Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mernétek gyereket vállalni...

Mernétek gyereket vállalni ilyen mentális egészséggel? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy feltevés:

Teherbe esik egy 19 éves lány, aki: érzelmi intelligenciája nagyon silány, sokat verték, nem volt gyerekkora, a babáját szereti, szeretné is.. de tudja, hogy saját magát, legbelül se tudta rendbe tenni, sokat sír, szenved, elhagyta mindenki. Világéletében másokra támaszkodott, és attól, fél, hogy a gyereke is gyerekkor nélkül marad. Nem dolgozott soha, antiszociális, érzelmi hangulatváltozásai mindennaposak, hirtelen ember, kapkodós. Düh rohamai is szoktak lenni, majdnem hogy kiszámíthatatlan, nem értik őt sokan... Legtöbb helyről kiutálták, ha nem, akkor tesznek róla. Mindig gyengébb és megalázható volt másoknál. Sosem állt ki magáért, magába folyt(ot) rengeted dolgot, belülről mérgezi őt...

Ilyen mentális, pszichés problémákkal mit mondanál ennek a lánynak?

Azért írom ezt, mert mindenki az anyagiakkal jön, de még erről nem eset szó, hogy lelkileg valaki egy 10 éves szintjén tart, és lehet, 40 évesen is itt fog tartani.


2012. febr. 15. 10:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy feltevés a szöveg elején. Akkor ez valóban csak egy feltevés vagy már várandós az ismerősöd? Azt is írod, hogy elhagyta mindenki. De ezek szerint ha terhességgel kapcsolat feltevésről írsz (vagy tényről(?) még is csak van valakije, akitől terhes (ha csak az apa el nem hagyta). Konkrétan nem nagyon vettem ki a szövegből, hogy az ismerősöd szeretne nagyon egy kisbabát csak nem meri bevállalni vagy teherbe esett és nem tudja mi lenne a helyes döntés ilyen pszichés állapotban? Ezeket jó lenne tudni, hogy segíteni tudjunk. :) Egyébként amennyiben még nem terhes én ilyen állapotban biztosan nem vállalnék be egy babát mert valószínűleg nem tudná 100%-osan ellátni a Picit. Sőt ... Ha még a saját életét sem tudja rendesen élni, akkor hogyan tudná egy másik emberét úgy alakítani, hogy az neki a lehető legjobb legyen?
2012. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
12:13-as vagyok! Jut eszembe 19 éves az ismerősöd, még nem marad le semmiről ha nem most esik teherbe, hidd el. :) Van még ideje bőven. (ha még nem terhes!) Bár én 19 évesen lettem várandós, még én is nagyon féltem, pedig én nem ilyen körülmények mellett vállaltam babát. Nem mondom, hogy nem voltak problémáim de a Picit igyekszem 100%-osan ellátni és úgy érzem megy is. :) De még nekem is várhatott volna bőven! Tehát azt mondom én is, amit a többi válaszadó, hogy előbb rakja rendbe a saját életét az ismerősöd és majd utána jöhet a Pici! :)
2012. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú választ!

Igyekszik mindenen azon van, hogy gyógyuljon.

2012. febr. 28. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!