Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jár-e TGYÁS és GYED?

Jár-e TGYÁS és GYED?

Figyelt kérdés
2004-től voltam munkaviszonyban,2008-ban kislányom született,2011 decemberében lejárt a gyesem és a munkaadóm közös megegyezéssel felmondott nekem.Most munkanélkülin vagyok 1 hónapja,szeretnénk még egy babát,de nem tudom jár-e a TGYÁS és a GYED így?
2012. jan. 12. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem így nem fog járni.
2012. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2011-ben úgy volt,hogy akinek a szülést megelőző 2 éven belül volt 365 nap biztosításban eltöltött éve annak jár,de nem tudom hogy 2012-ben is így van-e,ezért kértem hogy aki ért hozzá az segítsen!
2012. jan. 12. 10:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez idén is így van. A szülés megelőző 2 évben kell lennie 365 napnak minimum.
2012. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem jár,mert nincsen élő munkaszerződésed.

365nap munkaviszony kell szülést megelőzően,de mivel neked nincsen szerződésed,így béred sem nincs is miből mit számolni.

Nekem ezt mondták a TB-nél.Nekem is megszűnt a gyed-alatt,ezért nem leszek rá jogosult.

2012. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz. Ahhoz, hogy járjon, a szülés időpontjában is kell tartania a munkaviszonynak. Szóval nem, így nem fog járni.
2012. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!