Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petevezeték átjárhatósági...

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat? Milyen, mit csinálnak pontosan? Mennyire fáj? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
Ez a következő lépés, egy éve nem sikerül a baba, volt egy méhen kívülim 4 éve. Hsg vizsgálat, akinek volt, segítene, hogy mire készüljek? Mennyire fáj? Meddig tart? Azonnali eredményt ad?
2012. febr. 11. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
na pont engem is érdekel mert ha a páromnál is minden rendebe van nekem is ez fog következik!!
2012. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
köszi a linket!!sokat segítettél!!
2012. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én küldtem a linket, nagyon szívesen! :-)
2012. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a linket. beírtam itt is, hogy "petevezeték" a keresőbe, elég sok találatot ad ki, igaz, mind 3-4 évvel ezelőtti kérdés-válasz, de gondolom, sokat nem változott a menete. Van, aki azt írja, hogy elképesztően fáj, végigüvöltötte, valaki meg azt írja, hogy kellemetlen csak, mint egy enyhébb mensi görcs.

Én inkább attól aggódom, hogy a kontraszt anyag nem okozhat-e allergiát, vagy valamit, mert nekem a laparaskopos műtét után is begennyesedett a köldökömnél a seb. .(

2012. febr. 11. 10:42
 6/11 tkata81 ***** válasza:
76%

Szia! Nekem 3 hete volt a HSG-m és mivel még friss az élmény tudom mennyire izgul előtte az ember.

Nekem Zalaegerszegen csinálta a nőgyógyászom, a beutalót a tapolcai PRIben kaptuk. Előtte végig olvastam a neten amiket találtam és kb úgy mentem a kórházba aznap reggel mintha a vesztőhelyre mennék.

Reggel korán kellett bejelentkeznem a kórházba, de csinálták a HSG-t és másnap reggel mehettem haza.

Maga a beavatkozás kb 10 perc volt, tényleg fájt, ill inkább kellemetlen volt. A nőgyógyászatról átsétáltam a radiológiára, ott fel kellett feküdni a röntgenasztalra, olyan pozícióban mintha nőgyógyászati vizsgálaton lennék, azzal a különbséggel hogy mivel nem volt vizsgálóazstal nekem kellett tartani a lábam. de ez még jó is, mert arra koncentráltam. A doki lefertőtlenít, aztán egy fémes kis kütyüvel rácsatlakozik a méhre. olyan érzés teljesen mint egy erősebb menstruációs görcs, aztán lengedhettem a lábam és benyomatták a kütyün keresztül a kontrasztanyagot. ez feszít kicsit és még erősebb görcsöket érzel, de csak kb 1-2 percig. nekem mind a kettő átjárható volt, nem tudom, ha le van tapadva tovább tart-e. a monitoron nézhettem, hogy megy át a kontrasztanyag a petefészkekbe. aztán leszedte a kütyüt a méhről és annyi. vissza hordágyon vittek és 2 órát kellett feküdni utána mindenképpen. ahogy artam engem bent is fogtak egy éjszakát áll ez a szokás.

Javaslataim:

- vigyél betétet, mert utána akontrasztanayg-barna folyadék-még folyni fog belőled pár napig (nekem kb 5 napig kis mennyiségben)

- előtte vegyél be fájdalomcsillapítót (én 2 db algoflex fortet vettem be a dokim javaslatára és áll amiatt nem fájt annyira)

-a 2 óra fekvést, vagy még jobb fél nap tartsd be, mert én azt hittem nem kell az, aztán utána 3 napig dörcsölte.

- utána nap én nem dolgoztam, mert kb 3 napig görcsöltem, de áll ez normális 5-7 napig.

Szóval kb ennyi, ha kérdésed van, nyugodtan írj :) lesz egy kellemetlen fél óra, de ki lehet bírni :) szerintem pl a gyomortükrözés rosszabb.

2012. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Nekem decemberben volt,de én már szültem korábban.

Egyáltalán nem fájt,csak kellemetlen.Pár percig tart az egész.

Nem vettem be semmilyen fájdalom csillapítót,odamentem,megcsinálta az orvosom,majd felöltöztem és hazavezettem.Aztán egész nap talpon voltam a gyerekkel.

Egy picit feszített napközben a hasam,de nekem nem folyt ki semmilyen kontrasztanyag...

sok sikert,szerintem ne félj tőle!

A sógornőm nem szült még és neki sem fájt!

2012. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem októberben volt Hsg vizsgálatom.Nagyon-nagyon féltem tőle,mert minden hozzászólást,amit a neten találtam róla elolvastam.Sokan azt irták,hogy borzasztóan fáj...stb.

Reggel bementem a kórházba,vártam kb 2órát,mire sorra kerültem.Addigra már tiszta ideg voltam.Bementem a röntgen szobába,felfeküdtem az asztalra,felrakta a doki az eszközt.Ez picit fájt,kisebb csipésre hasonlitott.Aztán elkezdte nyomni a kontraszt anyagot.Ekkor kisebb menziszerű görcsöket éreztem,de nem volt kibirhatatlan.Ezután leszedte az eszközt és kész.Nem tartott tovább 10percnél.

Tényleg vigyél betétet.Én kicsit véreztem aznap és a kontraszt anyag egy része is kifolyt.Pihenj utána!Nekem erős görcseim voltak egész délután,mivel az egyik petevezetékem el volt záródva.És képzeld,még abban a hónapban terhes lettem!!!!:) Most vagyok 18hetes!Úgy hogy ne félj ettől a vizsgálattól,sok mindent ki lehet belőle deriteni.És lehet a hónap végén már pozitiv tesztet tartasz a kezedbe!Sok szerencsét kivánok a vizsgálathoz,és mielőbbi pozitiv tesztet!

2012. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Minden válaszolónak nagyon köszönöm a kimerítő választ és a biztatást.

Utolsó válaszolónak gratulálok, én is nagyon remélem, hogy nálunk is így lesz, már kezdem feladni a reményt, ebben a vizsgálatban bízom, hogy kiderít valamit.

Attól féltem a legjobban, hogy nehogy a kontrasztanyagra allergiás legyek, de megkérdeztem egy kórházban dolgozót és ugyanolyan anyag, mint a koponya ct-nél, azon már voltam és akkor is kaptam ilyen anyagot.

Nekem a menstruációm is iszonyatos görcsökkel jár, szóval ha olyan, akkor már volt benne részem nem is egyszer.

Még egy kérdés, hogy előtte volt valami más vizsgálat, hogy pl. nincs-e gyulladás, ilyesmi? És a ciklus hányadik napján? Mensi után pár nappal kell menni?

2012. febr. 13. 17:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Ciklus első felében kell menni én az 5.napon mentem,mert veszélyes lehet egy esetleges terhességre és így nem peteérés környékén vagy utána szokták csinálni.Nekem nem volt semmilyen vizsgálat közvetlen előtte.

egyik korábbi voltam

2012. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!