Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópia műtét előtt...

Laparoszkópia műtét előtt milyen vizsgálatok vannak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 15:38
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem altatási labort, hasi ultrahangot, mellkasröntgent, EKG-t kértek. Ha voltál már ebben az évben, akkor a röntgen nem kell. Én IR-es vagyok, nekem kellett a terheléses vérvételem eredménye is.

2012. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Akkor pár dolog még előttem áll. véreredményem 3 havonta frissül és idén már volt laborom. Hyperinzulinémiám és PCO-m van, valamint miómám... Bízom benne, hogy nem fog mindez sok időt igénybe venni és gyorsan túl lezsek rajta. Mennyi ideig voltál kórházba, illetve mennyi ideig lábadoztál?
2012. márc. 6. 21:26
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Nekem a műtét napján kellett bemenni, előtte diétáztattak, hogy ne kelljen hashajtózni. Eucreast szedek az IR-re, az endokrinológusom tanácsára abba kellett hegynom műtét előtt két nappal, mert összeveszhet az altatóval. Kaptam listát, hogy miket ehetek a műtét előtti 3 napban. Így szép lapos pocival mentem be. :-) Olyan 10 körül volt a műtét, nekem méhtükrözést is csináltak a laparral együtt, délután már sétálgattam (jót tesz, könnyebben kiürül a maradék gáz a pocakból). Másnap reggel engedtek minket haza azzal, hogy otthon még 48 órás felügyeletet vállal valaki mellettünk. Semmi fájdalmam nem volt, két kis ragtapasz volt a két öltésen, ahol kilyukasztottak, ezek kicsit feszültek, viszkettek de ez minden, ami volt. Igaz, nekem nem találtak elváltozást, annak a lánynak, akinél találtak endometriózist, adtak fájdalomcsillapítót otthonra, nem tudom ő meddig lábadozott. Nekem pár nap múlva volt varratszedésem, addig voltam otthon, de csak azért, mert nagyon messze dolgozom a világ végén és nem akartam az öltésekkel együtt menni.

Tegnap elfelejtettem írni, hogy volt még altatóorvosi megbeszélés, akkor kaptam meg a beutalóimat az előzetes vizsgálatokra, és neki kellett minden leletet bemutatnom.

Majd írd meg neked hogy ment!

Drukkolok hogy ugyanolyan könnyen vedd ezt az akadályt, mint én! :-)

2012. márc. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Én amiómámtól félek nagyon, mert azt mondta a doki, hogy ha olyannak látják ki is veszik... 4 év sikeretelen próbálkozáson vagyunk túl. Én merckformin xr-t szedek, amir a petefészekcisztáim jól reagáltak. :)


Én is bízom benne, hogy könnyen veszem majd ezt az egészet. ott a babszem a kofferomban. :( :)

2012. márc. 7. 07:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hasi UH-ot nem kértek, viszont a labor (vérkép, vizelet) mellé kértek vércsoport meghatározást is.

Nekem anno azt mondták, hogy, ha minden ok, akkor aműtétet követő napon hazamehetek. Sajnos én 3 hetet voltam bent végül. Petefészek cisztát távolítottak el a laparoszkópiával. Ijesztgetni nem akarlak (nekem a lukakon kívül vágások i slettek :-(), ezért ha nagyon érdekel, küldj privit, egyébként csak annyit, hogy mindenről nagyon kérdezd ki az orvosod / és majd az altatóorvost a vele való megbeszélésen. Mielőtt aláírod a műtéti nyilatkozatot jól olvasd el és ha kérdésed van, akkor tedd föl. (ne légy szégyenlős)

2012. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!