Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt már valakinek 3 vagy...

Volt már valakinek 3 vagy több vetélése? Mi volt a gond nálatok?

Figyelt kérdés
Már van egy 2 éves kisfiam és hamar szerettük volna a kis tesót. De sajnos minden terhességem vetéléssel végződött. Igaz még a legelején vérzéssel ürült ki az első 8 hetesen a második és a harmadik is 5 hetesen. Már mindenre csináltak vérvételt és minden eredményem jó volt, nincs hormon problémám se. A férjemnek sincs baja. Január végén fognak műteni,hogy megnézzék nincs e bent valami. Volt másnak is ilyen? Nálatok mi volt a baj?? Lett utána baba??
2011. dec. 30. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia az én történetem röviden:

missed ab, utána megszületett a fiam

missed ab, utána megszületett a lányom

spontán vetélés, most teszteltem pozitívat, remélem nem lesz baj.

Nem tudni a vetélések miért vannak, de ha már szültél, akkor tuti lesz még babád!

Fel a fejjel, és sok sikert!

2011. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem én is, hogy lesz még legalább egy kisbabánk.Neked gratulálok a pozitív teszthez, és szorítok, hogy minden oké legyen.Remélem a jövő évünk sikeresebb lesz.
2011. dec. 30. 16:33
 3/11 anonim ***** válasza:

1.genetikai rendellenesség miatt 21-ik héten meg kellett szülni. :(

2. 8 hetesen missed ab

3. 6 hetesen otthon......

4. 9 hetesen missed ab...

kiderült teljesen véletlen, hogy rosszak a pajzsmirigy értékeim, amit a nőgyógyászom is, és a háziorvosom is jónak titulált, közben az endokrinológusom meg NEM, ahhoz hogy baba legyen alacsonyabb érték kell. Kaptam gyógyszert. Egy hónap múlva kiderült PCO, kaptam gyógyszert.

Közölték, nem lehetek legalább 6 hónapig terhes. Felejtsem el. Két hét múlva:

5. pozi teszt. Pici fiam most két éves

6. most november 8hét. missed ab, nem tudni mi volt a baj...

2011. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jaajjj nagyon sajnálom.Lelkileg, hogy bírod??? Nálam annyi van, hogy a véreredményeim jók. Így marad a műtét mert az ultrahang se mutat semmi elváltozást. csak nagyon félek tőle.
2011. dec. 30. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:

4 spontán vetélés, 5 ill. 6-ik héten, otthon kiürültem. Ennyiről van "papírom", aztán ki tudja...

Kaptam Clostit, Bromot, hormonokat, vitaminokat, mindent, de hiába. Aztán a 2009 évi nagy influenza hisztéria idején én (életemben elöször) beoltattam magam ellene, és 2 hét múlva újra pozi teszt, de ezúttal minden rendben volt! 2010 augusztusában megszületett a lányom!

Immunproblémát mondtak, hogy lehet a párommal egy azonos génünk, és ezért a közös génállományt idegenként kilökte a szervezetem. Mivel mindig a legveszélyesebb ellen védekezik a szervezet, és az gyengített influenza vírust találta annak, az ellen védekezett, nem a baba ellen.

Hát, kicsit mesének tűnt ez a magyarázat, de ők tudják...

Nálatok ilyen gond biztos nincs, mert már van gyereketek.

Szoptattál? Mert lehet, hogy a prolaktin nem ürült ki teljesen a szervezetedből, és az tud vetélést okozni! Bár gondolom, ezt is vizsgálták, ha a hormonjaid jók.

2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hú már nem tudom hány vérvételen vagyok túl, ugye kellett mennem 4 és 21ik ciklusnapon. Közben alvadást, pajzsmirigyet, májat, vesét, cukrot, mindent megnéztek.Rh- vagyok de anti-d is megkaptam. Amúgy nekem is mndg magától kiürült nem kellett műszeres befejezés.
2011. dec. 30. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt látom h a cukrod jó de csináltak terheléses cukorvizsgálatot is ahol INZULINT is néznek??Az inzulin lenne a fontos mert ha magas az inzulinod akkor nem esel teherbe vagy pedig nem tud beágyazódni a petesejt mert nem engedi.Ez egy komoly anyagcsereprobléma nagyon sok embert érint és nagyon kevesen tudnak róla mivel csak ez a vizsgálat mutatja ki és csak endokrinológus tudja kivizsgálni.Nekem sem sikerül már 4 éve pedig már van 1 nagy lányom és 2 hónapja kiderült h magas az inzulinom gyógyszerrel és diétával lehet kezelni és utána jöhet a baba.Ha már túl vagy ezen akkor nem szóltam de ha nem mindenképp csináltasd meg mert a vetélések erre irányítják a gyanut!
2012. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia

Persze voltam terhelésen. Azért is kell a műtét, mert így minden rendben van. Endokrinológushoz járok amúgy.

Köszönöm, hogy válaszoltál.

2012. jan. 2. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor jó helyen vagy szorítok!
2012. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4 vetélésem volt az 5-6. héten, nem kellett műteni. Ennél több is lehetett, nem midig csináltam tesztet, vagy mentem orvoshoz.

A 4. után vérvétellel kiderült, hogy alacsony a progeszteronszintem. A következő ciklusban megint terhes lettem, elkezdtem a gyógyszert, és már megszületett a fiam. A lányommal semmi előzmény, vagy hasonló nem volt, igaz jóval fiatalabb voltam akkor. Könyvbe illő hőgörbéim voltak, csak a vérvétel igazolta a gondot.

2012. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!