Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után mikortól szabad...

Szülés után mikortól szabad újra próbálkozni teherbeeséssel?

Figyelt kérdés
Február elején született meg a kisfiam. Nagyon szeretnénk kistestvért, de tény, hogy elég nehéz volt mind a terhességem, mind a szülés. Jelenleg vizelettartási problémáim vannak, amely az orvosi vizsgálat szerint azért van, mert megnyúltak a méhszalagok, és a hüvelyem egyik oldala is megereszkedett egy kicsit. Szerinte intim tornával ez hamarosan helyrejön (ebben én is bízom). Arra lennék kiváncsi, hogy miket kell mérlegelnem az újabb gyerekvállalás előtt elsősorban egészségügyi szempontból. Mi lehet a következménye, ha esetleg túl korán esnék teherb? Az igazság az, hogy eredetileg úgy terveztük,hogy nem különösebben védekezünk majd, de az orvos azt mondta, hogy legalább egy-két évet várni szokás. Nekem úgy tünt, hogy egy általában elfogadott sablonszöveget mondott, anélkül, hogy azt különösebben megindokolta volna. Kockázatot vállalunk, ha esetleg előbb esek teherbe?
2008. márc. 31. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. 1-2 év... tényleg sablonszöveg...

Több olyan párt ismerek, akiknek már a szülés utáni 3. vagy 4. hónapban megfogant a kistestvér. Sok sikert!

2008. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm ikrei után nem védekezett, mert a picurok csak sokára és mesterségesen fogantak, nem tartottak tőle, hogy teherbe eshet. Aztán láss csodát, egyszer csak ott volt a Botond, egy évvel az ikrek után, problémamentesen, időre, sima szüléssel, gond nélkül. Szerintem a dokid csak a szokásos szöveget nyomta, mert az a szokás, hogy várnak az emberek pár évet. De ha megfogansz, akkor a tested már felkészült a következő babára. Merj hinni a testednek, tudja a dolgát.
2008. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Általában ezt mondják az orvosok. De te tudod,hogy felkészült vagy e rá. Nekem a nagyfiam 11 hónapos volt mikor terhes lettem a kisebbik fiammal.(Tervezett baba volt) De ő meg 10 hónapos volt mikor megint terhes lettem.(Bár itt védekeztünk):)

2008. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
igen az orvosoknak kell valamit mondani, mint azt is, hogy gyógyszer elhagyása után várjanak a párok 3 hónapot az éles próbálkozással. A Te szervezeted, meg mindenkié tudni fogja, hogy mikor készült fel a második babaára. De jó, hogy Te már ott tarthatod a kezedben a babádat:) Gratulálok.
2008. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem az orvosom azt mondta,hogy 3 teljes menstruációs ciklust várjak meg mindenképp!ahány orvos annyi félét mond
2008. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg bíztatásra volt szükségem, és hála istennek olyan válaszok érkeztek, amelyeket nagyon szerettem volna kapni:-) Köszönöm a gratulációt is. Nagyon jó érzés anyának lenni!!!
2008. ápr. 1. 08:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg már olvassátok a kommentemet, de nem tudom megállni, hogy ne írjam le, hogy megszületett időközben a kislányom is 2009 február végén. Minden oké, egészséges és én is az vagyok!!
2009. máj. 16. 17:36
 8/9 A kérdező kommentje:
... már NEM olvassátok... egy NEM kimaradt az előbb
2009. máj. 16. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Én olvasom! :))

Gratulálok!!!! Örülök, hogy minden rendben! Nagyon boldog babázást mostmár kettővel! :)

1. válaszoló

2009. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!