Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, ti mikor kezdtétek...

Kismamák, ti mikor kezdtétek el a magzatvédő vitamin szedését? A nőgyógyászom azt javasolta, hogy már most kezdjem el, mi még csak egy hónapja próbálkozunk.

Figyelt kérdés
Amennyiben hosszabb ideig váratott magára a pici, végig szedtétek?
2012. márc. 20. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik terhességemnél sem szedtem. Elég volt a tej,a tojás,a gyümölcsök,zöldségfélékben levő vitamin.
2012. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt tanácsolta a nődoki. Elméletileg az a jó, ha hamarabb el kezded szedni, én 5 hónapja szedem az elevitet, de most abba hagytam addig, amíg össze nem jön a baba.

Az előző terhességemnél külön felhívták rá a figyelmem, hogy igen is kell szednem, mert a lányom akkor a fele sem lett volna. Így 8 hónapra 2420g volt születésekor.

2012. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem szedtem!

A véreredményeim végig tökéletesek voltak.

A vasam még a 32. héten is a felső határértéken volt.

Ettem sok gyümölcsöt, zöldséget, halat, csirkét stb.

Én nem értek egyet azzal,hogy sok köze lenne ahhoz,hogy mikor jön baba.

Ha valakinek olyan mértékű vitaminhiánya van,hogy nem esik teherbe, annak már bőven más tünete is van!

2012. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az nőgyógyászom, és a háziorvosom is egymástól teljesen függetlenül, hogy a terhesvitamin azoknak való, akik lusták odafigyelni az étrendjükre.

Az egyik barátnőm viszont szedte a terhessége előtt 3 hónappal és a terhesség alatt is, sőt majdnem végig amíg szoptatott, mert szigorúan ráparancsolt a nőgyógyásza, hogy márpedig szedni kell. A fene se tudja már, hogy kinek higgyen az ember lánya :-(

2012. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!