Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül egy lombiki ma...

Mennyibe kerül egy lombiki ma Magyarországon és hol végzik?

Figyelt kérdés
Mik az eljárások, hogyan végzik, kik mehetnek ilyenre, mennyibe kerül. Milyen gyógyszereket kell szedni. Stb...

2012. márc. 19. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi de. Inkább az olyanoknak a válaszát várom aki át eset ilyenen és van tapasztalata meg hogy megviseli a szervezettet vagy miképpen hat az ember lelki és testi dolgokra.
2012. márc. 19. 08:29
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Tapasztalt lombikos vagyok. Azért csak olvasd végig a linket, amit az első válaszoló küldött, elég szépen le van írva minden. :-)

Maga a lombik tb-re megy, nem kell fizetni érte (ha ki kéne fizetni, az minimum fél milla, de inkáb kicsit több), ha a kivizsgálások alapján szükség van rá, vagy nem találnak ugyan semmi problémát, de legalább egy éve nem sikerül a baba.


Előtte van 6 kötelező inszemináció, hacsak nem olyan jellegű a probléma, ami az inszem sikerét kizárja (pl két oldali petevezeték elzáródás, vagy nagyon kevés spermaszám).

Kérnek egy nyilatkozatot élettársi viszonyról, vagy házassági anyakönyvi kivonatot, HIV, rákszűrés, clamidia, HPV, andrológiai lelet, átjárhatósági vizsgálat, hormonlabor eredmény, meg amiről a doki úgy gondolja, szükség van rá. Ha hiányzik valami, azt kéri hogy csináltasd meg. Fél éven belüli leleteket elfogadnak általában, de van amit csak egyszer kell megcsináltatni.

Ha még nem voltatok kivizsgáláson, akkor kérni fogja ezeket. Persze nem minden helyen kérik ugyanazt, vagy akár orvosonként és betegenként is eltérhet egy kicsit a dolog, de mindenképpen kellenek előtte vizsgálatok. Egészen pontosan az első konzultáción elmondja a doki, hogy miket kér.


A gyógyszereket sajnos ki kell fizetni, azon csak minimális tb támogatás van. Hogy kinek mit írnak fel, az doki és páciens függő, sőt attól függően, hogy reagálsz rá, akár menet közben is módosíthatnak. Alaphangon 60 körül lehet, nekem mindegyik kb 90-100ezer ft volt.

Én ezeket kaptam : Merional, gonal-f, (hormonturbó) cetrotid,(megakadályozza az idő előtti tüszőrepedést) ovitrelle (tüszőrepesztő)és utrogestan (progeszteron pótlás beültetés után).

Egyetlen egyszer tapasztaltam minimális mellékhatást : némi hangulat ingadozásom volt az első napon. De ez is csak egyszer, az első három stimunál semmi. A petesejt leszívás előtti napokban feszült a hasam, kellett a hely a sok tüszőnek. :-)

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel, válaszolok szívesen. :-)

2012. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Manka68 ***** válasza:
Bocsi, lemaradt, hogy hogyan hatott rám lelkileg : reményt adott. :-)
2012. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy :)
2012. márc. 19. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!