékenység kezdete 12.27-től 01.02-ig tart, e szerint fogok akkor cselekedni. :)
2011. dec. 19. 05:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is most kezdtem el a tesztelgetést 2 napja.


Az 1. válaszolótól szeretnék kérdezni!:

Ha pozitívat jelez majd az ovuteszt, akkor rögtön legyünk együtt a párommal vagy ráér?

Mert nem igazán világos nekem hogy azt jelenti hogy kiszabadult már a petesejt, vagy még nem és csak jelez hogy hamarosan ki fog????

Tehát most vakarom a fejem hogy mikor is legyünk együtt hogy meglegyen az eredménye!! :-)

2011. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én annyit tudok, ha pozitívat mutat akkor már lehettek együtt.
2011. dec. 20. 21:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Igen akkor már legyetek együtt és a következő legalább 3 napban is. Azt mondják, hogy amikor pozitív lesz a teszt akkor a következő 48 órában lesz valamikor peteérés, de a spermiumok még élnek egy ideig. Ezért javasolják, hogy amikor a teszt kimutatta akkor érdemes neki állni a próbálkozásnak.

Én azt javaslom, hogy mindennap tesztelj, mert nem feltétlen mutatja ki már a 2. napon vagy nem lesz annyira erős így nem nézed pozitívnak. Majd írjatok, hogy alakult a dolog. Szorítok nektek. Biztos hamar összejön.

2011. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja az első voltam, ez lemaradt. :)
2011. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat!

Minden nap tesztelek, bebiztosítottam magam és 50 db ovutesztet vettem :-)

2011. dec. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor mindent bele! :) Szorítok Neked!
2011. dec. 21. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi, én is nektek!
2011. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!