Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi magas vérnyomással...

Terhességi magas vérnyomással mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ma többször is magas értéket mértek nekem a rendelőben, 140 fölé is ment, a pulzusom meg 100-120 között. Kaptam itthonra mérőt, 2 napig ellenőriznem kell, aztán eldöntik, hogy mi legyen...

Megijedtem! Előfordulhat, hogy kórházba kerülök? Van, akinek sikerölt gyógyszerrel beállítani?

18 hetes kismama


2010. júl. 28. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ismerősöm volt így, nem tudták neki beállítani, befektették, és végig benn is volt, csak hétvégéken mehetett néha-néha haza, de egész jól bírta, és ott viszont mindig normális volt neki, mivel feküdt egész nap, meg mérték, figyelték.

Hidd el, feleslegesen nem fognak befektetni, de ha kell, akkor kell.

Nagyon veszélyes tud ez lenni, ha tényleg felugrik, meghalhat a babád, akkor jobb, ha ott vagy a kórházban, ahol egyből tudják csökkenteni.


De azért ez nem tipikus szerintem, a 140 nem olyan vészes, ennek a lánynak folyamatosan 150-160 volt.

Nekem meg az elején fel-fel ment 140 köré a vérnyomim, a pulzusom meg, volt, hogy 140-re is, de aztán szépen beállt, csak nagyon sokat kellett pihennem...


üdv:37 heteske

2010. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
általában sikerül gyógyszerrel beállítani, ne aggódj ezen! Nekem is magas volt a vérnyomásom terhességem alatt, el kezdtem vizesedni is. 3*1 dopegytet szedtem, az úgyahogy kordában tartotta. Ha javasolhatom vegyél vizelet teszt csíkot és hetente, 30. hét után pedig 2 naponta ellenőrizd a fehérjét a vizeletedben, mert ha megjelenik az toxémiára utalhat, ami nagyon veszélyes a babára, mert a méhlepény vér- és tápanyag ellátottsága nagyon sérül olyankor!
2010. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerkőcnél végigjártam én is a tortúrát.Engem befektettek beállítani mert akkor még nem voltak ezek a mobil vérnyomásmérők.Ez 18 éve volt ,beállították ,és egészséges gyönyörű lányom született:) A második és a harmadik is egészséges baba lett! Baba? A fiam most 7 éves a lányom 2.5:):):) Már nem szülhetek sajnos többet kicsilányomat 235/130 -al szültem meg ,de ne aggódj őis én is rendben vagyunk,már 40éves leszek talán ezért volt akkor ilyen magas! Szerintem rendben lesztek,csak ne idegeskedj,tudom ez a legnehezebb de muszáj!!!!! Jó egészséget kívánok nektek és ne aggódj ,minden rendben lesz!!!:):):):)
2010. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem végigkísérte a magas vérnyomás a terhességem,voltak nehéz napjaim,de gyógyszert végig kellett szednem(dopegyt).Nem feltétlen jelenti azt,hogy be fogsz kerülni kórházba,sőt egyáltalán nem törvényszerű....
2010. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves kommenteket és a megnyugtatást!

Nehéz pihennem, mert van egy 2 éves lányom, és fél állásban dolgozom is, de most jól megijesztettek, úgyhogy visszafogom magam! Nem akarok kórházban végezni!!!

Köszi még egyszer mindenkinek!

2010. júl. 28. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
12:56 vagyok. Te jóég ! Ne riogassátok már a saját bajotokkal,jó példákat írók írjanak! Minden ember,nő más,másképp reagál,más az orvosa,nem lesz semmi baj,de könyörgöm ne írjatok ilyent hogy meghal a baba???!!! 18 hetes!!! Inkább ne írjatok semmit. Sose hallgass másra csak a te megérzéseidre és az orvos utasításait tartsd be! Feküdtem az elsővell kórházba ,ott is voltak ugyanazzal mint én ,de vészmadarak voltak ,állandóan siránkoztak.A parkban töltöttem az időmet meg fülemen az akkor még wolkman:) Nem kell neked más baját magadra venni.Ez van most ,kezelik és minden okéy,én 3-at is szültem látod! Várd BOLDOGAN A GYERMEKED!!!! Zárd be a füled:):):)
2010. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsóval teljesen egyetértek! A fenének kell belerakni másba a frászt!??

Velem is eugyanezt csinálták. Nekem már 10 hetesen megugrott a vérnyomáson 140 és 160 volt, persze "kedves" ismerősök egyből jöttek a 26 hétre született babával stb. Mondanom sem kell, nagyon jót tettek a vérnyomásomnak...:S Na onnantól kezdve, ha valaki elkezdte mondani, hogy így befektetnek, meg úgy toxémia már az elején leállítottam, és sz@rtam rá ha megsértődik. NEM EZZEL SEGÍT!

A lényeg: 10. hetesen kaptam Dopegytet 3x féllel kezdték, naponta mértem a vérnyomásom és ezzel a kis adaggal 120-125 között volt a vérnyomásom, 20 hetesen tettek rám egy napig fél óránként mérő monitort és az is teljesen normális értéket adott, most elég a napi 2xfél gyógyi. Ha feljebb menne, akkor is lehetne az adagot egészen 3x2-ig emelni, DE erre szerintem nem kerül sor.


Szóval nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, ne foglalkozz mással, próbál megnyugodni, RENGETEGET segít.

Ja és még valami, lehetőleg csökkentsd a só bevitelt, az is számít.


Boldog babavárást!


28 hetes km

2010. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia

Nekem a 20. héten be kellett feküdnöm,mert nagyon magas volt,3 napig voltam benn,azalatt beállították,kikísérletezték hogy milyen gyógyszer kell.Utána minden rendben volt,az utolsó 2 hetet töltöttem benn és császár lett a vége,de nekem volt hogy 200 fölé ment.Ne aggódj,én örültem volna a te 140-ednek :)

Vigyázz magadra,figyeld nem e vizesedsz.És ne egyél sok sót

2010. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem a 26. hét körül kezdett egyre fentebb menni,a 32. hét körül volt,mikor már kaptam 4x2 dopegytet és 2x1/2 betalocot.egész jól elvolt a vérnyomásom.aztán a 38. héten befektettek,mert biztonságosabbnak tartottuk így,1 hétre rá beindították a szülést,mert a gyerkőc szívhangja is nagyon meglódult.de egészségesek vagyunk mindketten.tényleg próbálj meg minél többet pihenni és csökkentsd minimálisra a sómennyiséget.
2010. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!