Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet hogy úton van a baba....

Lehet hogy úton van a baba. Tegnap 2, ma 1 szál cigit szívtam el, azonban alig kaptam levegőt. Ilyen még nem fordult elő velem. Lehet hogy a baba nem akarja, hogy cigizzek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 21:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Még egy hetet várnom kell, hogy kimutassa ateszt.
2012. márc. 11. 22:13
 12/20 anonim ***** válasza:
Én a teszt előtt ebből jöttem rá, hogy terhes vagyok, egyszerűen nem esett jól. Gyanakodtam, másnap tesztet csináltam, nagyon halványan ott volt a csík, azóta nem gyújtottam rá. MOndjuk nekem sokat "segített" a hányinger... :) Azóta is hálás vagyok a babámnak, hogy leszoktatott a cigiről!
2012. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

Én pont így jártam, mint Te, kérdező. Baromi nehéz letenni, én is tudom. Tényleg nem jó a babának sem, ha dohányzik az anya, de a stressz meg főleg nem! Ha már csökkenteni tudod, akkor jó úton vagy.


Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha esetleg nem tudnál teljesen leszokni, nem te lennél sem az első, sem az utolsó. Bizony velem is előfordul, hogy 1-2-3 hét alatt elszippantok 2-3 szálat.


Amikor 3 hetes terhes voltam, persze, akkor még nem tudtam, hogy az vagyok, de én is pont így jártam, mint Te, és teljesen olyan érzésem volt, hogy a baba nem akarja.


Amúgy pedig a 6. hétig a legtöbben itt is azt írják, hogy nincs még olyan szoros kapcsolat anya és magzat között. Ha netán nem tudnád megállni, hogy 'bűnözz' egy kicsit, akkor ne emészd annyira Magad. Én aktív volt dohányzó, és kismama, pontosan tudom, hogy milyen nehéz letenni. Nincs de. Ez alatt a 9 hónap alatt nem fogod tudni kikerülni a szmogos várost, a dohányzó barátokat vagy családot, és a dohányosok aztán tudják, milyen baromi nehéz bagó nélkül élni. Ha megvetnek, mert még dohányzol, akkor ők is tegyék le máról holnapra.


Esetleg, ha minden ideg nélkül, könnyedén be tudod tartani, hogy hosszabbítsd a két cigi közti időt, akkor kezdetnek az sem rossz. Mondjuk egy pohár vízzel.

De, ha tegnap 2, ma pedig 1 szál volt, akkor Te vagy a mesterem.


(Nyugodtan le lehet pontozni, ez a % dolog kezd nem érdekelni. A kérdezőnek válaszoltam, és nem azért, hogy egyetértsen velem bárki is.)

2012. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

"ha egyik napról a másikra tetted le, akkor nem voltál igazán rászokva 1. 2. egyik napról másnapra való letevés egészségügyi problémákat okoz. fokozatosan kelll"


Már ne is haragudj de ekkora marhaságot hogy tudsz kijelenteni?!


Én csak a saját példámat mondom. 30évesen szültem,előtte 12évig cigiztem. Az utolsó 5évben elment napi másfél doboz. Szerintem igazán rá voltam szokva! De amint pozitív lett a teszt rögtön letettem,nem egyik napról a másikra. Érdekes módon semmiféle egészségügyi problémám nem lett,ha csak az nem hogy most már "érzem az illatokat".

Azt nem mondom hogy eleinte nem voltak "elvonásos tüneteim",de volt/van egy hatalmas adag akaraterőm! És már 3éve nem gyújtottam rá.


A baba meg biztos hogy nem akarja hogy cigizz,de ő nem tud mit tenni ellene. De te igen!!!

2012. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó elötti teljesen igazad van,én is igy voltam mint te a doki aszt mondta a stresszel hogy le rakom a cigit SOKKAL TÖBBET ártok a babának mint a napi egy cigivel(le lehet pontozni)én végig el szivtam az egy cigimet és semmi baja nem lett a gyermekemnek a mai napig soha nem volt beteg még csak náthás sem de én egy szálrol beszélek nem 1 dobozról
2012. márc. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Adri baba ***** válasza:
Nem ertem minek ilyet kérdezni azért van a teszt hogy használd..
2012. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Én megértelek és ugyanazt érzem,mint Te....ne aggódj..szerintem az lehet,hogy rosszabb a babának,ha leteszed és kívánod!

Ha a pozitív teszt a kezünkben lesz,akkor letesszük majd..!

2012. márc. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Köszönöm a 15-nek!

A 13.

2012. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Na, erre a kérdésre senkinek sem sikerült 100 %-os választ adnia. :)))) Kíváncsi lennék, milyen válasz lehetne az! :)

Az sem jó, aki azt írja ne cigizz és az sem, aki azt írja, hogy gyújtsál rá!

Ez egy vicc...én meg itt rötyögök rajta. :D

2012. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves 19.!

Részemről ment Neked a zöld kéz!

A 13.

2012. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!