Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet hogy teherbe estem...

Lehet hogy teherbe estem magas kockázatú HPV mellett?! Volt valaki ebben a cipőben? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Januárban decemberben diagnosztizálták a HPV 16 fajtáját, ami magas kockázatúnak számít. Azóta szedem az immunerősítőt. A héten voltam kontroll vizsgálaton, aminek elvileg a hónap végére lesz meg az eredménye. Valószínűnek tartom, hogy három hónap alatt nem sikerült legyőznöm a vírust, hiszem valaki évekig küzd vele... :(

Mivel a férjemmel szeretnénk még egy gyeremeket (van már egy három éves fiam) abbahagytam a fog. gátlót, egyérszt mert negatívan befolyásolja a HPV elleni harcomat, másrészt pedig ürüljön a szervezetemből a gyógyszer mire a babaprojektig eljutunk. Most viszont attól tartok hogy hiba csúszott a gépezetbe... Attól félek, hogy esetleg teherbe eshettem...

Ha HPV melett lettem terhes, mire számíthatok? Megtarthatom a babát? Megszülhetem normál úton?? Nagyon aggódom... :(


2012. márc. 15. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ugyanígy voltam. Annyit tudni kell a HPV-ről hogy eltűnni sosem fog a szervezetedből, ha egyszer "elkaptad", de tünetmentes lehetsz (ha van tüneted). Nekem volt tünetem is de mégis azt mondta a nőgyógyászom, hogy szülhetek, igaz császárt helyezett kilátásba. Aztán mivel tünetmentes lettem szülésig így azt mondta, hogy szülhetek simán is. Én nem szedtem immunerősítőt, nagyon drága és semmi értelme nem volt az orvosom szerint. Olvass még utána, pl. Hamvas Ferenc nőgyógyász honlapján a gyakori kérdéseknél.
2012. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves és megnyugtató a válaszod! Köszönöm szépen az infókat, utána fogok olvasni! :)

Mégegyszer is köszönöm, hogy válaszoltál!

2012. márc. 15. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!