Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik előtt mindenkinél...

Lombik előtt mindenkinél kellennek az injekciók?

Figyelt kérdés
nekem rendben van a peteérésem, az egyik petevezetékem van elzáródva. nekem is kéne az a sok hormonos injekció?
2012. jan. 11. 17:10
 1/4 Manka68 ***** válasza:

Igen, kell.

Lombiknál nem elég egy petesejt, az a cél, hogy minél több legyen, az sem biztos hogy mind megtermékenyül (nekem 11 petesejtből csak 3 embrióm lett!). íés ott van még utána, hogy szépen fejlődnek-e, mert vannak embriók, akik már ilyenkor feladják. :-( Aztán a beültetés, nincs semmi biztosíték, hogy az embrió megtapad, csak bejuttatják a méhbe, a többit a babának kell csinálnia.

Szóval egy szál induló petesejttel alig van esély, hogy sikeres legyen a lombik.

Ha pedig sok petesejted lesz, és sok megtermékenyül, akkor a szépen fejlődő, beültetésre nem kerülő embriókat le lehet fagyasztani, és később beültetni, ha esetleg nem sikerülne a mostani lombik, vagy mondjuk kistesónak. :-)

A hormonszuriktól nem kell félni, nem lesz tőlük semmi bajod. Sajnos rutinos lombikos vagyok, tapasztalatból tudom.

2012. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves Manka! Bocs az off-ért, de legalább sikerült a lombik? Ha igen, hányadik? Én 3 inszemen vagyok túl, most készülök a negyedikre, de nagyon félek lombikra menni ha mégsem sikerülne az inszemináció.
2012. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kell. Nekem is teljesen rendben volt/van a peteérésem, mégis kaptam injekciókat. Hormonok nélkül ugyanis alapesetben általában 1 ciklusban 1 db petesejt érik meg, de ennél többre van szükség. És nem csak a db szám számít, hanem jó minőségűnek és érettnek is kell lennie.

A lombik sajnos ezzel jár, de nem annyira szörnyű, mint amilyennek elsőre tűnik :-)

2012. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:
Sajnos nem sikerültek a lombikok, de annak megvolt az oka, ami csak most, utólag derült ki : a régi nem felszívódó cérnával varrt császáros belső varratom befordult a méhembe, és spirálként működött. :-( De már kivették, és most új reményekkel vágunk majd neki márciusban a következőnek. Már alig várom! :-)
2012. jan. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!