Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » H1N1 ellen már oltott szülők/l...

H1N1 ellen már oltott szülők/leendő szülők, mikor tervezitek beadatni a következő oltást?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen következőt?
2009. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az influenza elleni oltások hatóideje 6-12 hónap általában. A Fluval P alkalmazási előiratában ez szerepel: "Nincs adat arra vonatkozóan, hogy a Fluval P oltás után kialakult ellenanyagszint mennyi ideig marad

fenn.", de az ÁNTSZ honlapján valahol pár hónapos hatóidőt olvastam. Mivel nem valószínű, hogy a H1N1 vírus ilyen rövid időn belül eltűnik, sőt mindenhol azt olvasni, hogy tavasszal várhatóan újra fellángol a járvány, arra lennék kiváncsi, hogy az oltóorvosok mit javasoltak. Tavasszal újra kellene oltatni magunkat? Honnan tudhatja a beoltott, hogy meddig tart a védettsége? Nektek mit modtak?

2009. dec. 1. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
www.jarvany.hu-n van egy tel.szám, beszéltem velük erről, ők 1 évet mondanak.
2009. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú erre nem is gondoltam. Azt hittem megkapjuk az oltást és kész.
2009. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajna a szezonálist is ismételni kell minden évben, úgyhogy ezek szerint ezt is.
2009. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden évben új oltás kell a szezonálisból is. Ebből is lehet, hogy kell majd új jövőre. Addig ez még mutálódik és már új összetételű oltás kell, ha szükséges. Lehet, hogy jó irányba mutálódik és nem lesz többet szükség erre az oltásra. Külföldön hallottam, hogy valamelyik országban 2 részből áll az oltás. Nálunk ez egy rész szerencsére.
2009. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!