Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS vagyok, talán babát...

PCOS vagyok, talán babát várok, de nem merek tesztet csinálni. Normális vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éve tudtam meg, hogy PCOS vagyok. Ez eléggé megviselt, bár tudom, nagyon sokan vagyunk ugyanabban a cipőben. Mióta kiderült folyamatosan azon kattog az agyam, lehet-e majd gyerekem, meg ilyesmi… Eleinte nagyon ráfeküdtünk a témára, jártam a dokihoz hónapról hónapra, szedtem a Closty-t, de semmi. Abban az időben sikerült is beállnom a 33 napos ciklusokra. Aztán a sikertelen próbálkozások kicsit megviseltek, és úgy döntöttünk, egy időre leállunk a témával majd lesz valahogy. A Closty után volt egy 50 napos ciklusom, azt követően 40 napokra beállt. Ma az 58 napon vagyok, és félek tesztet csinálni. Mindkét lehetőség megriaszt. Normális dolog ez?
2012. jan. 16. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia, lehet hogy babás vagy mert én is így voltam.Leálltunk és akkor sikerult.Minden féle gyogyszerem volt meg állandoan a dokinál ultem.Ne aggodj rendbe lessz.De mindenkor jobb ha dokihoz mész és megvizsgál.:)
2012. jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Normális vagy! :)


Nekem is van ir-m, a terheléses inzulin szörnyű lett, ciszták is az egyik petefészkemen... Három hónapja próbálkoztunk, mikor már 3 napja késett (addigra pontos 28 naposak voltak a ciklusaim), vissza kellett mennem az endodokihoz, kérdezte, hogy beállt-e minden. Mondtam, hogy jaj milyen jó volt az utóbbi két-három hónapban pont 28 napos ciklusaim voltak, de most meg három napja késik, de gondolom ez normális, mert még csak most kezdtem a meforalt négy hónapja, szóval nem várok csodát. Értetlenül nézett rám, hogy mi lenne, ha vennék egy tesztet... Már a mondat is sokkolt önmagában, hirtelen belém nyilallt, hogy terhes lehetek. Átrohantam a páromhoz, aki ugyanazon a klinikán orvos, elmondtam neki is, mondta, hogy ő már napok óta biztos benne, hogy a "gyomorrontásnak" vélt valamim az terhesség. (Még aznap reggel is tettem be tampont, mert annyira mindjárt megjön érzésem volt.) Azonnal gyógyszertár, teszt, na majd kivárom a reggeli első vizeletet. Dehogy vártam, ahogy hazaértem, wc, iszonyatos stressz, félelem, eldöntöttem, hogy nem veszem készpénznek ezt az eredményt, mert előtte egy órával pisiltem, meg lehet nincs is elég hcg. Féltem, hogy beleélem magam. 3 percig pihent a teszt a komódon, odasettenkedtem hozzá, messziről nem tűnt kétcsíkosnak - Nnna, csak ismerem én a testem, majd megjön holnap, mindegy... - felemeltem a tesztet, és ott volt a második csík, ami bizony ezt a pocakomban rugdosó már 23 hetes terhességet mutatta.


Azért írom ezt le, mert azt hiszem, hogy a PCOS ténye elbátortalanít mindenkit, görcsöt csinál az ember lelkében. Tesztelj nyugodtan, ha baba, akkor kapsz majd Utrogestant, és azt meg jobb minél hamarabb. Ha nem baba - gondolj arra, hogy másnak is sikerült, és egészen biztosan nektek is megérkezik majd a picúr!!!! Nagyon drukkolok Neked, ha esetleg tesztelsz, és van kedved, írj! :)

2012. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az előttem válaszolónak van igaza. Én ugyanúgy voltam, szerintem tesztelj, mert ha terhes vagy, akkor támogatni kell a terhességet utróval, sőt én még a metet se hagytam abba és végig szedni is fogom, az előzőnél abbahagyatták velem, és a 8. héten el is ment,de ő most a pocakomba egészséges, és már lassan 18 hetes hála a merckforminnak:)
2012. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Jajjjj, igen, azt én is akartam írni: metet minimum a 12. hétig szedd!!!!!!!


Addig semmiképp ne hagyd el, én a 14. hét végére építettem le, mert a párom nem hagyta tovább, mindenféle kutatások alapján, de tudom, hogy sokan szedik, azzal sincs semmi szerintem. :)

Második voltam :)

2012. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok! Igazatok van, minél hamarabb meg kell csinálnom a tesztet, ez nem kérdés. Ma megveszem, és holnap reggel meglátjuk. Nagyon izgulok. :)

Metformint/Merckformint nem szedek, mivel néhány hónapja volt egy teljes endokrin vizsgálatom cukorterheléssel egybekötve, és ott tökéletes volt a cukrom is és a többi laborértékem is ( kivéve persze az FSH/LH arányt). Az endokrinológus azt mondta szedhetem végülis, de még nem teljesen bizonyított a hatása, meg egyébként is cukorbetegeknek találták ki. A lényeg, hogy úgy döntöttem nem gyógyszerezek, ha nagyon nem muszáj.

Egyébként nálam nincsenek nagyon brutális PCOS jelek, „csupán” a hajam hullik és a petefészkemben találták a cisztákat. Na meg ugye a rendszertelen ciklusok. De ezen kívül cukor ok, testalkatomra sem jellemző, szőrösödés szintén nem jellemző, stb.

A fő témára visszatérve… :)

Nagyon kíváncsi vagyok már a tesztre. A munkámra is alig tudok koncentrálni. Ma megveszem, és ígérem, bármi van megírom. :)

Nektek pedig sikeres kismamiknak gratulálok a kis jövevényekhez! :)

2012. jan. 16. 12:22
 6/22 anonim ***** válasza:
Sajnos az LH és az FSH arány az meg a ciszta ami egyértelmű PCO. A cukor és inzulin az már csak másodlagos. A baj az hogy ha meg is érik a pete, nem reped meg, nem lökődik ki, és ezért alakul cisztává. A Merckformin nem csak cukrosoknak van, ez erre tökéletes gyógyszer:) De nem erőltetem, csak nehogy baj legyen...
2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Tegnap megvettem a tesztet. Mivel nem bírtam kivárni a reggelt, még délután megcsináltam. Újabb csalódás, sajnos negatív . Még csak egy halvány vonalkám se lett. :(

Ez a rossz ebben, hogy bár nem akarja az ember beleélni magát, egy idő után csak addig motoszkál benne, míg végül tesztel és csalódik.

Én sem akartam nagyon örvendezni, hogy húú már mennyi ideje késik, de úgy voltam vele, legalább egy tesztet...és na tessék.

De azért nem adjuk fel, talán majd legközelebb. :)

2012. jan. 17. 08:23
 8/22 Hanni26 válasza:

Szia! Teljesen megértem amit írtál.... mondhatnám ugyanebben a cipőben járok én is!

PCOS uh-val és laboreredmények alapján is igazolt. És már volt egy petefészek drilling műtétem is....

Met-et nem szedek, mert nincs IR, a Closty-s ciklus 13-dik napján két pici tüsző, amik csak 8. ill. 10 mm nagyságúak voltak.... már a 42.napon tartok, de nincs menstruáció... vasárnap teszteltem és sajnos negatív.... most várok vasárnapig, ha addig semmi tesztelek még egyet és megyek vissza a dokihoz!

Amúgy mióta próbálkoztok? Csak Closty-t szedtél? Volt esetleg valami beavatkozás? AVIVA tornáról hallottál már?

Ne adjuk fel! Jó? Bár tudom, nagyon nehéz!

2012. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Senkit nem győzködni akarok, de a met a cisztákon is segít... Nem csak akkor szokás adni, ha van ir, minden tanulmány igazolja a hatékonyságát. Ha gondoljátok, járjatok utána...
2012. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak teljesen igaza van, a Merckformin eleve a Pco-ra is van , már nem csak cukrosok és IR-sek szedik! Az Aviva torna annak segít akinek nincs ilyen betegsége. Legalább nekem higgyetek 4,5 évembe telt mire eljutottam ide, és ne tudjátok meg mennyi mindent próbáltam és csak az évek teltek....
2012. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!