Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátnőm kiderült, hogy az...

A barátnőm kiderült, hogy az előző barátjától terhes, már harmadik hónapja. 3 hónap után tudtommal már abortusz sem lehetséges. Mégis mit tudunk ilyenkor tenni? A gyereket természetesen semmiképp sem akarjuk megtartani.

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hány évesek vagytok? És hogy lehet hogy nem vette észre hogy terhes? Én úgy tudom még a 4. hónapban is el lehet vetetni (amit a köztudat nem igazán tud). De ezt én is cak hallottam szóval nem 100%. Azonnal menjetek el orvoshoz és kérdezzétek meg, van-e esély az abortuszra!
2009. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
90%

Haver ez szopás.

Hány évesek vagytok?

Amúgy az egyik volt barátnőm mondta, h terhes mikor még nem szexeltünk, utána elmondta, h hülyéskedett de én majdnem így is szakítottam vele egy nyakleves kíséretében.

2009. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
még lehetséges az abortusz de kockázatos, hát ilyesztő a helyzet, de inkább mostmár tartsátok meg a babát és ha szereted akkor legyél mellette, vagyis ez az ő döntése az anyáé...de még a 3 . hónapban lehetséges az abortusz.
2009. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Akkor ez nem kérdés!

Csak az örökbe adás marad.

Bár én fel lennék rá készülve, hogy az anyuka meggondolja magát.

2009. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
79%
Az abortuszról, csak egy doki tud igazán érdemben nyilatkozni. Amúgy két lehetőség van abortusz vagy örökbe adás.
2009. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
20%
Torvenyesen mar nem lehetseges,csak 2 honapig szabad.Utana is meglehet csinalni ha talatok 1 orvost aki elvegzi feketen.De ez nagyon kockazatos.
2009. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon indokolt esetben még elvégzik az abortuszt.De nagyon kell sietni.És kell egy jó nőgyágyász,meg némi pénz.
2009. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
65%

Hány éves a lány? Ha 18 éven aluli, akkor 4. hónapig engedélyezhetik az abortuszt.

Ha 18 fölött van és a 3. hónapon túl, akkor már csak különösen indokolt egészségügyi helyzetben, szóval nagyon kellemetlen a helyzet és bármi is amit tehettek brutális rizikófaktorral rendelkezik. A következő lehetőség még, hogy örökbe adjátok, ezt technikailag már most is lehet szervezni, de arra készülj fel, hogy nagyon megtöri a lányt lelkileg.

2009. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

A terhességet a 12. hétig lehet legálisan megszakíttatni, ha három hónapja esett teherbe a barátnőd, akkor ebből az időből már kicsúsztatok. Indokolt esetben (pl. ha a barátnőd bűncselekmény áldozata, de úgy tűnik, ez az eset nem áll fenn) a 16. hétig lehet megszakíttatni a terhességet, ez viszont már nem a hagyományos abortusszal működik: ha a bíróság engedélyezte az abortuszt, akkor a barátnődnél megindítják a szülést, azaz meg kell szülnie az életképtelen babát. Ez a folyamat semmiben nem különbözik a szüléstől, csak a gyerek kisebb (a 16. héten, azaz a negyedik hónap végén akkora, mint egy kisebb sárgadinnye).

Nagyobb a valószínűsége annak, hogy a barátnődnek meg kell szülnie a babát. Ekkor még mindig örökbe adhatjátok (sőt, szerintem ez lenne a legokosabb, leghumánusabb megoldás).

2009. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
nos, normál esetben 12. hétig. különösen indokolt esetben 16.hét, extrém esetben 20. ez a különösen indokolt lehet: a barátnőd kiskorú, erőszakos közösülésből fogant a gyermek, vérfertőzésből fogant(de gondolom nálatok egyik sem áll fenn). extrém eset: a baba súlyosan sérült, fogyatékos vagy a terhesség különösen veszélyes az anyára nézve. ezeknél biztosan tudom, hogy a 3.hónap után is engedélyezik, de bizonyítani kell meg ilyenek. egyébként pedig egy nőgyógyász dönti el, h a baba mennyi idős, van h kevesebbet ír rá azoknál, aki már kicsúszott az időből. de erre játszani nehéz. mindenképpen nézesse meg dokival, mert lehet azt mondja csak 11 hetes, vagy még épp 12. ha meg nem és nincs más indok, akkor baba lesz...
2009. máj. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!