Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hany szazalek esely van arra,...

Hany szazalek esely van arra, hogy az elso honapban megfogan egy baba, ha minden optimalis?

Figyelt kérdés

Optimalis alatt azt ertem, hogy a ferfi es a no is egeszseges, nincs hormonalis problema, egeszsegesek es furgek a spermak, ismert a peteeres idopontja es azokban a napokban mondjuk naponta van egyuttlet.

Elmeletileg ilyenkor mennyi esely van arra, hogy egybol osszejon a baba?

Ez gyakori?

Olvastatok mar errol valamilyen statisztikat?


2009. jún. 2. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikát ugyan nem ismerek erre vonatkozóan, de nekünk rögtön az első hónapban sikerült összehozni a lányunkat :)

pedig nem számolgattam a peteérést, nem voltunk kivizsgálva stb, csak szimplán megbeszéltük, hogy mostantól indul a próbálkozás...

2009. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán hiszem, hogy erről bármi fél statisztikát is vezetnének. Annyit lehet tudni, hogy ha minden rendben akkor is csak 15-20 % az esély, hogy egy ciklusban megfogan a baba. Vannak szerencsések akiknek ez az első hónapban összejön, másnak várni kell rá pár hónapot.
2009. jún. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
12-15 % az esély egy egészséges párnál egy adott hónapban a teherbeesésre. Ez vonatkozik az 1. hónapra is.
2009. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 15-20% -ot tudok, amely minden hónapra érvényes, és sajnos nem adódik össze, vagyis nincs garancia, hogy 5 hónap összejön a baba...
2009. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok statisztikát, de hogy biztasalak, nekünk az első hónapban összejött :) nemsokára meg is születik. mind a 2-en 27 évesek vagyunk és egészségesek. a mindennapi együttlét szerintem nagyban növeli az esélyeket :)
2009. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekunk masodikra jott ossze, nem minden nap sexeltunk, csak akkor amikor jol esett. szerintem max 5-6 honap alatt tuti bejon egeszseges paroknal. sok sikert.
2009. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Kivancsi leszek, hogy hogyan lesz. Amikor az elso gyermekunket terveztuk, akkor kb hat honapra szamitottam, legalabbis azt mondtam, hogy ha fel evig nem esek teherbe, akkor kezdek aggodni. Az otodik honapban teherbeestem, de az a honap teljesen mashogy telt, mint a korabbiak, peteeres utan abbahagytam a homerozest, nem jart egesz nap a fejemben, teljesen nyugodt voltam, a ferjem meg mar akkor a hasamat simogatta. Nagyon erosen azt ereztuk, hogy sikerult. Elotte meg ossze-vissza mertem, izgultunk, teszteltunk ido nap elott.

Most ez az elso honap, de mar most azt erzem, mint akkor az otodikben. Nincs kedvem hot merni, ellottem egy ovutesztet es epp pozitiv lett, de aznap mar egyebkent is voltunk egyutt, meg elotte is. Nem kotelezokeppen, csak ugy a sajat igenyeink miatt. :-)

Erre most a ferjem bejelenti, hogy o mar nem izgul, mert erzi, hogy biztosan baba lesz ebbol a honapbol.

Mondtam neki, hogy erre keves az esely szerintem, hogy elsore sikerul, de gyakorlati infokat nem tudtam rola.

Ezert kerdeztem. :-)

2009. jún. 2. 21:08
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Én azt olvastam, hogy kb. 20 %, 30 felett meg 15. Nekünk elsőre sikerült. El sem akartam hinni.

Most próbáljuk a másodikat, de 1. hónapban nem jött össze. Hát, én teljesen kiborultam. Most próbálok másra gondolni, az sem jó, ha valaki nagyon akarja.

2009. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Évekig szdtem tablettát, majd egy hónapban elfelejtettem elkezdeni szedni időben, úgy voltam vele, hogy akkor kihagyom azt a hónapot.

Nem védekeztünk semmivel és ma már 9 éves a fiam.

2009. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hat nalam 100% hogy osszejon a baba azonnal. Ez sem a legjobb, legalabbis nekunk(((
2009. jún. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!