Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes így hőmérőzni, vagy...

Érdemes így hőmérőzni, vagy teljesen értékelhetetlen az eredmény?

Figyelt kérdés
Második babát szeretnénk, de nem jön össze. Elkezdtem hőmérőzni, de a kislányom szinte minden éjjel felkelt. Reggel is össze-vissza kelünk, van, hogy már 5-kor kukorékol, de néha bírja 7-ig. Hát a görbém egy katasztrófa. Jó azért így is? Ovu tesztet is vettem, kb. félidőben pozitívat mutatott, de azóta a reggeli hőmérő nagyon alacsony értéket mutat. Akkor most meg vagyok zavarodva. Van, vagy nincs peteérés? Nem volt túl erős a csík, de azért volt.
2009. máj. 29. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg alacsony, akkor valószínű nem volt peteérés, még ha sokszor fel is kelsz. Nincs sok értelme mérni amúgy, ha ennyire nyugtalanul alszol. Az ovuteszt és a nyálkavizsgálat a legcélravezetőbb a te esetedben. Az ovuteszt akkor pozitív ha egyforma a két csík, vagy közel egyforma. Amúgy negatív. Lehet olyan is hogy próbálkozott a pete, de nem volt tűszőrepedés. Persze lehet hogy tévedek, de a leírtak alapján a gyanúd eléggé megalapozottnak tűnik. De remélem tévedek és összejön a baba és csak alacsony hőn működsz:) Láttam már ilyet.
2009. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :-)

Én ma reggel írtam ki egy döbbenetesen hasonló kérdést, legalábbis a téma ugyanez volt.

Annyi a különbség, hogy nekem fiam van és ő ébreszt össze-vissza, aminek köszönhetően a hőmérőzés elég furcsán alakul.

Én elkezdtem, még most lesz peteérésem, de cikk-cakk-os már most a görbém.

Ez a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Én is fel akartam adni, de arra biztatnak, hogy hőmérőzzek tovább, ha bírok. Nem kerül semmibe, plusz munka sem igazán van vele, úgyhogy folytatom. De nem sok jót látok a görbémben, mert az addig rendben van, hogy lehet már az elején is ennyire hullámzó, de én hőmérőztem az első baba előtt fél éven át és tök egységes volt az ébredési hőm, peteérésig szinte függőleges volt a vonal, előtte leesett, következő nap jól felment és ott is maradt, majd mensi előtti napon leesett.

Most meg... :-S

Egyébként én is attól tartok, hogy nincs peteérésem. Tudni kell, hogy nekem még csak hat hónapos a fiam, de már most kistestvért szeretnénk, mert nekünk így lenne jó. Négy hónapja menstruálok, de nem tudom, hogy visszatért-e már a peteérésem.

Szerintem neked van, ha az ovu teszted pozitív.

Nekem még az is negatív, ma vagyok a 12. napon. elvileg még holnap pozitív lehet, kíváncsi vagyok rá.

2009. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!