Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20-30 perces eltérés a hőmérőz...

20-30 perces eltérés a hőmérőzésbe adhat rossz eredményt? Mármint lehet, hogy akkor nem valós a görbe?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Értékelhető görbéhez legalább megközelítőleg azonos mérési időpontok kellenek (max. 5 percen belüli különbség)
2012. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm Űa választ. akkor nem is foglalkozok a hőmérőzéssel ebbe a hónapba,mert volt,hogy 6:45-kor mértem,de olyan is volt hogy 07:30-kor. az elég sok eltérés.
2012. márc. 2. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Fél órán belüli eredmények jók. De egyénenként eltérő lehet. Ki kell tapasztalnod. Egyszer csináld meg, hogy megméred 6-kor, aztán visszaalszol és 6:45-kor is. Nálam pl. ennyinél sincs eltérés.


Ami biztosan nem baj: ha mindig ugyanakkor méred, de néha korábban, mert akkor nem kapsz "tévesen megemelkedett hőt".

Tehát pl. a mérési idő mindig 7 óra, de egyik nap 6-kor méred, mert korábban kelsz, ennyi belefér.

(közel 7 éve csinálom)

2012. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is nagy gondot okozott ez a méricskélés!Ezért utána kutattam és beszéltem a dokibácsimmal is!

Hatalmas hülyeség hogy óramű pontossággal kell hőt mérni!

Nagyon sok minden megakadályozhatja és emberek vagyunk,nem kelünk percre pontosan(ha nem muszáj)!

A munka,egy gyerek,más egyéb teendő is boríthatja a felkelés időpontját!

Itt egy cikk részlet,melyet nem én találtam ki,tehát ennek lehet hinni és a dokim is alátámasztotta!

Bemásolom!


"...A testhőmérsékletet mindig reggel, közvetlenül ébredés után kell mérni. Lehetőség szerint még a mosdóba se menj ki előtte, hanem inkább gyorsan ess túl rajta, mert akkor lesznek legpontosabbak az eredmények. Természetesen előfordulhatnak napok, amikor ezt nem tudod megoldani, vagy elfelejted a mérést, akkor se ess kétségbe, vezesd tovább a hőmérsékleti görbéd adatait, mintha mi sem történt volna. Segít a lehető legpontosabb görbe kialakításában, ha az adatokat minden nap ugyanabban az órában méred. Neked kell eldöntened, mennyire törekszel megbízható eredményre....."


Tehát ha nagyon nagyon pontos eredményt akarsz akkor CÉLSZERŰ minden nap ugyan abban az időpontban mérni,de egyébként nem dől össze a világ ha kicsit késel és attól még értékelhető a görbéd!Nekem azt mondta a doki hogy igazából tényleg egy időben kéne mérni,DE ha alszok legalább 6 órát és ébredés után rögtön mérek akkor úgy is jó lesz!

Remélem tudtam segíteni!

2012. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fél órás eltérés belefér
2015. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!