Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy gyógyszer mellé...

Pajzsmirigy gyógyszer mellé ihatom a Gyuri bácsi féle teát?

Figyelt kérdés
A 2.szakaszt fejeztük be, mikor belefogtam egy nagyobb kivizsgálásba. Kiderült a pajzsmirigy alulműködés, a többi még folyamatban. Folytassam a teákat, vagy várjam meg a kivizsgálás végét?
2012. márc. 24. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szüneteltesd a teát. Nálam még nem derült ki, de lehet, hogy nekem is alulműködésem van, bár még most mennek a kivizsgálásook az endokrinológus már fel is írta rá a gyógyszert, amit 2 hónapja szedek is. De enekm emellett úgy néz ki IR-em is van. Ezért és a pm. alulműködés miatt diétáznom kell, és nem mindegy mit eszek, ezért gondolom a tea is befolyásoló tényező lehet.
2012. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gyanítom oda jársz dokihoz, ahova én, mert ugyanezt csinálom én is:-))Diétát elkezdtem múlt héten, az IR-re majd jövő héten mondanak valamit, de a leleten már most sejhető vmi eltérés.

Neked eddig milyen eredményeid vannak?

2012. márc. 24. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:

sziasztok,

ne haragudjatok,hogy idepofátlankodom.

Szerintem a tea nem árt,ha már elkezdted inni fejezd be a ciklust.

Megkérdezhetem mennyi a tsh értéketek,ami miatt kezelnek?

köszönöm

2012. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3,69 a TSH-m
2012. márc. 25. 07:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Első válaszoló vagyok. Nekem az eddigi eredményeim, gyógyszerszedés előtt:

-TSH: 2,52

Én azt gondolnám ez jó, de a doki nyomban gyógyszert írt fel, nem tudom miért, lehet más értékek miatt.

- prolaktin 1800

Na, ez magas, ezért kezdtük a kivizsgálásokat, ez volt a kiindulópont

- pajzsmirigy uh: A pajzymirigy mindkét lebenye, isthmusa normális nagyságú. A jobb lebeny középső harmadában 5 mm-es echoszegény göb van. A vizsgált régióban kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó, ill. egyéb körülírt kóros képlet nem láthat.

- Cukor és inzulin:

GLU éhgy.: 5,1

GLU 120': 7,0

Inzulin 0': <2,0

Inzulin 120': 47,3


1 hónap múlva telik le a 3 hónap, amikor újra nézik a tsh-t és a prolaktint, ill. az össze eredményemet. Közben szedem a gyógyszert a pm-re, és eset premens-t.

2012. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Neked milyen eredményeid voltak? (Első voltam és utolsó) :)
2012. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia,

Ezek az eredményeim:

LH/ FS hányad:0.98

TSH: 2.2 mlU/l

FSH 7.3

LH 7.1


Több orvos szerint is ezek mind jók.

Prolaktinom,progeszteron stb szintén mind jók.

Sokan emlegetnek itt 1 körüli TSH-t de nekem eddig egyik orvos se mondta,hogy a 2.2 magas lenne.

Ja és vannak már gyerekeim.

2012. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
TSH-d teljesen jó! Nekem is jó, úgy értem referencia tartományon belüli az értéke, mégis írt fel gyógyszert pajzsmirigyre. Nem tudom miért, de ő biztos tudja, ha már felírta. Egyébként mi is ittuk a férjemmel Gyuri bácsi teáit, mondjuk mi csak az első szakaszt csináltuk meg és akkor még nem álltam gyógyszeres kezelés alatt.
2012. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezek a cukor eredményeim:

Glükóz 0' 5,2

Glükóz 60' 4,2

Glükóz 120' 5,7


Inzulin 0' 11,2 mIU/L

Inzulin 60' 19,8

Inzulin 120' 44,3


Majd csütörtökön megírom, hogy mit mondott a doki!

2012. márc. 26. 20:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma voltam dokinál, írt fel gyógyszert.
2012. márc. 29. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!