Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Március 7. én jött meg a...

Kovács Anit19 kérdése:

Március 7. én jött meg a mensim, és 14én mult el. Megtörtént az aktus, és nem védekeztünk és állítólag ment belém sperma de nem nagy mennyiség. Hány % az esély annak hogy terhes leszek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed? 50-50. Vagy milyen saccolást vársz? :)


Egy ciklus során a teherbeesésre 30% az esély, ha jókor történik az együttlét. Ezek viszont csak számok, gyakorlatilag vagy igen, vagy nem, tekintve, hogy a spontán peteérés lehetősége sem zárható ki. Ha van méhed és petefészked, a ciklusodnak egy olyan napja sincs, amikor tökéletesen védettnek érezheted magad.

(Lásd én: tökéletes óramű 29 napos ciklusok, már terveztük a babát, de úgy döntöttünk, egy hónap kimarad, mert a fogamat műtötték - peteérés körül, azaz félidőben nem voltunk együtt, jól kiszámoltuk, a férjem orvos is ráadásul - úgy voltunk vele, hogy jó lesz így is. Persze, nekünk már jöhetett volna a baba akármikor, nem lett volna gond. Nos, ebben a hónapban sikerült is, a 6-7. nap körül volt peteérésem,mint később kiderült. Az esélyem akkor olyan 5-10% lett volna, de csak akkor sikerült a pici - hála Istennek, hozzáteszem, hiszen nagyon vártuk, szerettük volna.)

Ha még nem akarsz babát, vehettél volna be eseményutánit, de ez már ugye mindegy. Nem akarlak lehordani, mert az már semmit nem fog segíteni, de legyetek óvatosabbak, mert ez így orosz rulett... A sperma mennyisége pedig irreleváns.

2012. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Erre én mindig azt szoktam mondani, hogy a fiatalkori szexben nincs semmi elítélni való, de a védekezésre nagyon fontos gondolni!!! (bár a kérdésedből nem derül ki egyértelműen, hogy most akkor akarsz-e gyereket)
2012. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!