Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányos Édesanyák! Szedjék...

Lányos Édesanyák! Szedjék vagy ne? A mai tapasztalatokkal a fogamzásgátlók mellékhatásairól, mit tanácsolnátok a lányaitoknak?

Figyelt kérdés
Mindenki véleménye érdekel.
2009. jún. 2. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi idős! Pl egy 17 éves lánynak már azt mondanám, hogy szedje. Inkább, mint a nemkívánt terhesség! De annál fiatalabb korban szerintem elég veszélyes lehet. Igazából még nem fejlődött ki rendesen pl 14-15 évesen. Nagyon nem örülnék neki, ha annyi idősen a lányom szexuális életet élne.
2009. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
milyen mellékhatásokról beszélsz?igaz az én babám csak 5 hónapos lesz,de ha odaérünk akkor tanácsolni fogom neki a fogamzásgátló tabit,ha addig nem találnak fel valami jobbat.
2009. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
a mai modern fogamzásgátlóknak már inkább előnyei vannak, mint hátrányai... egy kifejlett női test számára teljesen ártalmatlan és sokkal biztonságosabb, mint a gumióvszer...én 18 évesen kezdtem szedni, de sztem már 17 évesen is elég érett az ember lánya... viszont annyit hozzátennék,hogy csak akkor éri meg(mivel nagyon drága mulatság), ha a lánynak komoly kapcsolata van és nem csak kalandjai vagy pár hónapos kapcsolatai...(20/L)
2009. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1 válaszoló vagyok. A mellékhatás alatt érteném én (talán a kérdező is), hogy később nehezebben esnek teherbe azok a lányok, akik korán elkezdenek tabit szedni. Én azt hallottam, h amikor nekiáll szedni egy fejlődésben lévő lány a tabi megakadályozza, hogy tovább fejlődjön a méhe. Azért is engedném meg pl 17 évesen a tabiszedést neki, mert ennyi idősen elég sokan szülnek, szültek még anyáink idejében. De 14 évesen már nem annyira sokan. És sajnos a fiatalok körében most az a menő, mire kimaradnak 8-ból, ne legyenek szüzek. Elég gáz szerintem!
2009. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos saját tapasztalatból én mindenkinek a NEMet javaslom. Több ismerősömnek lett a mellékhatásoktól maradandó problémája. Nekem plul daganat fejlődött a májamon, még időben észrevették, úgyhogy nem lett belőle "nagyobb baj".De ez az én véleményem!
2009. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is az óvszer + ha gond van esemény utáni.

Én így voltam nagyon sokáig, felirattam a dokival akkoriban Postinort, és meg is mondtam neki hogy csak ha esetleg baleset lenne, akkor használnám. És így is volt. Összesen 1szer. :)

Miért bántsuk a peteérés folyamatát, ha lehet anélkül is védekezni. Ne szedjünk szerintem gyógyszereket, ha komoly indok nincs rá.

Persze ez csak az én véleményem.

Másrészt nagyon sok lányt ismerek akik most teherbe szeretnének esni és kb. 1-2 éve hagyták abba a fogamzásgátlót és valamiért nem sikerül nekik.

2009. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Azt tanácsolnám,h NE SZEDJEN FOGAMZÁSGÁTLÓT.

Megértő komoly fiuval legyen(mint amilyen az apja is volt annak idején),aki tud és akar vigyázni.

Nem éri meg a sok futókaland h tönkretegye az egészségét a fogigátlókkal.

Sajnos az ismerőseim közül aki szedett fogigátlót azok közül szinte mind a meddőségin keresztül csinálják a gyereket.

Aki meg nem szedett annak 39 évesen is sikerül.

A hormonkezelések után már rendesen visszaállni a hormonok kevésbé tudnak.És elöbb-utobb kiüt valahol.

A gyermekvállalás egy élmény.És itt olvasgatva egy rémálom,h miket végig kell szenvedjenek a nők.A sok sikertelenség, és csalódás és mindez miért???

2009. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

@ 19.50-es válaszoló: mit értesz az alatt, hogy "Megértő komoly fiuval legyen....aki tud és akar vigyázni." Mit jelent az, hogy tud vigyázni?


Egyébként én az elsö és második gyerek közt szedtem fogamzásgátlót, meg a második és harmadik között is, de mindkét alkalommal ahogy lehetöség volt rá, egyböl terhes lettem, semmi olyasmi nem volt, mint amit irtál ("Sajnos az ismerőseim közül aki szedett fogigátlót azok közül szinte mind a meddőségin keresztül csinálják a gyereket.")

Viszont mind a háromszor akkor lettem terhes, amikor hagyományos módon védekezve (terméketlen napok) nem lett volna szabad - csak mindig spontán tüszörepedésm lett. (Az utolsó alkalommal közvetlenül a mensim kezdete után a negyedik napon.)

2009. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

5 év tablettaszedés után egyből várandós lettem.

Én is akkor kezdtem szedni 16 évesen, mikor a "kalandok" után komolyabb kapcsolatom lett.

Lehet, hogy én vagyok a szerencsés kivétel, de nincsenek eü-i problémáim, a súlyom sem változott.

2009. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen kezdtem el a tablettát. 9 évig szedtem, folyamatos orvosi ellenőrzés mellett (3 havonta!!) Most fél éve próbálkozunk a babával doki segítségével, de nem sikerül... Mondja valaki azt, hogy ehhez nincs köze a tablettáknak! A családban mindenki akkor lett terhes mikor akart: építkezés közben, doktori vizsgák alatt, stb. A stressz kevesebbet árt, mint ennyi év tabletta. Nem azt mondom, hogy ne szedd, de előtte vizsgáltasd meg magad hogy érett vagy-e hozzá és ne szedd sokáig!

Én biztosan máshogy csinálnám ha újrakezdhetném...

2009. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!