Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hirtelen, erős mellfeszülés/fá...

Hirtelen, erős mellfeszülés/fájdalom a ciklus 17-18. napján utalhat-e terhességre?

Figyelt kérdés

27-29 napos ciklusaim szoktak lenni, így pl. az utolsó is hajszál pontosan 28 napból állt.

A mostani ciklus 10. napján voltam együtt a párommal, és a 11-15. nap között erős mellbimbófájdalmat éreztem (talán a peteérésel állt összefüggésben?), amely ezután megszűnt. A 17-18. napon viszont HIRTELEN, iszonyat módon és fájdalmasan megduzzadtak a melleim (és most már inkább maga a melltest érzékenyebb, mint a bimbó). Elképzelhető, hogy ilyen korán jelentkeznek a terhesség tünetei, vagy ez inkább csak egy intenzívebb ciklus lehet? Tudom, hogy kb. 9 nap, és kiderül, csak gondoltam, megkérdezem, hátha valaki járt már hasonló cipőben. :) A válaszokat előre is köszönöm.


2011. dec. 26. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor ez kétesélyes még nagyon.

A beágyazódás után fájhat a melled, de ez még lehet valóban azért is, mert intenzívebb a ciklusod, eltolódott a peteérés vagy játszanak a hormonjaid.

Nekem 30 napos ciklusaim voltak, és a nemvárt előtt csak 1-2 nappal kezdett feszülni a mellem, aztán szerencsére nem jött meg.


Ha babát szeretnétek, akkor drukkolok, hogy ez terhességi tünet legyen.

2011. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban kétesélyes. Ráadásul nekem a legkülönbözőbb ciklusrészekben szokott fájni a mellem; van, hogy peteérés előtt vagy után közvetlen, de van, hogy csak mensi előtt nem sokkal... Ilyenre viszont, mint most - tehát hogy a valószínűsített ovuláció előtt és utána is fáj a mellem, ráadásul a két fájdalom típusa között érezhető a különbség - még nem volt példa. Azon gondolkozom, hogy ha babás lennék, és a melleim is emiatt duzzadtak volna meg, akkor vajon már egy terhességi teszt segítségével kimutatható-e az eredmény? :) Vagy egyelőre csak az emelkedett progeszteronszint miatt érzem a mellfájdalmat, és a beágyazódás még valójában hátravan, már ha egyáltalán meg fog történni? :)
2011. dec. 26. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem korai. Ha mondjuk a 14-15. napon volt peteérésed, akkor a ciklus 17. napján még nem érezhetsz semmit!
2011. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pontosan, nekem is ezért fura! Szerintem úhy kb. a 13-14. nap lehetett ovulációm, de még úgy is korai, hacsak nem rendellenesen rövid ciklusról van szó... Viszont szokatlanul fájnak a melleim, még akkor is érzem őket, amikor nem mozgok. Lehet, hogy csak egyszerű hormonális oka van a jelenségnek...
2011. dec. 26. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Mizujs veled? Babas voltal? :)
2012. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!