Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Képes arra egy nő szervezete...

Képes arra egy nő szervezete hogy évente kihordjon egy-egy gyereket?

Figyelt kérdés

Kérdésem csupán elméleti. A terhesség ideje ugye 9 hónap. Elég a szervezetnek három hónap "pihenés" hogy újra képes legyen egy babát 9 hónapig éltetni?

Azért gondolkoztam el ezen mert láttam a tévében hogy van ahol 16-20 gyerek is van, és a családanya nem is olyan idős.

Meddig bírja ezt a szervezet, hogy évente folyamatosan "munkára" van kényszerítve?


2012. jan. 18. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Elvileg nem egészséges, gyakorlatilag azonban lehetséges. Én ismertem olyan nőt, aki egyé évben kétszer szült. Év elején és végén. Az anyai szervezetnek legalább 2,5- 3 évre lenne szükséges ahhoz, hogy regenerálódjon.
2012. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem véletlen, hogy ezek az anyák egy jó 10-15 évvel idősebbnek néznek ki a koruknál (a sok éjszakázást, munkát, nélkülözést is hozzászámítva).

Képes rá, persze. Sokszor előfordult, előfordul, és még biztos fog is, de ezek a nők általában jóval korábban is halnak meg.

Sokkal nagyobb az esélyük a szövődményekre, betegségekre, halálra, már a nagy számok törvénye miatt is.

2012. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
19.40-es válaszolót szeretném felvilágosítani arról, hogy a nők a többszöri szülésbe nem mennek tönkre. Ellenkezőleg! A női test nem arra van kitalálva, hogy élete során 1-2 gyereket hozzon a világra, termékenységének további idejét pedig menstruálással töltse. Ugye a várandósság idején elmarad a havi ciklus és általában a szoptatás idején sincs.Ez ne legyen több egy gyerek esetében, mint 15 elmaradt havi vérzés. szorozd ezt meg a gyerekek számával. A rendszeres havi vérzés gyengíti le a mai asszonyok szervezetét olyannyira, hogy míg 50 évvel ezelőtt a változó kor a nőknél az ötvenes éveik második felére esett, addig napjainkban már a nők negyvenes éveik második felére várhatják a klimax beköszöntét. Míg régen a csontritkulás sem volt ismert a sokat szült asszonyok körében, ma már 50 éves asszonyok mennek csontsűrűség vizsgálatra. Hozzátenném még azt, hogy olyan nőnek, aki legalább 3 gyereket szült és szoptatott sokkal kisebb az esélye az emlőrákra.
2012. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egészséges. Nekem is van olyan ismerősöm, akik nyolcan vannak tesók, és ez a szám kilenc év alatt jött össze, szerintem ez nagyon durva. Az anyukát nem ismerem, nem tudom, hogy néz ki.

Valahol azt olvastam, hogy a természeti népeknél átlagosan 4 év van a tesók között, és ez nem a fogamzásgátlásnak, hanem az évekig tartó szoptatásnak köszönhető. Valószínű, inkább ez lenne a természetes, ezzel nem azt mondom, hogy szoptasson Magyarországon is mindenki 3-4 évig, hanem azt, hogy a szervezet minden bizonnyal inkább erre van kitalálva. Egyébként pár száz éve is emiatt volt, hogy az arisztokrata családokban évente születtek a gyerekek, a parasztoknál meg sokkal ritkábban (mert az úrinők ugye nem szoptattak).

Szóval évente gyereket szülni valószínűleg nem túl egészséges, de nem tudom, mi lehet a következménye. A dédnagymamám öt gyereket szült hat év alatt (ő sem szoptatott), ebből az egyik koraszülött volt és csak pár napig élt. Hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz, nem tudom, de nem zárom ki.

2012. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

"Nem véletlen, hogy ezek az anyák egy jó 10-15 évvel idősebbnek néznek ki a koruknál (a sok éjszakázást, munkát, nélkülözést is hozzászámítva)."

Érdekes meglátás. Nekem 5 gyerekem van, kétszer szültem kis korkülönbséggel, sokat éjszakáztam, évekig szoptattam, de általában jóval az életkorom alá tippelnek, mert vidám vagyok, és kiegyensúlyozott.


"De ezek a nők általában jóval korábban is halnak meg.

Sokkal nagyobb az esélyük a szövődményekre, betegségekre, halálra, már a nagy számok törvénye miatt is."

És csendben tegyük hozzá, hogy sokkal kisebb az esélyük a méhnyakrákra, és a mellrákra. És mivel nincs idejük a tévé előtt üldögélni a nagy fotelban, általában az erőnlétük is jobb.

Mindezzel nem azt akarom írni, hogy tök jó évente sorra szülni a gyerekeket, de ne húzzuk le azokat, akik ezt hitből, vagy életszemléletükből fakadóan teszik.

2012. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mária Terézia is 19 év alatt 16 gyereket szült.

Más kérdés, hogy nem egészséges.

2012. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Britney is egy év alatt szült két gyereket. :D
2012. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy amikor az anya általános egészségi, fizikai állapota amúgy sincs a topon, nem használ neki egy terhesség kihordása.

De azt kétlem, hogy ok okozati összefüggést lehetne találni, vagy érdemes keresni a gyakori gyerekszülés és az anyák erőnléte között. Már csak azért sem, mert a természetnek több "esze" van, mint az embereknek. Nem véletlen, hogy -pl - a túlzásba vitt fogyókúra egyik gyakori kísérőjelensége a menstruációs ciklus teljes felborulása. Magyarán: a női szervezet védekezik a terhességgel járó plusz megterhelés ellen, ha az anya szervezete erre, akkor épp alkalmatlan.

Az is valószínű, hogy aki tudatosan vállalja a gyakori gyermekáldást, az arra is gondot fordít, hogy a teste egészségesen és jó állapotban várja az új élet érkezését. Akár a hite, akár pusztán a gyerekek szeretete vezérli.

2012. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a méhnek 15 hónap kell a teljes regenerálódáshoz. Viszont szerintem jó ha kicsi a korkülönbség a gyerkőcök között!
2012. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy dologra lennék kiváncsi: Egy ismerősöm 5 gyereket szült, és az útolsónál felmerült hogy fel kell varrni a méhét (ami nemtudom mit jelent) mert már annyira elfáradtak a méhtartó szalagok és már nagyon veszélyes lenne újból szülnie. Erről tud valaki valamit?
2012. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!