Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet, hogy valaki gumi...

Mitől lehet, hogy valaki gumi nélkül sem esik teherbe, mások meg egy fél perc alatt is képesek teherbe esni?

Figyelt kérdés

Szoktam itt járni, és a legtöbb kérdés: "lehetek terhes?" IGEN, lehetsz! Minden esetben... ez így oké, persze, lehet akár egy csepptől is terhes az ember. DE vannak kivételek, és én ezekre a kivételekre vagyok kíváncsi. Miért van az, hogy valakik évekig próbálkoznak, éles lövészet van, mégsem esnek teherbe? Gondolom azért kiszámolják az ovuláció idejét is, ha már egyszer gyereket akarnak. Szóval ezek a nők miért nem esnek olyan könnyen teherbe mint mások? Egészségügyi problémák? Kimaradt peteérés(akár évekig)? Kevés ondó? Termőképtelenek az ivarsejtek? Mégis kb mi lehet az oka?


Köszönöm!


2012. márc. 18. 23:09
 1/4 WhiteLabel ***** válasza:
0%
merthogy sajt.
2012. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háhh! És milyen? Gouda? Trapista? :P
2012. márc. 18. 23:24
 3/4 anonim válasza:

Elárulom neked,hogy ez sajnos szerencse, ember,szervezet és partnerfüggő is. És ez így van valóban,hogy van akik hónapokig,akár évekig lövik élesben és semmi sehol(a sors ironiájaként ez olyanoknál szokott lenni akik vagy már gyereket akarnak,vagy nem bánják ha véletlen becsúszik),és van aki egyszer csinálja és nyomban terhes lesz,más csak az előváladéktól,más meg mensi alatt,vagy épp tabletta szedésközben is. Peches helyeztek,emberek mindig voltak és lesznek is,ez tény.Persze mivel semmi nem százszázalék,az ember folyton kiemeli a negatív eseteket,hisz ugyebár jobb félni mint megijedni,de valójában a megelőzés lenne a legfontosabb.

A saját példámat megemlítve,nekem szabályos 28 napos ciklusom volt egész életemben,sosem szedtem tablettát egészségügyi okok miatt,általában vagy gumival vagy megszakítással védekeztem eddig mindig. Sosem féltem és volt soha semmi gondom,de figyelek,hogy mikor peteérés közelében járok(10-18,nap közt),mert ismerem már annyira a testem és jeleket,hogy ki tudjam számítani,akkor mindig gumit használunk. Semmi nőgyógyászati meg egyébb egyészségügyi probléma nem akadályozza hogy teherbe essek,lehet csak végig szerencsés voltam. Azt viszont tudom,hogy ahhoz hogy egy nő teherbe essen könnyedén elég sok testi,és akár lelki,pszihés dolognak kell egybevágnia,szóval van akinek ez könnyeben megy,másoknak nehezebben. Akár egy kis stressz is bekavarhat. És még ha meg is fogan valaki,az sem biztos hogy beágyazódik,és fejlődésnek is indul,tehát nagyon sok fura dolog van még,órákig lehetne ezekről mesélni.

2012. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja,és még annyi,hogy mindig tudatában voltam a tetteinek,és úgy voltam vele,ha akar annyira jönni az gyerek,akkor hadd jöjjön,mert megtartom ,tehát nem lett volna gond ha teherbe is estem volna,mert eleve vállaltam/vállalom a kockázatot és a következményt is.
2012. márc. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!