Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van köztetek valaki, akinek...

Van köztetek valaki, akinek abortusz, vetélés (művi befejezéssel), vagy méhen kívüli terhesség miatt nem lehetett többé babája?

Figyelt kérdés

És még arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen jellegű műtétek után mekkora az esély arra, hogy hegesedik a méh, vagy összenövések alakulnak ki, esetleg elzáródik a petevezeték?

Bocsánat a személyes kérdésért, csak nagyon aggódom...


2012. febr. 2. 16:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és persze olyanok is írhatnak, akiknek lett...
2012. febr. 2. 17:25
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Neked most tulajdonképp melyik volt a három közül?
2012. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát a kérdés szempontjából szerintem mindegy,főként, hogy ezek a műtétek nagyon hasonlóan zajlanak. De abortuszom volt, mivel az elhalt terhességemnél nem indult el a vetélés. Az orvos azt mondta, hogy 3 hónapot várjak, mi vártunk fél évet, de most már próbálkozunk egy ideje és még semmi...

Köszönöm a kérdést, most már jó lenne, ha valaki válaszolna is.

2012. febr. 2. 18:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagynénjének volt abortusza fiatal korában aztán soha többé nem lehetett gyereke, bármennyire is szerette volna, de ez az abortusz már vagy 20 éve volt, manapság szerintem már nem nagyon fordul elő ilyesmi, de persze ritkán azért biztos megtörténik. Egyik ismerősnek viszont pár éve volt abortusza, azóta két gyermeke is születtett, a második baba nehezen akart összejönni nekik elment kivizsgáltatni magát és azt mondta neki a nőgyógyász ha nem tudná,hogy már van egy gyereke azt mondaná nem is lehet, annyira hátrahajló a méhe,aztán összejött a második baba is,természetes úton.
2012. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Ja jó, csak azt hittem "rendes" abortuszod volt. Na az olyantól lenne kedvem megkérdezni, hogy szerinte a gyerek egy tárgy-e , hogy akkor nem kellett,nem becsülte meg, de most meg már alanyi joga lenne hozzá, de akkor ez nem Rád vonatkozik.:) Minden rendben lesz, nyugi.:) A fontos, hogy ne görcsölj, és pozitívan állj hozzá. :) Ha görcsölsz, akkor csak azért se fog sikerülni. Lazulj el.;)
2012. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát egyébként én pont az ilyen válaszadók válaszaitól pánikoltam be azt hiszem, mint amilyen te is vagy.

Mert már elég sokat olvasgattam errefelé és más fórumokon is és az abortuszon átesett nők hasonló jellegű kérdéseire gyakoriak az olyan válaszok, hogy nagyon lecsökken a teherbeesés esélye, mert károsodik a méhfal, a petevezeték, a méhnyak és hát ez a műtét sajnos ugyanúgy zajlik technikailag. Tehát ha nekik kevesebb az esélyük, akkor nekem is....

2012. febr. 2. 19:51
 7/13 sumergo ***** válasza:
65%
Hát egyáltalán nem mindegy, hogy abortusz, vagy méhenkívüli terhesség. Abortusznál belenyúlnak a méhbe, méhenkívüli terhességnél pedig nem. Nekem a petevezetékemet kivették méhenkívüli miatt, de a méhemhez nem nyúltak, így nem is okozhatott hegesedést a méhben, így lombikkal lett a kicsi lányom. A petevezetékem pedig minden előzmény nélkül volt részben elzáródva, tehát nem kellett hozzá abortusz, vagy egyéb. Ezek kicsit a szerencse kategóriába tartoznak, kinek hogy sikerül a terhesség. Mielőbb kívánok neked egy gyönyörűséges kisbabát, és ehhez sok szerencsét!! :-)
2012. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Nekem volt abortuszom egy pár éve... 2010-ben úgy döntöttünk a férjemmel, hogy jöhet a baba. Még abban a hónapban sikerült is, de elvetéltem. 3 hónapot kihagytunk orvosi javaslatra, majd a 3 próbálkozós hónapban sikerült ismét teherbe esnem. A baba megmaradt, 4 hónapos múlt.

Ha aggódsz az előzmények miatt, konzultálj egy nőgyógyásszal, ő meg tudja mondani, hogy minden rendben van e.

Sok sikert a babához!!!

2012. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Egy ismerősömnek volt abortusza, rá kb 3 évre teherbe esett (ekkor tervezték) és azóta már egészséges kisfia van.

Egy másik ismerősömnél ugyanaz volt a helyzet, mint nálatok. Nekik 6 hónap várakozást mondott a doki, utána rá pár hónapra teherbe esett, egészséges kislánya van.

Sok sikert!

2012. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem császármetszés következtében nem lehetett gyerekem...

Nem felszívódó cérnával csinálták a belső varratot, ami befordult a méhembe és spirálként működött.

Ez egy vetélés, magzatelhalás, és három sikertelen lombik után derült ki, amikor elküldtek méhtükrözésre. És nem én választottam a császárt, szükséges volt. :-(

A magzatelhalás után missed ab műtét, ennek következtében pedig elzáródott az egyik petevezetékem megnyithatatlanul. Méghozzá az aktívabb oldalamon, szóval nagyon úgy néz ki, csak a lombik jelent nekünk reményt ezután. :-( Ráadásul lassan kifutunk az időből is, mert mindezt nagyon sokára derítették ki, így évek vesztek el a hiábavaló próbálkozással. Még örülhetek, hogy a méhenkívülit eddig megúsztam...

Igen, sajnos van okod aggódni. A missed ab műtét annyiban különbözik az abortusztól, hogy már nem él a baba. :-( És hiába teltek az évek, a dokik ma is vakon dolgoznak, a módszerek sajnos nem sokat változtak. :-(

2012. febr. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!