Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kaáli - tényleg ennyire...

Kaáli - tényleg ennyire esélytelen?

Figyelt kérdés
Most voltunk az első konzultáción, április végén indul az első inszem, és utána minden második hónapban egy, összesen 4. Az esély alkalmanként 10%. Januárra van időpontunk a lombikra, ha addig nem jönne az utód. Magyarul decemberig 35% az esély arra, hogy összejöjjön?? (Most az inszem nélküli hónapokat ne nézzük, ha másfél éve nem jött össze, biztos nem egy támogatás nélküli hónapban történik meg a csoda. Aztán jön a lombik januárban, aminek 35% az eséklye. Tehát az elkövetkezendő szűk 1 évben csak kicsivel több az esélyünk, mint 50%? Jól látom? Ti ezt hogy dolgoztátok fel? Hogyan lehet így reménykedni??

2012. márc. 7. 16:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
ja, eddig nálam is, férjnél is minden rendben, a szokásos vizsgálatokon túl vagyunk, beleértve, IR, pajzsmirígy stb.
2012. márc. 7. 16:41
 2/22 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nézd úgy a dolgot, hogy ezzel még mindig nagyobb az esély, mint nélküle. A 0%-hoz képest pedig 50%-kal több. :-)

És ha egyszer sikerül, akkor az rögtön 100% lesz. :-)

2012. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát, valahol igazad van, csak a számok embere vagyok, egyszerűen kénytelen vagyok elvonatkoztatni... ráadásul eddig úgy tudtam, hogy az inszem esélye 20-25%. Erre jön a doki ezzel a 10%-kal és lesokkol.. na mindegy, csak még meg kell emésztenem. De nem értem, egy normál ciklusban, amikor minden király, senkinek semmi baja, az 20%-os az esély, nem? És amikor fellövik a kiskatonákat, akkor azt gondolná az ember, hogy egy csomó rizikófaktor kiesik, és ígylegfeljebb nagyobb lehet az esély, alacsonyabb semmiképp. Ki érti ezt??!
2012. márc. 7. 17:09
 4/22 A kérdező kommentje:
képtelen, nem kénytelen :)
2012. márc. 7. 17:10
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én bíztam az első (Kaális) inszemben. Aztán a másodikban. Aztán a harmadikban. Aztán az első lombikban. Majd a másodikban. Ami sikerült és aug-ra várjuk az ikreket:)

Igazából az első inszem előtt nem is gondoltam, hogy eljutunk a lombikig. De a köztes hónapokban bíztam a spontán babában, aminek viszont 0% esélye volt.

Drukkolok, hogy az első inszem sikeres legyen!

2012. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetne esély a spontán babára,főleg, hogy elvileg semmi komoly bajt nem találtak nálatok.


Nálunk a férjem majdhogynem steril, találtak azért néhány spermát, egyből lombikra küldtek, harmadikra sikerült, nagyon kikészültem már, de azért végül sikerült. Van egy csodás kislányunk:)


Aztán mikor a kislányunk 8 hónapos lett, gondoltam bemegyek a Kaáliba időpontot kérni a kistesó projekthez,mondták, hogy 2012.március.

Ez tavaly októberben volt. Aztán tavaly decemberben, amikor a kislányom 10 hónapos lett, pozitívat teszteltem. Gondolhatod! Bámultam mint aki szellemet lát:)


Szóval csodák igen is léteznek, hinni kell benne,vagy így,vagy úgy, lesz babátok még az idén! Biztos vagyok benne:)


Sok sikert

1 éves kiscsajszi anyukája + 13 hetes kismami

2012. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
5. válaszolónak: gratulálok! :) megkérdezhetem, hogy miért csak 3 inszemetek volt? Nekünk négyet terveznek a Kaáliban. És ha nem vagyok indriszkét, mi volt a gond?
2012. márc. 8. 10:27
 8/22 A kérdező kommentje:
6. válaszolónak: köszi, Nektek is nagy gratula! Sok csodáról olvastam már, csak úgy érzem, hogy nálunk fordított a helyzet, látszólag minden tökéletes, de mégsem jön össze... :( Jobb lenne, ha tudnánk hogy mi a a gond (mert meggyőződésem, hogy van, csak esetleg az orvosok nem találják), mert akkor már célzottan tudnánk kezelni a problémát. Így meg csak vaktában lövöldözünk...
2012. márc. 8. 10:31
 9/22 anonim ***** válasza:
Szia!Ne gondolj ebbe bele,ezek csak számok és csak stresszeled magad a számokkal!Bízni kell nagyon!Nekem MA volt az első inszem a Kaáliba,bízok nagyon!
2012. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így voltam vele, nálunk sem találtak semmit az alapvizsgálatok során, én mégis úgy éreztem, van valami, csak nem találták meg. És igazam lett!

Az első sikertelen lombik után magánszorgalomból elmentem endokrinológushoz, ott kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem és IR-em van. Ekkor megnyugodtam, hogy most már tényleg van esély.

Mégsem sikerült a következő kettő lombik sem. Akkor a dokim elküldött egy rakás vizsgálatra, megnéztek nekünk mindent, amit lehet. Azért nem előbb, mert ezek a vizsgálatok elég drágák, a legtöbbet nem támogatja a TB, és nagyon ritka dolgok. Néztek véralvadási faktorokat, Leiden mutációt, genetikát mindkettőnknél, és nekem volt laparoszkópiám és méhtükrözésem. Ekkor derült ki a másik oka a sikertelenségnek : a császármetszésem során nem felszívódó cérnával csinálták a belső varratokat, és nekem ezek befordultak a méhembe, és spirálként viselkedtek!

Most már elvileg tényleg minden rendben van nálunk, csak úgy néz ki, közben kifutottunk az időből.

Azt javaslom neked, hogy csináld végig az inszemeket, mert lehet, hogy nektek beválik. Viszont ha nem, az első lombik előtt kérd a dokidat, hogy vizsgáljanak ki mindent, ami még nem volt. Én is azt vallom, hogy addig kell menni, amíg ki nem derül mi a gond, különben csak megy az idő és a pénz feleslegesen. Az, hogy te mit ítélsz meg felesleges pénzkidobásnak, a bizonytalan meddőségi kezelést, vagy a drága kivizsgálást, rajtad múlik.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2012. márc. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!