Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha most állok újra munkába...

Ha most állok újra munkába hosszabb munkanélküliség után, és teherbe esek, és veszélyeztetett terhesnek nyilvánítanak, mi alapján kapnék juttatást? Az alkalmi munkavállalás beleszámít?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen juttatásra gondolsz? Táppénz bedolgozott napok után jár, gyes meg alanyi jogon is.
2012. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a gyedre gondolsz, nem tudom, változott-e a szabály, de nálam még úgy állapították meg, hogy az elmúlt 2 évben volt-e X napom biztosított (tehát volt-e munkám, tanultam-e nappali tagozaton, stb. ) Már nem tudom, hány nap kellett összesen, de ha felhívod a TB-t, segítenek.

Az alkalmi munka tutira beleszámít, ha bejelentett volt.

2012. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! 55 nap alkalmim van, két éven belül pedig megvan a 365 nap.
2012. márc. 30. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ha nem változtak a jogszabályok, akkor a gyed mindenképp jár, a táppénz viszont csak annyi, amennyit legutóbb összefügggően dolgoztál. Legalábbis ha jól tudom. De legjobb megkérdezni, akkor pontos infót kapsz.
2012. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 30. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!